Skocz do zawartości

Rezerwacja kempingów Niemcy, Szwajcaria, Włochy


Rekomendowane odpowiedzi

Czołem,

 

 

Wymyśliłem na lipiec trasę z przyczepą:

 

Niemcy-Jezioro Bodeńskie, Szwajcaria- okolice Zurychu, Włochy - jezioro maggiore.

 

 

Z racje tego, że to mój pierwszy wyjazd za granicę mam pytanie:

 

Czy lepiej zaplanować dokładnie pobyty i je wcześniej rezerwować, czy lepiej pojechać spontanicznie i szukać miejsc?

 

 

Z jednej strony wolałbym pozostać "elastyczny" i według potrzeb przenosić sie z miejsca na miejsce po wyczerpaniu lokalnych atrakcji. Z drugiej zaś,  poluje na duże kempingi z basenami i atrakcjami (ze względu na dzieci) i chciałbym mieć pewność, że znajdę miejsce i to takie przyzwoite a nie na siłę przy bramie wjazdowej. 

 

 

Jak wygląda obłożenie kempingów w lipcu? nie chciałbym jeździć nerwowo i odbijać sie od pełnych kempingów.

 

 

Z góry dzieki za opinie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czołem,

 

 

Wymyśliłem na lipiec trasę z przyczepą:

 

Niemcy-Jezioro Bodeńskie, Szwajcaria- okolice Zurychu, Włochy - jezioro maggiore.

 

 

Z racje tego, że to mój pierwszy wyjazd za granicę mam pytanie:

 

Czy lepiej zaplanować dokładnie pobyty i je wcześniej rezerwować, czy lepiej pojechać spontanicznie i szukać miejsc?

 

 

Z jednej strony wolałbym pozostać "elastyczny" i według potrzeb przenosić sie z miejsca na miejsce po wyczerpaniu lokalnych atrakcji. Z drugiej zaś,  poluje na duże kempingi z basenami i atrakcjami (ze względu na dzieci) i chciałbym mieć pewność, że znajdę miejsce i to takie przyzwoite a nie na siłę przy bramie wjazdowej. 

 

 

Jak wygląda obłożenie kempingów w lipcu? nie chciałbym jeździć nerwowo i odbijać sie od pełnych kempingów.

 

 

Z góry dzieki za opinie

 

Uważam,że na tak mądre pytanie to tylko jego autor może sobie odpowiedzieć.Zapewne każdy by chciał na forum mieć Pytię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racje tego, że to mój pierwszy wyjazd za granicę mam pytanie:

 

Czy lepiej zaplanować dokładnie pobyty i je wcześniej rezerwować, czy lepiej pojechać spontanicznie i szukać miejsc?

@wkargul napisał:

Czy lepiej zaplanować dokładnie pobyty i je wcześniej rezerwować, czy lepiej pojechać spontanicznie i szukać miejsc?

 

Nigdy w życiu nie rezerwowaliśmy miejsca na kempingach, jadąc zestawem auto + przyczepa.

Przykładamy ogromną wagę do zaplanowania trasy zawsze z kempingami zapasowymi.

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

PS

My w tym roku w maju chcemy zrealizować zaległą

trasę  Majówka 2013 < z powodu zimnej wiosny (maj 2013), nie pojechaliśmy

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czołem,

 

 

Wymyśliłem na lipiec trasę z przyczepą:

 

Niemcy-Jezioro Bodeńskie, Szwajcaria- okolice Zurychu, Włochy - jezioro maggiore.

 

 

Z racje tego, że to mój pierwszy wyjazd za granicę mam pytanie:

 

Czy lepiej zaplanować dokładnie pobyty i je wcześniej rezerwować, czy lepiej pojechać spontanicznie i szukać miejsc?

 

 

Z jednej strony wolałbym pozostać "elastyczny" i według potrzeb przenosić sie z miejsca na miejsce po wyczerpaniu lokalnych atrakcji. Z drugiej zaś,  poluje na duże kempingi z basenami i atrakcjami (ze względu na dzieci) i chciałbym mieć pewność, że znajdę miejsce i to takie przyzwoite a nie na siłę przy bramie wjazdowej. 

 

 

Jak wygląda obłożenie kempingów w lipcu? nie chciałbym jeździć nerwowo i odbijać sie od pełnych kempingów.

