Skocz do zawartości

Amortyzator - zakładać czy nie ?


witus

Rekomendowane odpowiedzi

Moja to budżetówka, golas nawet wentylatora i rozprowadzania ogrzewania nie ma. Pewnie o to chodzi. Jak kupowałem rozglądałam się po placu i faktycznie nie ma reguły. Dołożę i będzie po sprawie.

Witus: żeby mieć 100km/h w Niemczech musisz mieć amory..czyli "coś" to daje. Pstryknij zdjęcia ramy w okolicach osi oraz wahacza...alko często jest przygotowane pod amorek (może nawet był a ktoś go zabrał??)

Nie bo nie ma tego ucha, które muszę dokupić. Ramy nie cyknę bo dopiero będę nurkował pod w sobotę. Jest możliwość bo sprawdzali mi to przed zakupem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 136
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jak są dziurki nawiercone fabrycznie ( a pewnie są) to montaż banalny....ale zgodnie z tu zał. instrukcja montażu;) (zwróc uwagę z której strony mają być nakrętki)
Znowu mi każesz czołgać się pod przyczepę ! Do teraz przyjmuję antybiotyki po moverze :( Mam dmc 1100 brać amorek 1300 ? 1700 ? Chyba ten najbliższy DMC ?Ok otworzyłem załącznik, nieaktualne !

Jak są dziurki nawiercone fabrycznie ( a pewnie są) to montaż banalny....ale zgodnie z tu zał. instrukcja montażu;) (zwróc uwagę z której strony mają być nakrętki)

Dokładnie mam ten przypadek z instrukcji !

Edytowane przez witus (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem nawet w krótkich przyczepach były  mocowania pod amortyzatory, są nawet w tak krótkiej jak moja 3,80, przypuszczam że wynika to z unifikacji ramy.

Po prostu im dłuższa buda i cięższa  tym większy sens stosowania - sama fizyka, podobną opinię usłyszałam również poruszając ten temat w serwisie.

Dobór oczywiście że do wagi, "przedobrzanie" wagowe  jest bez sensu to tak jakby do małej osobówki od furgona zakładał :)

Edytowane przez grazia (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Na pewno masz na drążkach/wałkach skrętnych < zerknij jak to działa

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

PS

W poprzedniej przyczepie miałem takie rozwiązanie.

Na pewno to Ty jakieś bzdury wypisujesz-linkujesz :blagac:

Drążek skretny ,który zalinkowałeś jest od Garbusa !!!  

Witus , ma Knausa -Eifellanda a tam nigdy takiego ustrojstwa  pożądna firma nie montowała.

A poza tym, autor pyta wyrażnie o amortyzator .AMORTYZATOR !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu mi każesz czołgać się pod przyczepę ! Do teraz przyjmuję antybiotyki po moverze :( Mam dmc 1100 brać amorek 1300 ? 1700 ? Chyba ten najbliższy DMC ? Ok otworzyłem załącznik, nieaktualne !

 

Dokładnie mam ten przypadek z instrukcji !

 

Jesteś pewien ?

Czy w wahaczach masz podłużne otwory ?

Rama, ramą, a dla wahaczy są trzy wersje mocowania uchwytów, przy czym jeden rodzaj jest wyjątkowo upierdliwy w montażu.

Pomijając uchwyty, to amortyzator musi być dobrany kolorem, czyli dla odpowiedniego DMC przyczepy, oraz warto sprawdzić potrzebną jego długość / skok w stosunku do planowanych do wykorzystania otworów mocujących.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien ?

Czy w wahaczach masz podłużne otwory ?

Rama, ramą, a dla wahaczy są trzy wersje mocowania uchwytów, przy czym jeden rodzaj jest wyjątkowo upierdliwy w montażu.

Pomijając uchwyty, to amortyzator musi być dobrany kolorem, czyli dla odpowiedniego DMC przyczepy, oraz warto sprawdzić potrzebną jego długość / skok w stosunku do planowanych do wykorzystania otworów mocujących.

Sprawdzę w sobotę, wg mnie pdf załączony przeż Speediego wyczerpał temat.

