Skocz do zawartości

Problem z numerem vin jak to wyprostować


tomala

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 lata później...

:hej: Mamy ten sam problem! W mojej naiwności i ufności do ludzi w czasie zakupu nie sprawdziliśmy numeru VIN naszej hobby,i nie zgadzają się nam 1 literka i 1 cyferka przegląd do pojutrza i ,,zonk''nie wiemy co zrobić,mało tego nie zauważyliśmy,że nie mamy tabliczki znamionowej! Nie wiem czy ryzykować i jechać na przegląd   :przyczepa:  :niewiem: czy jakoś inaczej,,załatwić''sprawę ??? 

post-21436-0-06161700-1467369779_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojedziesz na przegląd:

- diagnosta wystawi zaświadczenie o niezgodności w nr VIN i poda prawidłowy (ten z ramy)

- wystawi zaświadczenie o zgubieniu/braku tabliczki znamionowej

 

z tymi kwitami udajesz się do Wydziału Komunikacji i występujesz o poprawę danych w DR (będzie wydany nowy) i nie ma sensu dochodzić kiedy i kto popełnił błąd. Zapłać za nowy, będzie szybciej i przyjemniej.

W tym czasie niestety koniecznie DR tymczasowy.

Dodatkowo dostaniesz kwit zezwalający na wykonanie tabliczki zastępczej. 

Wracasz do diagnosty (tylko OSKP tak mogą) i wybiją i zamontują zastępczą tabliczkę na przyczepie.

Potem jak przyjdzie nowy DR odbierasz go i temat zamykasz.

 

Inaczej nie dasz rady niestety :( tego odkręcić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam , mi sprzedawca (importer ) załatwiał rejestrację i w tym roku na przeglądzie  wyszło że wpisali tylko połowę nr VIN diagnosta od razu  to zakwestionował i wystawił mi negatywne zaświadczenie z wpisanym pełnym nr VIN i wysłał mnie do wydziały komunikacji po dokonanie nowego wpisu w dowodzie kosztowało to dodatkowo 21zł na stacji diagnostycznej w urzędzie od ręki poprawili wpis za darmo   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam.Ja Panowie ma inny problem.Stwierdziłem ,że w DR przyczepy są wpisane nieprawidłowa masa własna oraz DMC.

Jestem drugim właścicielem w Polsce .Prawdopodobnie błąd popełnił pierwszy diagnosta przy przeglądzie rejestracyjnym.

Przyczepa ma tabliczkę znamionową / angielską/ gdzie jest podana DMC czyli po angielsku MAW 1045 kg.oraz CAP czyli

Ładowność 213 kg.Diagnosta wpisał to DCM jako masa własna i dodał jakąś liczbę z kapelusza i podał DCM 1304 kg.

Byłem w Wydz.Kom. I nie wiedzą co zrobić ,mówią ,że nie ma żadnego wyjścia.Ale ja nie wierzę aby tak było .Musi buć jakaś procedura która naprawi ten błąd pierwszego diagnosty.Czy ktoś może coś doradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wizyta u kumatego diagnosty, badanie z kwitem stwierdzającym błąd w kwitach oraz z podaniem poprawnych i wizyta w WK celem wyprostowania i juz.

 

pisane z telefonu -mogą być błędy, przepraszam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dla uzupełnienia forum...

mieliśmy taką sytuację, że na pierwszym przeglądzie rejestracyjnym przyczepy po 3 latach wyszedł "czeski błąd". Został popełniony na dokumentach w fabryce więc dealer przesłał poprawione dokumenty a urząd wyprostował sprawę.  

Czas - około dwóch miesięcy ale się udało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.