 

 

Z góry dzieki za opinie

 

 

Nie wiem, co Ci mam podpowiedzieć, bo nie chcę brać w żaden sposób odpowiedzialności, ale z mojego doświadczenia wygląda to tak:

My zawsze rezerwujemy kempingi, ponieważ zawsze podróżujemy w 4 zestawy i jest to konieczne, żeby stać obok siebie.

Oczywiście zawsze wybieramy "wypasione" kempingi właśnie ze względu na dzieci.

Niemniej wydaje mi się, że jeżeli jedziesz jednym zestawem powinieneś zawsze znaleźć miejsce na takim kempingu, bo rotacja jest ogromna. Oprócz tego często, choć nie zawsze, jest tak, że przy jednej ulicy jest kilka bardzo podobnie wypasionych kempingów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, co Ci mam podpowiedzieć, bo nie chcę brać w żaden sposób odpowiedzialności, ale z mojego doświadczenia wygląda to tak:

My zawsze rezerwujemy kempingi, ponieważ zawsze podróżujemy w 4 zestawy i jest to konieczne, żeby stać obok siebie.

Oczywiście zawsze wybieramy "wypasione" kempingi właśnie ze względu na dzieci.

Niemniej wydaje mi się, że jeżeli jedziesz jednym zestawem powinieneś zawsze znaleźć miejsce na takim kempingu, bo rotacja jest ogromna. Oprócz tego często, choć nie zawsze, jest tak, że przy jednej ulicy jest kilka bardzo podobnie wypasionych kempingów.

w niektórych miejscach faktycznie wybór kempingów jest duży ale np w Szwajcarii sa miejsca gdzie w regionie są 2-3 duze kempingi a reszta to małe pola ze słabymi stronami w sieci albo i bez

nie chodzi mi o branie odpowiedzialności:-)

chodzi jedynie o opinie i Wasze doswiadczenia z wyjazdów

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej napewno rezerwacja , przynajmniej rejon Friedrichshafen zawsze były tłumy ,poza tym tamtejsze kempingi zawalone były stacjonarnymi przyczepami

Właśnie o okolicach Friedrichshafen myslałem...

 

Dzięki za wszystkie opinie

 

Chyba będe musiał spędzić parę godzin w sieci i dobrze wszystko zaplanować, porezerwować i trzymać sie planu.

 

Oby do lata!

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę tam pomieszkiwałem, bardzo ciekawa okolica, możliwość lotu Zeppelinem (konieczna bardzo wczesna rezerwacja)  Podczas Seehasenfest w FN są istne tłumy ale impreza zacna moim zdaniem lepsza jak Oktoberfest.

Ogólnie polecam jak również całe jezioro i okoliczne miasteczka .Dla pasjonatów lotnictwa - Uberlingen , miejsce jednej z największych katastrof lotniczych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruch wokół Bodeńskiego jest duży tak samo jak rotacja na kempingach, więc miejsce możesz trafić z lotu jeśli się poszczęści lub się nieźle najeździć :bzik: tak czy siak warto ten region odwiedzić :ok: jest pięknie :serducha: 

 

ja osobiście jestem przeciw rezerwacjom ... bo to zabija przygode :czerwona:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak planujesz Jezioro Bodeńskie z dziećmy, możesz zachaczyć o Legoland w Gunzburgu. Byliśmy tam dwa lata temu, pod namiotem i planowaliśmy Bodeńskie, ale ze względu na pogodę wylądowaliśmy w Chorwacji. W tym roku namiot pozostanie na poddaszu, kupiliśmy przyczepę i po drodze do Chorwacji zachaczymy o Legoland. Trzy noce na kempingu plus dwudniowy karnet do Legolandu dla naszej trójki to ok. 200 euro, plus trochę albo sporo kasy na miejscu, zależnie od potrzeb osimiolatka.

Pozdrawiam

Groszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja 19 czerwca wyruszam do szwajcarii przez niemcy dokładnie dwa kempingi w niemczech i trzy w szwajcarii próbowałem rezerwacji w niemczech niestety kampingi które wybrałem odpowiedziały mi że rezerwują tylko powyżej czterech dni mnie to nie interesowało wiec odpuściłem i jadę w ciemno.Ale w okolicach jest duzo kempingów i mysle że nie będę miał problemów z miejscem no jadę bez dzieci więc i tak jakos dam radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witka

 

W ubiegłym roku byliśmy w okolicach o których piszesz.

