Skocz do zawartości

dziwne zjawisko z kranem kuchennym


jarobaro

Rekomendowane odpowiedzi

witam dzisiaj zauwazylem dziwny problem jak odkręcę wodę w kuchni to nic sie nie dzieje-nie leci woda, natomiast jak odkręcę wodę w lazience to po odkreceniu kranu w kucni woda tez leci, co moze byc tego przyczyna i jak to naprawić, zaznaczam ze w kuchni mam ciepla wodę i bojler grzeje pieknie wodę i jest Oki, co zrobić żeby w kuchni woda tez leciala nie zaleznie od lazienki i co moglo sie stać, z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam. Pewnie Ci padł mikro włącznik w baterii. Spróbuj rozebrać kran, lub wymień, ale najpierw sprawdz na krótko. Połącz ze sobą przewody elektryczne podpięte do kranu z odkręconym kranem jak zadziała to mikro włącznik.

Pozdrawiam-Magzyg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt jednego kranu ciepła/zimna, to od 80 pln do nawet 500. Zależy jaki masz, lub jaki chcesz założyć :]  Mnie czeka również wymiana. Żeby leciała zimna w kuchni, muszę delikatnie odkręcić ciepłą(mam dwa pokrętasy). Denerwujące to jest :oslabiony:  Do tego jeszcze w Częstochowie pękła mi słuchawka prysznica :blagac:  Dziś szukałem takiej jak mam i nic nie znalazłem. Będę musiał coś pomyśleć i zastosować jakiś zamiennik.

Edit: U mnie niema możliwości wymiany samego microswitcha. Zaleli je na stałe skubańce :sciana:

Edytowane przez Gewehr (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Fajną baterię kupisz za 100-150zł. Proponuję sprawdzić czy napewno nic nie padło z elektryką i jak pisałem wcześniej połącz przewody z przyczepy przed kranem i sprawdz czy działa pompka, jak tak to włącznik w kranie,  jak nadal nie to gdzieś po drodzę tracisz obwód.

Pozdrawiam-Magzyg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Krany są podłączone w jednym obiegu, jak uruchomisz pompkę z kranu w łazience to w kuchni jak masz odkręcony kran to też będzie lecieć woda.

Pozdrawiam-Magzyg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kiblu działa microswitch i włącza pompkę. Wtedy leci woda również w kuchni. Pod kranem będziesz miał połączenie z przewodami elektrycznymi. Zewrzyj je po stronie instalacji elektrycznej. Jak wystartuje pompka, do wymiany stycznik w kranie, lub cały kran.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam co prawda tylko zimną bez bojlera, jest dokładnie tak samo - powód jest już u mnie wyczajony to mikrowyłacznik kranu w kuchni.

Układ wygląda tak że jest wspólna pompka łazienka i kuchnia.  Jeśli mikrowyłacznik w łazience załączy i kran w łazience zdławi to pompka łąduje we wspólną rurę i przy odkręceniu karnu w kuchni leje się woda, jeśli odkręcę kran w łazience to przepływ  dzieli się a ponieważ dalej i co za tym idzie ciężej ma do kuchni to w łazience leci mocniej a w kuchni słabiej.

 

Posłuchaj czy tyka mikrowył. kranu  w kuchni, sprawdź dojście napięcia w kuchni tak jak Kol. piszą

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie coś jest w kranie. Zwiera dwa kable i dzięki temu idzie napięcie do pompki. http://www.tamiyausa.com/items/geniuseries-educational-kits-50/elecraft-series-41000/5a-micro-switch-75016

Jak kran nie cieknie, to go rozbierz i zobacz czy nie wymienisz samego switcha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.