Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do bywalców w Chorwacji jakie są wasze doświadczenia w płaceniu w Chorwacji.

Trzy lata temu jak byliśmy przez tydzień nie potrafiliśmy rozgryźć o co chodzi.

W sklepach kuny albo karta, w bankomatach bez problemu wypłacaliśmy z niemieckiej karty kuny ale znajomi polską kartą już mieli czasami problemy. W restauracjach w euro ale niesamowicie dużo wychodziło (100E za 4 osoby)

 

Jak jest lepiej? wymienić pieniądze w kraju i jechać już z kunami czy brać z bankomatu albo płacić w euro??

Cennik za kemping jest w euro to wiadomo. Ale jakieś jedzenie, lody, pierdoły...

Nie chcę stracić pół urlopu na szukaniu bankomatów  :drive:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ceny na kempingu w euro ale płatności dokonujesz w kunach ewentualnie kartą jesli kemping większy. W ubiegłym roku jak i 2 lata temu kartą placilismy za większość, tankowania po trasie, winietki,bramki,zakupy w sklepach, knajpki. Gotówkę z bankomatów na miejscu na drobniejsze wydatki i płatności za kempingi. Na jednym można było płacić kartą ale wtedy nie można było skorzystać z rabatu na kartę cci. Wg mnie ciut euro na drogę na wszelki wypadek jako zabezpieczenie gotówkowe warto mieć. Reszta na miejscu, jeśli wiesz gdzie się wybierasz to łatwo sprawdzić gdzie masz dogodne bankomaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z własnego doświadczenia...

 

500 kun w kieszeni, 100 Euro (najlepiej tak po 50 lub mniej) w kieszeni i przede wszystkim karta!

Dobre, duże banki teraz wszystkie transakcje mają bezprowizyjne, ale warto to sdprawdzić przed wyjazdem. W razie czego można założyć na chwilę rora i przelać tam jakieś środki wakacyjne.

Kurs kuny w kantorze zawsze jest niekorzystny. Ostatniego lata w kantorze było 0,65, a z karty wychodzio coś 0,54 za kunę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kempingach w Chorwacji obowiązkową walutą są KUNY i w tej walucie są wystawiane rachunki za kempingi. :przyczepa:

Rachunki i faktury zawsze od lat są tylko i wyłącznie w KUNACH:

 

Na prywatnych kempingach oczywiście chętnie właściciele biorą zapłatę w EURO po kursie dla nich wygodnym.

 

Najlepiej mimo wszystko zapłacić kartą ,Można także w euro w gotówce po kursie "kempingowym"-niekorzystnym.

 

W Chorwacji obowiązuje KUNA i nie ma żadnego obowiązku płatności w euro lub dolarach.Ceny obowiązujące na kempingach

podawane w euro to tzw. ceny orientacyjne dla turystów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak koledzy już wyżej napisali, coś Kun biorę zawsze na drogę żeby można było po drodze kupić, natomiast na miejscu już albo wyciągam gryzonie z bankomatu, albo wymieniam PLN-y, których zawsze mam trochę przy sobie w kantorze, zawsze kurs dużo lepszy niż w PL. Nigdy nie bawiłem się w zakup u nas Euro po to żeby wymienić je na miejscu na HRK, nie przeliczałem tego nigdy ale wg mnie podwójne przewalutowanie zazwyczaj jest mniej korzystne niż pojedyncze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kempingach w Chorwacji obowiązkową walutą są KUNY i w tej walucie są wystawiane rachunki za kempingi. :przyczepa:

Rachunki i faktury zawsze od lat są tylko i wyłącznie w KUNACH:

 

Na prywatnych kempingach oczywiście chętnie właściciele biorą zapłatę w EURO po kursie dla nich wygodnym.

 

Najlepiej mimo wszystko zapłacić kartą ,Można także w euro w gotówce po kursie "kempingowym"-niekorzystnym.

 

W Chorwacji obowiązuje KUNA i nie ma żadnego obowiązku płatności w euro lub dolarach.Ceny obowiązujące na kempingach

podawane w euro to tzw. ceny orientacyjne dla turystów.

@Lucek26 Twoja wypowiedż jest bardo celna...

Dlatego powinna być oprawiona w złote ramy, ponieważ zawiera sedno sprawy.

 

Mam pytanie do bywalców w Chorwacji jakie są wasze doświadczenia w płaceniu w Chorwacji.

Trzy lata temu jak byliśmy przez tydzień nie potrafiliśmy rozgryźć o co chodzi.

W sklepach kuny albo karta, w bankomatach bez problemu wypłacaliśmy z niemieckiej karty kuny ale znajomi polską kartą już mieli czasami problemy. W restauracjach w euro ale niesamowicie dużo wychodziło (100E za 4 osoby)

 

Jak jest lepiej? wymienić pieniądze w kraju i jechać już z kunami czy brać z bankomatu albo płacić w euro??

Cennik za kemping jest w euro to wiadomo. Ale jakieś jedzenie, lody, pierdoły...

 

@wydra

...będziesz w punkcie A na mapie.

Ośmielamy się dodać że płatność w walucie lokalnej jest zawsze najkorzystniejsza za WSZYSTKO.

Będąc na kempingu w pobliżu wybranego i zarezerwowanego kempingu koleżanki [wydra] punkt A na mapie.

W miarę prosty sposób ośmielamy się pokazać jak my postępowaliśmy koczując na kempingu punkt B na mapie.

A - B - C - D < zapraszamy

 

Jężdziliśmy rowerami z B do C = poczta <  zerknij, warto zapisać godziny urzędowania poczty

Wymienialiśmy na poczcie złotówki PLN na HRK=kuny

 

Koleżanka [wydra] na poczcie wymieni swoją lokalną walutę=euro na HRK=kuna.

Mając kuny, my jechaliśmy do marketu KONZUM po zakupy, punkt D na mapie < zerknij

 

Ośmielamy się dodać że unikamy też zabierania ze sobą euro < przykład

 

Zachęcamy do zabierania ze sobą kilku kart płatniczych.

Za granicą bankomat "połknął" nam kartę raz w Hiszpanii, innym razem w Paryżu.

Nigdy tych kart nie odzyskaliśmy !

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

PS

Unikamy i nigdy nie korzystaliśmy z wymiany walut w kantorach.

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcami. Na podróż zawsze biorę trochę euro (autostrady w Czechach, Austrii, Chorwacji). Tam można śmiało w Euro lub od razu z karty. W Cro najlepiej wypłacać kuny z bankomatu. Nie opłaca się kupować kun w kantorze w Polsce, przelicznik zawsze lichwiarski.

W bardzo wielu kantorach w Cro można wymienić bezpośrednio złotówki na kuny po znacznie lepszym kursie niż w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak moi przedmówcy, popieram opcje, wymiany złotówek na kuny na miejscu, ale generalnie płaciłem kartą, wyszło najbardziej korzystnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Ired dziękuję za miłe słowa .

 

Podzieliłem się tylko moim kilkunastoletnim doświadczeniem z wyjazdów do Chorwacji.

 

Pamiętam jak w 2000 roku z wielkim zainteresowaniem obserwowałem gdy  recepcjonista użył tzw. "żelazka" gdy płaciłem kartą VISA

(wypukła). Wtedy w Chorwacji na kempingu nie było czytników kart i nie tylko tam.

"Zelazko " zadziałało skutecznie choś trochę z opóźnieniem ,ale skutecznie potrącono za kemping.

Pozdrawiam Lucek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.