Jeżeli planujesz krótkie pobyty 2-3 dni to nie musisz raczej  rezerwować pobytów - coś zawsze znajdziesz.

Natomiast zawsze zaplanuj sobie ze dwie lokalizacje rezerwowe.

Jeżeli dłuższe. W szczególności we Włoszech, nad Maggiore to zdecydowanie lepiej zarezerwować.

 

W Zurychu nocowaliśmy na kempingu Seebucht.

Nie był szczególnie rewelacyjny, ale jest blisko do miasta. Można podjechać autobusem lub popłynąć tramwajem wodnym.

No i jest nad samym jeziorem, więc można popływać.

Poza tym w Szwajcarii polecam Lucernę, Berno i Jezioro Genewskie (Genewa, Montreux, Chateau de Chillon).

W ostatniej lokalizacji jest fajny kemping w miejscowości Morges.

 

Nad Lago di Maggiore byliśmy 2 tygodnie na kempingu Isolino w Verbanii (www.isolino.it).

Bardzo fajny kemping. Zwłaszcza jak się jedzie z dziećmi. Jest kompleks basenów. Wokół trasy rowerowe.

Poza tym Maggiore to rewelacyjne miejsce. Masa atrakcji, piekne widoki, klimatyczne małe miasteczka.

Polecam trasę po zachodniej stronie jeziora od strony Locarno. Wprawdzie z dużą przyczepą jest trochę strach jechać, ale widoki rekompensują cały stres.

Atrakcje: Isola Bella, Mottarone - kolejka gondolowa na szczyt, a na górze tor saneczkowy, Verbania, Stresa, Cannobio, blisko do Mediolanu.

Cenowo jest znośnie, zdecydowanie taniej jak na Gardą.

Miejsce godne polecenia.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dzięki

 

Witka

 

W ubiegłym roku byliśmy w okolicach o których piszesz.

Jeżeli planujesz krótkie pobyty 2-3 dni to nie musisz raczej  rezerwować pobytów - coś zawsze znajdziesz.

Natomiast zawsze zaplanuj sobie ze dwie lokalizacje rezerwowe.

Jeżeli dłuższe. W szczególności we Włoszech, nad Maggiore to zdecydowanie lepiej zarezerwować.

 

W Zurychu nocowaliśmy na kempingu Seebucht.

Nie był szczególnie rewelacyjny, ale jest blisko do miasta. Można podjechać autobusem lub popłynąć tramwajem wodnym.

No i jest nad samym jeziorem, więc można popływać.

Poza tym w Szwajcarii polecam Lucernę, Berno i Jezioro Genewskie (Genewa, Montreux, Chateau de Chillon).

W ostatniej lokalizacji jest fajny kemping w miejscowości Morges.

 

Nad Lago di Maggiore byliśmy 2 tygodnie na kempingu Isolino w Verbanii (www.isolino.it).

Bardzo fajny kemping. Zwłaszcza jak się jedzie z dziećmi. Jest kompleks basenów. Wokół trasy rowerowe.

Poza tym Maggiore to rewelacyjne miejsce. Masa atrakcji, piekne widoki, klimatyczne małe miasteczka.

Polecam trasę po zachodniej stronie jeziora od strony Locarno. Wprawdzie z dużą przyczepą jest trochę strach jechać, ale widoki rekompensują cały stres.

Atrakcje: Isola Bella, Mottarone - kolejka gondolowa na szczyt, a na górze tor saneczkowy, Verbania, Stresa, Cannobio, blisko do Mediolanu.

Cenowo jest znośnie, zdecydowanie taniej jak na Gardą.

Miejsce godne polecenia.

Pozdrawiam

Wielkie Dzięki,

 

informacje są super i na pewno będą pomocne. Będę próbował rezerwoać początek tracy czyli jezioro Bodeńskie i koniec czyli Maggiore. Camping Isolino wyglada na taki, jakiego właśnie szukam.

 

Widzę, że moje plany pokrywają się z Twoją trasą. Nie pojadę tylko w okolice Genewy tym razem ale może nastepnym. Mam nadzieję, że dobrze wybrałem.

 

Pozdrawiam i dziekuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.