Z tym tematem nie będę gonił najpierw chciałbym się w tej przyczepie przespać ew. prejechać. Znów mnie rodzinka wydtawiła, będę spał w ogrodzie teściów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę w sobotę, wg mnie pdf załączony przeż Speediego wyczerpał temat.

Z tym tematem nie będę gonił najpierw chciałbym się w tej przyczepie przespać ew. prejechać. Znów mnie rodzinka wydtawiła, będę spał w ogrodzie teściów ;)

 

Jeśli w wahaczach masz technologiczne otwory (prostokątne) na uchwyty amortyzatora, to oznacza, że ktoś je wcześniej wymontował, chyba, że mogło być w tym miejscu jakieś "kuku" i poprzedni właściciel nie chciał iść w dalsze koszty przed sprzedażą przyczepy :hmm:

Nie spotkałem nowszych przyczep bez tych elementów zawieszenia.

Generalnie manewrowanie moverem ze środka jest nieporęczne, a przebywanie w budce podczas jazdy nielegalne. Tak więc nie wróżę sukcesu. ..

 

... a gdy jeszcze budka jest bez amortyzatorów :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno to Ty jakieś bzdury wypisujesz-linkujesz :blagac:

Drążek skretny ,który zalinkowałeś jest od Garbusa !!!  

Witus , ma Knausa -Eifellanda a tam nigdy takiego ustrojstwa  pożądna firma nie montowała.

A poza tym, autor pyta wyrażnie o amortyzator .AMORTYZATOR !!!

 

Właśnie, ja tak nie bardzo się chcę wymądrzać, nie miałem w dzień czasu czytać posty dokładnie ale wydaje mi się, że w budkach nie ma drążków skrętnych, jakoś nie bardzo widzę gdzie miały by się znajdować. To co zalinkował Ired, to rozwiązanie z samochodu. Zawias w budce to dwa wahacze tłumione gumą i kawał żelastwa zwanego osią, w której żadnych drążków nie ma bo i na nie nie ma miejsca.

Przynajmniej tak jest u mnie ale nie wiem jak u innych? I w poprzedniej Adrii też tak miałem.

 

A amortyzator jest po to, żeby lepiej koło do drogi dociskać, a nie przeciwdziałać "siadaniu" budy czy coś w tym guście. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w wahaczach masz technologiczne otwory (prostokątne) na uchwyty amortyzatora, to oznacza, że ktoś je wcześniej wymontował, chyba, że mogło być w tym miejscu jakieś "kuku" i poprzedni właściciel nie chciał iść w dalsze koszty przed sprzedażą przyczepy :hmm:

Nie spotkałem nowszych przyczep bez tych elementów zawieszenia.

 

 

... a gdy jeszcze budka jest bez amortyzatorów :]

Na ramie nie ma śladów po śrubach, a pewnie by były gdyby przez chwilę był tam amorek. Wydaje mi się, że otwory są zaślepione. Sprawdzę w sobotę.

...0 komfortu.... biedny Witus.

Pamiętaj ze spanie w budce w ogródku Teściów. .. będą ludzie gadali

Masz rację nie pomyślałem o tym !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kajetan 1975 , starsze przyczepy Hobby ,które były na podwoziu Peitz-a miały bardzo podobne rozwiązanie . 

Bardzo podobne, ale nie takie jakie ma Witus  i wklejanie tego typu rozwiazań jest całkowicie pozbawione sensu. Tym bardziej ,że rozmawiamy o amorkach :yes:   

Edytowane przez Maras (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kajetan 1975 , starsze przyczepy Hobby ,które były na podwoziu Peitz-a miały bardzo podobne rozwiązanie . 

Bardzo podobne, ale nie takie jakie ma Witus  i wklejanie tego typu rozwiazań jest całkowicie pozbawione sensu. Tym bardziej ,że rozmawiamy o amorkach :yes:   

 

Wydaje mi się, że zawieszenia cepek, zostały mocno zunifikowane, głównie pod Alko ale może się mylę. Miałoby to sens ponieważ amortyzatory Alko, pasują do większości cepek dostępnych na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • szary11 zmienił(a) tytuł na Amortyzatory w przyczepie

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.