Skocz do zawartości

przecieki w narożnikach przy podłodze. Szukam pomocy w ocenie


Rekomendowane odpowiedzi

niestety z powodu natłoku prac zawodowych nie miałem czasu kontynuować roboty. Od jutra mam więcej czasu, więc ciąg dalszy. Mam nadzieję, że pogoda też w końcu zacznie dopisywać ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

no, dopiero dziś się wziąłem. Po południu naprawione dwa tylne narożniki przy podłodze. Dopiero skończyłem, fotek nie zrobiłem z powodu zmierzchu. Jutro cd, zamierzam wmocnić drugi długi bok nowymi listwami i zaimpregnować dzisiejsze efekty. mam nadzieję, że jutro pogoda również dopisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozostała robota wykonana. Konstrukcja od połowy w dół naprawiona, zgnilizna wywalona :) Może w końcy przestanie w budce "waniać". Wczoraj zacząłem składać poszycie jednej ściany. Zaraz się biorę za montaż poszycia drugiej ściany.

powoli, powoli do celu :)

post-16292-0-42672800-1398343860_thumb.jpg

post-16292-0-59966800-1398344058_thumb.jpg

post-16292-0-92644900-1398344233_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stachmiesz, kup w markecie pochłaniacz wilgoci, ja akurat mam taki:

post-14545-0-96274800-1398512617_thumb.jpg

Oczywiście firma nie ma znaczenia, ale chodzi o rozmiar i pojemnik na wodę. Ja mimo że zrobiłem remont i budka stała pod pokrowcem oddychającym wylałem 1,5 pojemnika wody w ciągu 5-6 miesięcy. Jeśli budka była zamoknięta, to dzięki temu pozbędziesz się wilgoci z miejsc, które nie wymagają remontu, ale wilgoć jednak w środku była. A tak ogólnie, świetna robota!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stachmiesz, kup w markecie pochłaniacz wilgoci, ja akurat mam taki:

{style_image_url}/attachicon.gif Metylan-StopWilgoci500-ICmarket.jpg

Oczywiście firma nie ma znaczenia, ale chodzi o rozmiar i pojemnik na wodę. Ja mimo że zrobiłem remont i budka stała pod pokrowcem oddychającym wylałem 1,5 pojemnika wody w ciągu 5-6 miesięcy. Jeśli budka była zamoknięta, to dzięki temu pozbędziesz się wilgoci z miejsc, które nie wymagają remontu, ale wilgoć jednak w środku była. A tak ogólnie, świetna robota!

W końcu buda ma otwory wentylacyjne w podłodze, suficie, pokrowiec oddycha więc ten pochłaniacz chcąc nie chcąc zawsze sie napełni pobierając wilgoć z otoczenia. Sa bardziej wartościowe gadżety do kupienia. Pochłaniacz można odpuścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Poszycie złożone. Nie żałowałem sikalomastera pod uszczelki i na łączenia blach. Dziś jak na zawołanie przyszła ulewa. W budzie dalej sucho :).
Zapaszków nie ma, wszystko co śmierdziało zostało wymienione :)  Po deszczu zauważyłem jedną rzecz - woda spływająca po ścianach zacieka na podłogę (jej dolną płaszczyznę oczywiście). W związku z tym czeka mnie ponowne odkręcenie dolnych listew ze ścian i zamontowanie jakichś kapinosków. Muszę zamówić pasy blachy, które wsunę od dołu pod oryginalne poszycie i wystawię je 1cm poniżej  konstrukcji podłogi. Sorry za brak zdjęć, ale wolne chwile wykorzystywałem na maxa i nawet o tym nie pomyślałem.  Do lata niedaleko, a jeszcze muszę skombinować jedno okienko dachowe i wymienić to, które jest uszkodzone. Jeszcze trzeba obszyć pokrowce na jedno podkowo - siedzisko - łóżko. Kupić i zamontować akumulator do zasilania oświetlenia na postoju. Roboty jest jeszcze full.

Edytowane przez stachmiesz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kapinosy zalozone. Przyczepka po ulewach sucha. Juz po przegladzie. Prawie gotowa do wyjazdu. Jeszcze musze naprawić koło zapasowe bo opona jest sparciała.

Wczoraj i dziś walka z mrówkami,które zrobiły sobie mrowiska przy podporach i kole manewrowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć Wszystkim,chciałem Ci pogratulować solidnej roboty;)porzadnie się napracowałeś z tą przyczepka.Ja ostatnio też kupiłem przyczepke MAYFAIR AVONDALE niby z zewnątrz nic takiego jej nie dolega,wygąda bardzo dobrze,ma ładny duży przedsionek,toalete i nic w niej nie śmierdzi.Potrzebowałem przyczepke na działke i tez ja tam postawiłem.Dopiero na działce zacząłem ja dokładnie odlądać i stwierdziłem że przy oknach głownie po stronie toalety sa tkzw miekkie ściany(o jednej wiedziałem z przodu,ale cena była atrakcyjna)podłoga chyba ok widac jakies zacieki ale nie jest miekka.Przyłaczyłem sie do tematu,bo widze,że jestes ze Sztumu;)a ja z 3 miasta.Jak leje deszcz nic na głowe nie kapie,więc chyba postoi do wrzesnia i ja sprzedam,raczej nie dam rady sam ogarnąć remontu,nie jestem taki zdolny hehe.Super robota.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cztery weekendy z familią nad wodą zaliczone. Żarówki led pobierają prądu bardzo mało. Dodatkowo polozylem nowe węże i przewód do wody. Brak mi jeszcze pompki wody, a na razie radzimy sobie baniakami z kranikiem. Worki solarne do prysznica są super. Woda aż parzy. Teraz wiem czego mi jeszcze brak - namiotu.

 

Po remoncie przyczepa sucha, nic się nie dzieje. Na dachu stoi trochę wody. Po sezonie będę się musiał wziąć za to. Wygląda na to, że dach na srodku jest troche opadniety. Pewnie żebrowanie konstrukcji pesel przygniata :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Przez sezon przyczepka jeździła z nami nad wodę. Obecnie już stoi na cegłach, aby na zimę odciążyć opony. Dalej jest w niej sucho, nic się nie dzieje. Latem przetrwała niejedną burzę nad wodą. Także na chwilę obecną jestem zadowolony z efektów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 lata później...

Trzy sezony nad woda, cepka wciąż sucha. W tym roku stanęła już na stale na działce nad jeziorem, a obok niej stanęła Holenderka, którą również trzeba było podreperować. Robić dla siebie, przynajmniej wiemy później co mamy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cały temat szacun za tą robotę ja sie też bede zabierał na wiosne za remont budy i na pewno skorzystam z wiedzy tego wątku, a tak przy okazji lepiej zabierać sie do pracy i wymiany list drewnianych od zewnątrz po ściągnieciu blachy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.