Skocz do zawartości

Ford S-Max - viatoll


Parzusie

Rekomendowane odpowiedzi

Może komuś się przyda.

 

Wrzucam pdf'a dotyczącego obszarów niemetalizowanych i pozbawionych filtra IR (czyli miejsc gdzie można umieścić urządzenie typu viatool) w szybach stosowanych w nowych Fordach.

Schemat dotyczy Smaxa, sprawdziłem i działa

Podobnie jest w Mondeo.

 

 

http://powerglass3d.pl/smax_szyba.pdf

 

pozdrawiam,

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

ja właśnie montuję hak do Smaxa w tym tygodniu i niedługo zrobię testy. Szybę mam oczywiście IR do tego podgrzewaną.

 

załączam fotkę z forum forda - gdzie widać gołym okiem gdzie można naklejać - podobno działa.

 

wiecie może czy viaboxy z antenką są już powszechnie dostępne ? pismo od dealera załatwię od ręki jak będzie potrzeba.

 

 

post-8007-0-83937600-1396380887_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Speedy - dokładnie nie, ale znajduje się na tym czarnym sitodruku po obu stronach lusterka.

maarec - też mam grzaną, metalizowaną, IR i czujnikami deszczu, zmierzchu itp. Działa w podanym przeze mnie obszarze bez zastrzeżeń.

Co do urządzeń z antenką - nie ma tego na stanie punktów dystrybucyjnych, trzeba zamawiać, ale tylko na podstawie zaświadczenia od dealera. Sami dealerzy podchodzą do zaświadczeń różnie. Jedni wystawią Ci od ręki, inni potwierdzą, że jest IR, ale są obszary pozwalające na komunikację przez szybę. Ja osobiście jestem za tym, żeby nie bawić się w urządzenie specjalne, skoro zwykłe działa.

 

ps. punkt viaTOLL w Gdyni nawet chciał ode mnie zaświadczenie o bocznych szybach :) Ja to rozumiem tak, jakby robili wszystko, żeby tylko tych z antenką ludziom nie dawać.

Jest też w tym dużo niejasności. Czasami Ford nie chce dać zaświadczenia, bo twierdzi, że są te obszary na których urządzenie zadziała, natomiast viaTOLL mówi, że szyba, gdzie ma być przyczepiona nie może być zaciemniona - a ta w Fordzie jest. Oznacza to, że jak wszystko dobrze działa to jest ok, natomiast jak zawiedzie bramka i trzeba będzie się usprawiedliwić to na zdjęciu urządzenie może nie być dobrze widoczne.

Dlatego też najlepiej na bieżąco sprawdzać stan konta i wszelkie problemy zgłaszać od razu, wtedy jesteśmy częściowo usprawiedliwieni, że byliśmy świadomi danego problemu

 

 

powodzenia

pozdrawiam

Edytowane przez Parzusie (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie też prościej będzie brać zwykłego viaboxa - ale z zaświadczeniem nie powinienem mieć problemów. Natomiast problem mam z testowaniem bo co z jednej strony jest dobre - do najbliższej bramki mam prawie 50km - to na testy jest to mało wygodne. Nie chciałbym ruszając w czerwcu na wczasy stanąć w Siewierzu pod bramką i dzwonić do BOK-u że mi opłaty nie pobiera....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam odwrotną sytuację. Jak wyjeżdżam z parkingu to w lewo mam bramkę po 50metrach a w prawo po 1km. Później mogę jechać metodą bezbramkową, więc viatool jest mi potrzebny aby wyjechać z domu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W C4 Grand Picasso 2008 - ViaToll nie działa nigdzie na celaej szybie... Na przejazdy montuje na szybie cepki...

U mnie tak jak na zdjęciu tylko u góry, ale właśnie przednia szyba dostała kamieniem i jest do wymiany :oslabiony:

Nową zakładam już bez tego czegoś w środku abym nie miał problemów z Viatollem :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej,

   Nie wiem jak teraz ale jeśli chcecie dostać urządzenie z anteną zewnętrzną to muszą Wam dać! Zaświadczenia wymagają bezprawnie. W razie czego powołajcie się na Ministerstwo Transportu. Ja tak zrobiłem co można wyczytać w poprzednich postach. Po mojej akcji w ministerstwie na 2 dzień już dzwonili do mnie z Viatoll że mogą mi przesłać urządzenie do wskazanego punktu. 

 Pamiętajcie że jak będziecie montować viabox w innym miejscu(na przyczepie, czy bocznej szybie ) to jest to nie zgodne z montażem z instrukcji i wtedy mogą Wam dać karę. (w przypadku gdy nie zadziała). 

Dla spokoju lepiej dostać z anteną zewnętrzną i po sprawie:) 

Powodzonka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam i powiem że nawet nie zastanawiałem się gdzie mam nakleić.

Powiem tak:

Znalazłem dobre miejscepost-1013-0-50422100-1397563197_thumb.jpg

 

Viatolle zatrzymują bo nie widzą przez lornetkę,

a tu:post-1013-0-06984800-1397563258_thumb.jpg

 

I działa bez zastrzeżeń.

Tak jest bynajmniej w Navarze.

Pozdrawiam

Edytowane przez Daniel DJR (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam Viatola naklejonego na środku szyby koło lusterka bo inaczej mi nie działał a o mandat nie trudno. Niech inni się podzielą swoją opinią gdzie naklejają Viatole. Miałem naklejone na dole szyby i nie działało był z tym problem ale najbardziej optymalnym miejscem jest właśnie na środku koło lusterka tak mi się wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

a ja do smaxa dostałem ostatecznie viaboxa 2 z anteną zewnętrzną. Nie jest to ideał w temacie estetyki. Antena niczym nie przypomina zwykłej małej magnesowej - podobnej jak do CB.

 

antena wygląda dokładnie tak samo jak zwykły viabox - ma ten sam rozmiar, cała z szarego plastiku i z kablem. Proponują to sobie przykleić " na dole przedniej szyby pojazdu" lub pod szybą. Czyli generalnie w aucie osobowym na masce, albo tu gdzie urwą to wycieraczki. 

 

całe mocowanie to takie same "rzepy" jak do mocowania viaboxa wewnątrz - na szybę. Planuje dziadostwo mocować na górze przedniej szyby. Całe szczęście że użyje może 2-3 razy do roku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.