Skocz do zawartości

Nie działa 12v


stasiu1971

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam takie problem że nie działają mi lampki na 12v , ale zaczynając od początku w ogóle ktoś podłączył zasilacz od telefonu komórkowego a ten ori biały był odłączony ,jak włączyłem pompkę to chodziła ale nie dawała ciśnienia więc go odłączyłem i wymieniłem bezpiecznik rurkowy w tym zasilaczu i pompka zaczęła pompować do kranów wodę , ale oświetlenia nadal brak , czy ktoś może wie czy są gdzieś jakieś ,hmmmm ,pstryczki do włączenia czy coś innego ???

Przyczepa do Burstner City 4505. rocznik 1987

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żarówki sprawne pogłączyłem pod prostownik a gdzie są bezpieczniki ? , bo w szafie są 2sz oba do góry i jest puste miejsce na jeszcze 2? czy tam mogły one być ? jutro popstrykam trochę fot  to może bydzie coś wiadomo więcej , no i sąsiad ma mi przemierzyć wszystko , acha jeszcze jedno ten biały zasilacz/prostownik czy co to jest ,strasznie z niego śmioerdzi ebonitem , czy to normalne czy coś się może jarać w środku , może podłączyć tam zasilacz z komputera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie doszedłem dlaczego nie dział mi 12 v otóż działa mi po oświeceniu w samochodzie światła przeciwmgłowego tylnego , to znaczy że ktoś coś kombinował i coś muszę przerobić w samochodzie ??? , no i oczywiście zapotałem zasilacz to CB radia 6 A

Edytowane przez stasiu1971 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś podłączył przewody tak aby podczas jazdy było zasilanie w przyczepie (np lodówka na 12V). Jak znajdziesz te przewody i podepniesz pod zasilacz to będziesz miał oświetlenie. Po drodze będziesz mógł zrobić włącznik jeśli go nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znaczy jak oświecę przeciw mgłowe to mam oświetlenie w przyczepie na 12v a tak mi nie działa , tylko 230v , jak rozumiem to mam odpiąć kabelek od przeciwmgłowego w samochodzie i podłączyć pod akumulator ??? ,a w samej przyczepie to nawet nie wiem gdzie tego szukać żeby zrobić oświetlenie na 12v

Edytowane przez stasiu1971 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znaczy jak oświecę przeciw mgłowe to mam oświetlenie w przyczepie na 12v a tak mi nie działa , tylko 230v , jak rozumiem to mam odpiąć kabelek od przeciwmgłowego w samochodzie i podłączyć pod akumulator ??? ,a w samej przyczepie to nawet nie wiem gdzie tego szukać żeby zrobić oświetlenie na 12v

Instalacja w przyczepie 12V może działać na dziesiątki sposobów. Poprzednik zrobił to właśnie w taki sposób, potrzebował oświetlenia jadąc na wyjazdy (w trasie). Przemyśl jak chciałbyś żeby to działało u Ciebie, czy chcesz mieć akumulator w przyczepie, itd. Jak już wymyślisz jakie funkcje ma u ciebie spelniać instalacja 12V realizację zleć komuś bardziej doświadczonemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znaczy jak oświecę przeciw mgłowe to mam oświetlenie w przyczepie na 12v a tak mi nie działa , tylko 230v , jak rozumiem to mam odpiąć kabelek od przeciwmgłowego w samochodzie i podłączyć pod akumulator ??? ,a w samej przyczepie to nawet nie wiem gdzie tego szukać żeby zrobić oświetlenie na 12v

Jeżeli nie znasz się dobrze na instalacjach elektrycznych, to ja na Twoim miejscu zleciłbym sprawdzenie i zrobienie ostatecznej wersji komuś kto się zna. Oczywiście wcześniej musisz przemyśleć jakie światła i gdzie chcesz je mieć i z czego mają być zasilane. A ten pachnący ebonit mnie niepokoi - chyba coś za mocno się grzeje i to od prądu. To trzeba ustalić w pierwszej kolejności i usunąć przyczynę przegrzewania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam panowie odgrzewam kotleta jestem tutaj nowy nie znalazlem podobnego tematu szukam posiadam przyczepe swift z 2002 roku mianowicie mam taki problem po podlaczeniu akumulatora na wskazniku kondycji akumulatora jest zielone pole natomiast nic nie dziala z 12v po podlaczeniu 230v i przelaczeniu na prostownik wszystko na 12v zaczyna dzialac bezpieczniki pod kanapa wszystkie sa sprawne co moze byc przyczyna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.