Skocz do zawartości

Pytanie do uzytkownikow kampera T3 z wysoka buda


adamer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zakupilem kamperka na bazie T3 . Zabudowa Westfalia , ale byl to chyba model z podnoszonym dachem.Obecnie ma wysoki dach od samego przodu. W przedniej czesci ktos zaczal robic szafki, ale nie skonczyl. Na zalaczonych fotkach widac jak to wyglda obecnie. Nie mam pojecia jak to zabudowac(plaszczyzny sa krzywe) jedyne to co mi przychodazi do glowy to wyprowadzic plaszczyzny i dopiero wstawic jakiez zamkniecie. Ciezko znlezc kogos kto by sie tego podjal :) Moze ktos ma taka bude( nie jest to Reimo , nie wiem co to jest na budzie jest napis SCA) i moze podeslac fotki? Druga sprawa do wykonczenia to gorne spanie, nie ma tam szyny jak w niektorych, tylko bolce ustalajace i i czegos brakuje. I tu znowu prosba o jakies fotki lub pomysl ja to rozwiazac.

Pozdrawiam,

Adam

post-33452-imported-ab9e6ec7-ab67-4686-9c31-94ca23a66f6d_thumb.jpg

post-33452-imported-dd763d8b-a314-4337-8f56-c153c8bfb107_thumb.jpg

post-33452-imported-2b974cf4-a27b-4516-9f45-2b07f35ce074_thumb.jpg

post-33452-imported-35209838-afc6-4410-b900-18846bb08aca_thumb.jpg

post-33452-imported-398a8e3d-d2a0-4181-b818-830ec48aa4f1_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twoje pytania nie umiem precyzyjnie odpowiedzieć, ale na Twoim miejscu albo sam bym dorobił szafki (o ile masz warsztat jako taki z podstawowymi narzędziami) albo podjechał do pierwszego lepszego stolarza. Na moje oko nie jest to trudne zadanie i można pokombinować :)

 

 

Potrzebne jest Ci wogóle te podwieszane łóżko? Takowego nie kojarze by tam było... a jak było to dla maleństwa. Nad szoferką piękne szafki by wyszły. A obrobienie rogów też nie jest trudne przy dostępych w sklepach z akcesoriami meblowymi rzeczami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Adamer. Według mnie trudno będzie Ci znaleść oryginalną zabudowę do campera konkretnego modelu a jesli już coś znajdziesz to koszty Cię zjedzą... Najlepiej sam to sobie zrób, trochę pomyślisz i coś wykombinujesz. Ja swojego ogórka też robiłem od podstaw i wszystkie szafki dorabiałem. Musisz mieć jakąś ramę, najlepiej drewnianą, do której będziesz mógł przymocować ścianki szafek i drzwiczki. Poniżej przesyłam kilka fotek. Ogólnie musisz najpierw zabudować te wszystkie krzywizny dopasowując ścianki do budy a potem pomyśleć o drzwiczkach. Najlepiej jeśli drzwiczki otwierają się do góry albo na dół.

post-33465-imported-7bcc01b8-7be3-4516-8ecb-5179ffa267cf_thumb.jpg

post-33465-imported-e04b8197-4161-4de1-a0b2-089d32782eff_thumb.jpg

post-33465-imported-e7d39ec9-869d-4c72-b1fe-319724958815_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebne jest Ci wogóle te podwieszane łóżko?

 

Wiesz Szary to fajna sprawa.Dołu nie musisz składać za każdym razem,a łózka bywały w każdym razie widziałem takie rozwiązanie.Łóżko składało se z kilku części i było przesuwane do tyłu,coś takiego

post-33466-imported-5a7d3afa-5831-43b9-ba96-ba5845d82e3c_thumb.jpg

post-33466-imported-d091fd8c-c430-47e5-bca6-344e49b5838a_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, Sowa, znowu będzie o czym czytać. :):):);)

 

Adamer, ale faktycznie chyba tam spanie było na górze, bo po co okienka by były ?

Może na te kolki poprzeczki jakieś nakładali a na nie płyty ze spaniem ? ;)

 

Jacek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sowa, to co widać to jest płyta pilśniowa. Kupuje się to w arkuszach chyba 2m x 1,8m, grubość ok 3-4 mm. Na ściany można to przykręcać (oczywiście do jakiejś ramy) bezpośrednio. Te wszystkie górne szafki są ze sklejki 10mm a potem oklejane tą płytą. Sama płyta jest za słaba i giętka i musi być na czymś sztywnym.

Takie płyty produkują akurat w moim mieście, jest ich cała masa do wyboru, możesz wybrać kolory, odcienie i strukturę.

 

A jeśli masz w swojej przyczepie meble to możesz po prostu okleić te stare meble i ściany nową płytą, to napewno jest dużo łatwiejsze rozwiązanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli masz w swojej przyczepie meble to możesz po prostu okleić te stare meble i ściany nową płytą, to napewno jest dużo łatwiejsze rozwiązanie

 

To wiem,nawet mam oklejone szafki.

Ale teraz będę chciał właśnie zrobić meble od nowa bo zabudowuję lodówkę itd.,nie ma w niewiadówce tego dużo,ale zależy mi,żeby bylo bardzo lekkie dlatego pytałem.

Będę kleił 2warstwy sklejki,a w środku listewki tak jak w oryginale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje wszystkim za odpowiedzi. Fotki sie przydadza. Juz jest kilka koncepji z lozkiem. Szafka z przodu tak jak myslalem, najpierw trzeba wyprowadzic krawedzie. Kolega podpowiada zeby ta brakujaca czesc gornego spania zrobic po prostu z odpowiedniej ilosci listew naklejonych na tasmy. Rolowloby sie to to tylu i w jakis sposob zabezpieczalo. Mnie jednak bardziej podoba sie pomysl na dzielone na powiedzmy 3 czesci polaczone zawiasami i po podniesiniu tworzace zabezpieczenie dla ew. bagazu, tak jak na fotce Marka. Tylko ja nie moge tego miec w jednym kawalku, bo wystajace okna przeszkadzaja.

Puchcz, podoba mi sie Twoje wykonanie, tym bardziej ze sam robiles. Ja poszukam kogos z talentem i narzedziami do pracy w drewnie. Okladziny pozostalych mebelkow sa OK wiec na razie przy tym pozostane, choc bardziej podobaja mi sie drewnopodobne.

Kaimar nie moge uzywac tej stronki za kazdym razem jak am wejde PC sie zawiesza :ok:

Jeszcze poprobuje. Pozdrawiam- Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.