Skocz do zawartości

dziwne zjawisko z kranem kuchennym


jarobaro

Rekomendowane odpowiedzi

Na starcie sprawdź jaki typ stycznika u Ciebie występuje. Ustal czy możesz go wyjąć, czy nie. Jeśli wyjmiesz go,to chwyć wymontowany w łapkę i udaj się na Wolumen :]  Temat tym sposobem załatwisz po taniości i unikniesz montowania chińskiego badziewia w postaci nowej baterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Można spróbować delikatnie przeczyścić styki i próbować podgiąć blaszki - u mnie to pomagało,  aczkolwiek jak mi raz wyprysła blaszka to się mocno nakląłem żeby włożyć.     Mikro wyłączniki takie jak pisał Gewehr bez problemu są w sklepach elektronicznych po kilka zł.

 

Masz jak dojść do przewodów elektrycznych które idą do kranu gdzieś pod kranem, jest tam jakaś kostka, złączka ?  Możesz zdjąć wsuwki przewodów pod kranem ?  Chodzi mi o możliwość dokonania próby załączenia pompki z pominięciem wyłącznika w kranie.

 

Najlepiej rozbebesz ten kran,  ściąg pokrętło i pstryknij fotę na ten wył. co się pokazał, wtedy dokładniej uradzimy jak sprawdzić i co można zrobić z reanimacji  w różnych kranach mogą być różne patenty wył. dlatego nie chcę się wypowiadać "zaocznie" - spoko damy mu radę kran to przecież nie  jest kosmiczna technologia :)

 

W prymitywnych kranach (takich jak mam) problem z reguły nie tkwi w zabrudzeniu styków ale w utracie kształtu i sprężystości blaszki mikrostyku.

 

Dokładnie podzielam zdanie Kol. Gewehr - wyczerpać możliwości naprawy a nie kupować na razie baterii

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Jarku koledzy już ci powiedzieli co zrobić, leczy chyba jeszcze nie powiedzieli o jednym lub po prostu nie doczytałem ( jest już późno) jeśli będzie można rozebrać mikro włącznik to oki , wyczyścić i po sprawie lecz czasami w niektórych modelach jest to nie rozbieralne i wtedy jedynym ratunkiem dla tej baterii i mikrowłącznika jest "spray kontakt" do styków elektrycznych ( taki spray się przyda w przyczepie czy samochodzie) i należy wtedy zalać tym sprejem cały włącznik popstrykać kilkanaście razy i znowu psiknąć , kilka nie rozbieralnych włączników nie działających uratowałem tą metodą 60_400.jpg

Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia.

Edytowane przez California (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ostre" mechaniczne  czyszczenie styków  daje krótkotrwały efekt ponieważ zdziera wierzchnią warstwę ochronną styku i styki śniedzieją lub się kleją.

Contact - jak najbardziej masz rację, skuteczny środek. 

Zadziała o ile powodem są zanieczyszczone styki.  Nie zadziała jak blaszki zmieniły kształt lub sprężystość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ostre" mechaniczne  czyszczenie styków  daje krótkotrwały efekt ponieważ zdziera wierzchnią warstwę ochronną styku i styki śniedzieją lub się kleją.

Contact - jak najbardziej masz rację, skuteczny środek. 

Zadziała o ile powodem są zanieczyszczone styki.  Nie zadziała jak blaszki zmieniły kształt lub sprężystość.

 

Witam, tak oczywiście jeśli jest uszkodzony mechanicznie to już nic go nie wskrzesi, a jeśli to na krótko. Więc warto zaopatrzyć się w taki środek i liczyć że powodem niechęci do pracy jest tylko zaśniedziały styk , co kontakt skutecznie przywróci mu chęci do pracy ponownie.

 

Przed wyjazdem na zlot w ubiegłym tygodniu przy pomocy właśnie tego preparatu zreanimowałem termoparę w moim ogrzewaniu, styki tam umieszczone powodowały spadek napięcia o 1V co już skutkowało nie poprawnym działaniem świecy żarowej gdzie napięcie pracy jest 2,4-2,7V. A teraz działa jak nówka.

 

post-1979-0-59327200-1397905347_thumb.jpg

 

by uzmysłowić jakie zadanie miałem pozwolę sobie jeszcze pokazać przekrój tego urządzenia

post-1979-0-38658100-1397905510_thumb.gif

 

tak więc również nie miałem łatwego zadania i preparat w/w pozwolił mi uniknąć dodatkowych kosztów.

 

Pozdrawiam serdecznie.

Edytowane przez California (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

mam problem z kranem w łazience. Jak puszczam wodę w kuchni to leci mi też woda w łazience. Załączam schemat instalacji elektrycznej. Czy ktoś mógłby podpowiedzieć co może być przyczyną? Jak puszczam wodę w łazience to w kuchni nie leci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krany mam też tylko na zimną wodę. Pompka zanurzeniowa. Pod kranem z łazienki trójnik rozprowadzajacy wodę do kuchni.

Teraz jest schemat bo widzę że przedtem się nie dodał.

 

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

post-4365-0-10125700-1468422322_thumb.jpg

Edytowane przez moro (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem z kranem w łazience. Jak puszczam wodę w kuchni to leci mi też woda w łazience. Załączam schemat instalacji elektrycznej. Czy ktoś mógłby podpowiedzieć co może być przyczyną? Jak puszczam wodę w łazience to w kuchni nie leci.

 

Witam!

Nie rozumiem, po co "nowy" temat :hmm:

Może, gdybyś był na forum od wczoraj, ale ...

5 sekund trwało znalezienie np. tego:

http://forum.karawaning.pl/topic/16521-dziwne-zjawisko-z-kranem-kuchennym/?p=365575

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś przerabialem instalacje i nie byłem pewny czy dobrze wszystko podpialem a po drugie szukałem ale na tapatalk szuka się trochę gorzej niż na komputerze i nie znalazłem tego tematu.

 

Po za tym u mnie każdy kran z osobna działa.

 

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez moro (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz krany i pompkę? U mnie był do wymiany kran bo zawór nie trzymał, ja mam zwykłe krany i pompę zanurzeniową.

Kran jest tylko do zimnej wody, zawór nie trzymał bo jak włączy się wodę w to ciśnienie jest na obu kranach.

Ton wel "kubot" ma rację. Kran ci przepuszcza. Albo wymienisz uszczelki w kranie albo kran.

 

Wysłane z mojego Che2-L11 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.