Skocz do zawartości

Problem z rejestracją.


dv6000

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 66
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

...

odkręć tabliczkę i jedź do diagnosty bez tabliczki

Tabliczka musi być. Bez tabliczki nie ma cechy.

Proponuję polubownie i grzecznie załatwić sprawę w WK. Zwalić winę na emocje z zakupem pierwszej budki i nie wszytko się wpisało co powinno być bo przy dokładnym oglądaniu w domu coś wylazło...

Zwykła ludzka sytuacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko jak znam życie to umowę kupna kolega ma bezpośrednio z Anglikiem, a pośrednika na papierze nie ma :)

 

więc moim zdaniem da się to unieważnić - sam robiłem zmiany w umowie - już po 1 wizycie w WK - dotyczyło to zmian właścicieli samochodu (dopisanie nabywcy) - za pomocą aneksu do umowy :)

 

więc teraz napisz aneks do umowy - czyli jej rozwiązanie - że oddałeś przykładowemu Harremu jego przyczepę, odjechał....

 

no ale dogoniłeś go i jednak się dogadaliście i sprzedał CI ją na nowo.... dodatkowo dogoniłeś go dopiero na wyspach..... żeby podatku nie płacić

 

P.S trochę nie bardzo można tu różne rzeczy podpowiadać..... bo doradzanie zgubienia tabliczki może karalne nie jest :) ale też nie za dobrze to wygląda oficjalnie.....

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety z anglikiem, ale jutro zajade do WK i powiem że chciał bym wprowadzić zmiany w umowie ponieważ zaszła pomyłka, myślę że tak się da to jakoś załatwić. Aż dziwne że tylko ja mam taki przypadek już szukam po necie od południa i nic nie znalazłem :(

Edytowane przez dv6000 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

powiem że chciał bym wprowadzić zmiany w umowie ponieważ...

chciałbym ją uzupełnić o dane identyfikacyjne.

Po co zmyślać?

...

dziwne że tylko ja mam taki przypadek już szukam po necie od południa i nic nie znalazłem :(

No i nic nie znajdziesz, jesteś w grupie tych co trafili na upartego/nie doszkolonego diagnostę.

.

Naciskaj też sprzedawcę, kasę wziął?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca chce jechać ze mną do WK i zmienić numer na umowie by był ten z ramy, ale nie wiem jak to będzie wyglądać jak umowa z anglikiem. Macie może gdzieś wzór takiej umoy polsko angielskiej gdzie widnieją dwa numery ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nik nikomu nie zabroni się pomylić. Ja też jak kupowałe w Anglii cepkę pomyliłem się w odczycie numeru i mając już czerwone tablice u diagnosty wyszło, że jest błąd w numerze VIN. Diagnosta mi podpowiedział, żeby wziąść i napisać drugą umowę z Anglikiem i zanieść do UK i tak właśnie zrobiłem. Druga umowa była z datą dwa tygodnie późniejszą, urząd ją przyjął, na dowodzie tymczasowym poprawił, u diagnosty załatwiłem i było po kłopocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca chce jechać ze mną do WK i zmienić numer na umowie by był ten z ramy, ale nie wiem jak to będzie wyglądać jak umowa z anglikiem. Macie może gdzieś wzór takiej umoy polsko angielskiej gdzie widnieją dwa numery ?

Google "umowa PL-UK" druknij sobie.

Jeśli w umowie nie ma gotowych rubryk na wpisywanie numerów, to się je wpisuje samemu określając dokładnie

Numer ramy: 1234567678

Numer nadwozia: 12345678

Numer ......

I wszystkie numery jakie Ci na myśl przyjdą. 

Umowa jest dokumentem Prawnym. Za porozumieniem stron masz prawo ją zmieniać/edytować tak jak zeznania na policji.

Wiążące są ostatnie daty i podpisy.

Nie twórzcie tylko umowy na kolanie , wszystko ma być legalnie i profesjonalnie.

Urzędnik też nie ma prawa zarejestrować jeśli pojawi się jakakolwiek wątpliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to przygotuję taką umowę i teraz tak by to miało ręce i nogi to umowa musi być zawarta z późniejszą datą niż pierwsza i jak precyzyjnie określić numery Numer ramy oraz numer z tabliczki to vin ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie gadałem z diagnostą i stwierdził że też tego nie podbije ponieważ w dowodzie jest tylko miejsce na jeden nr. :( pozostaje spisać umowę z numerem ramy.

Tu rozwiązałeś problem 

 

A co z tabliczką na której masz inny numer . Tabliczka i nr nadwozia (ramy,VIN) musza sie zgadzać  :hmm:

Edytowane przez lukpyr (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.