Skocz do zawartości

Daszek na okno - samoróbka


bammber

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pomysła (jakby to powiedział Ferdynand Kiepski) żeby zrobić taki oto daszek https://sprzedajemy.pl/markiza-daszek-na-okno-przeciwsloneczna,4735022?inp_category_id=5&inp_location_id=1&inp_user_id=598232&_rp_RP=_rp_offers&offset=4 i mam wszystkie potrzebne elementy oprócz kedry. Czy ktoś z szanownych forumowiczów ma na zbyciu np. porwany fartuch lub samą kedre na sprzedaż? Potrzebuję 2m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie znajdziesz to kup tasme krawiecka (taka szersza) obszyj nia koniec materialu zostawiajac miejsce na prowadzenie a jako element sztywny wykorzystaj przewod antenowy od CB radia (50 ohm). Pasuje idalenie i w ten sposob zrobilismy cala markize dla kolegi do cepki (3x4m) z dachu po pawilonie ogrodowym.

 

Edytowano:

Przwod antenowy od CB jest o mniejszej srednicy niz domowy. Domowy bedzie za duzy.

 

Edytowane przez strus251 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i o to mi chodziło :yay: Po raz kolejny zostałem utwierdzony w przekonaniu że Polak potrafi. Bardzo dziękuję strus251 za podsunięcie pomysłu na wykonanie własnej kedry. A co w ogóle sądzicie na temat tego daszku? Według mnie osłania przed słońcem i tak mi się wydaje że gradem też. Daszek będę szył z tego materiału http://allegro.pl/2w1-gumowany-parasol-namiot-wedkarski-250cm-25-i4101675700.html Szlak trafił parasol, a został mi bok więc myślę że się sprawdzi jako daszek. Może ktoś ma taki daszek i może wymienić plusy i minusy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisze z telefonu wiec nie widzialem zadnego z twoich linkow ;(. Ale po opisie wnioskuje ze mowisz o zrobieniu malej markizy na np. przednie duze okono. Jezeli tak to moge Ci powiedziec ze to bardza fajna sprawa. Ja mam cos takiego wykonanego fabrycznie (dostalem z cepka) i bardzo to sobie chwale. Zakladam i man problem z glowy. Mam tez orurowanie do tego pasujace do każdej cepki (rozporowe a nie na chaczyki). Ustawiam cepke i mam cien a okono otwarte i jest przewiew (mam rolety aluminiowe ale one powoduja zasloniecie okna i brak przewiewu). Jak masz z czego i jak to szyj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem marko6 że bez problemu kupię ale po co kupować skoro można samemu zrobić. Ja jestem z tych co zanim kupią to spróbują samemu coś wykombinować. Tak się składa że przewód od anteny CB posiadam, a koszt taśmy jest śmieszny więc najpierw spróbuję sam coś "wyrzeźbić". strus251 ma przesłać zdjęcia swojej markizy więc nawet się nie zastanawiam tylko robię sam.

 

MOKREGO DYNGUSA ŻYCZĘ ! ja już jestem po starciu z dziećmi i żonką, było mokro  :lol2: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bammber ja tez już po starciach :), teraz kawka i idę co cepki, robić ostatni przedsezonowy przegląd i pakowanie. Tym samym wyciągnę daszek i pstryknę fotki dla Ciebie. 

Super, czekam z niecierpliwością. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra, przegląd zrobiony i zdjęcia również. 

Na czerwono w zdjęciu od frontu zaznaczyłem miejsce prowadzenia ramki.

- zdjęcie frontu

- zdjęcie w jaki sposób ramka zapiera się o cepkę (nie wymaga haczyków i pasuje do każdej cepki). Były tam takie przyssawki ale jedna mi zniknęła i zrobiłem zakończenie gumowe (nakładka na dynamo rowerowe ;)).

- zdjęcie ramki 

 

W przyczepę jest to wpinane na kedrę oczywiście.

 

 

 

Jak widać w jednym z narożników zwisa sznurek. Jest to przymocowane na haczyk do "szlówki" i służy do napinania aby w przypadku wiatru nie została poderwana do góry. Do ziemi oczywiście śledzikiem :)

 

Jak coś to dzwoń. 

 

P.S. 

Może dobrze jednak skorzystać z podpowiedzi Marka i obszyć to typową kedrą. Zawsze będzie to wyglądać lepiej :), a cena niewielka, potrzebujesz z 2mb i to wszystko :)

post-10249-0-89745100-1398091830.png

post-10249-0-34680300-1398091840_thumb.jpg

post-10249-0-37845000-1398091849_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem też taką samoróbke w przyczepie przeze mnie zrobioną, akurat został mi kawałek kedry luźny więc przyszyłem go do grubszego materiału a on leżał po prostu na otwartym oknie, słońce tak nie grzało do środka a był fajny przeciąg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bammber?

 

Wyszło Ci coś?? Ja również przymierzam sie do takiego wynalazku ale planuję zrobić go na pełnym stelażu, ze wsparciem o ziemię, nie o budkę. Wymiary daszku planuję na ok 2x2 m  :hmm:  Na razie jestem na etapie poszukiwania materiału :swieca:  Może stary namiot  :hmm:  Ja również użyję typowej kiedry, z odzysku od ziomala, który ma nadmiar  :] On już ma taki daszek, jak materiału użył dwóch folii termicznych, jakie w lecie/zimie kładziemy na przednią szybę samochodu  :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W efekcie, zamówiłem gotowy daszek w firmie szyjącej takie rzeczy. Oto rezultat:

 

post-9355-0-34981100-1401476513_thumb.jpgpost-9355-0-89950400-1401476517_thumb.jpgpost-9355-0-37044000-1401476522_thumb.jpg

 

Materiał jest trochę inny niż się spodziewałem. Taki gumowaty, absolutnie, nieprzemakalny ale miękki i nie za ciężki. Wykonanie bardzo staranne. Zobaczymy jak się spisze.

 

PS. Zamawiałem tylko daszek. Odciągi i stelaż własne :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale fajna wiata :)

Daszek też niczego sobie :) zwłaszcza że konkretna jego długość daje sporo więcej cienia :) Z ciekawości jeśli można spytać ile policzyli ??

Ja właśnie upolowałem sobie na "aledrogo" i mam nadzieję że też będę zadowolony - w przyszłym tygodniu powinno dojść :) to może słońce też przyjdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.