Skocz do zawartości

Mover, czyli napęd do przyczepy - uwagi do samodzielnego montażu


Kristofer

Rekomendowane odpowiedzi

Ale Co się zaraz oberwie ;) za takie opowieści.

 

;)

 

PS

Gdzieś w tym i jakimś innym temacie (chyba dotyczącym PV i chyba temat Kol. Witus) jest raczej wszystko na temat "zakuwania", "lutowania" i całej reszty dotyczącej zakończeń przewodów, więc do tego nie będę wracał. Zainteresowanych zapraszam do czytania napisanych tam różnych opinii.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Chodziło mi bardziej o tabele

Z mojego napędu wyczytałem że może pobrać 120 A więc teoretycznie centrale powinienem zasilić przewodem 35mm Chryste Panie jak zakuć w tym wsuwkę 10mm i oczko jest nie możliwe.

Eee tam, ja na 35mm2 mam oczko 8mm i wszystko jak należy. Odpowiednie oczko i odpowiednia zaciskarka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi bardziej o tabele

Z mojego napędu wyczytałem że może pobrać 120 A więc teoretycznie centrale powinienem zasilić przewodem 35mm Chryste Panie jak zakuć w tym wsuwkę 10mm i oczko jest nie możliwe.

 

... a czy przewody Twojego obwodu mają długość 2 m  :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie też nie zdecyduje się na te tuleje tyko i wyłącznie ze względu nie posiadam do nich praski a taka tuleja powinna być zagniecona przez odpowiednie narzędzie . To daje pewne połączenie.

Ja pewnie w swoim napędzie przewody odizoluje na odcinku 3cm z każdej strony , rozplete na trzy części każdy koniec posmaruje pastą lutowniczą po czym zacznę splatać jak warkocz . Oczywiście nie tak = tylko tak -- do czoła z zakładem 3cm po czym splecione połączenie ma około 4cm i to zaleje cyną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tę tuleje

https://www.mezoko.com/pl/p/TULEJKA-ZLACZKA-KABLOWA-MIEDZIANA-6mm/402

Sposób zagniatania jak w opisie produktu

Przez np taką praskę

https://sklep.avt.pl/zaciskarka-do-koncowek-tulejkowych-0-08-6mm.html

Podobnie jak wszelakiego rodzaju konektory wsówki czy oczka

Edytowane przez sebka34 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak piszecie to poszukam kogoś kto ma takie cudo, kable nie są jeszcze przymocowane, przerobić to, to jest 5min, o ile znajde kogoś z takim sprzętem. Chociaż to młotkowanie może i nie profesjonalne ale tak było zaciśnięte że nie do ruszenia.

 

Jak poprawiam to jeszcze dodatkowo sprawdzę na 100% dokładną długość kabla, bo nie sądziłem że pól metra w tą czy w tą ma aż takie znaczenie przy przekrojach

Tylko tska zaciskarka jest do 6mm2, do 16 czy 25 będzie inny kaliber narzędzia, którego nie będzie miał przeciętny majsterkowicz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko tska zaciskarka jest do 6mm2, do 16 czy 25 będzie inny kaliber narzędzia, którego nie będzie miał przeciętny majsterkowicz

 

Jak potrzebowałem kiedyś zacisnąć bardzo grube przewody i nie miałem odpowiedniej "zaciskarki", to pojechałem do hurtowni, czy większego sklepu (nie pamiętam), gdzie poproszony o to sprzedawca, za niewielką gratyfikacją, zacisnął mi je w odpowiedni sposób.

Znajdź miejsce, gdzie sprzedają różnego kalibru zaciskarki i poproś, aby za opłatą zrobili, co trzeba :hmm:

Weź tylko z sobą przewody i końcówki.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem w poscie #877

Nie ma podanej takiej informacji, ale jest inna, że są to zalecenia dla połączeń "międzypółkowych".

Przypuszczam, że w tym przypadku, obwód może mieć długość przewodu do ok. 2 m :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi bardziej o tabele

Z mojego napędu wyczytałem że może pobrać 120 A więc teoretycznie centrale powinienem zasilić przewodem 35mm Chryste Panie jak zakuć w tym wsuwkę 10mm i oczko jest nie możliwe.

 

nie bardzo rozumiem , kupujesz oczko do zaciśnięcia na kabel 35mm2 z otworkiem na śrubę M8 albo M10 i zaciskasz praską

 

post-5596-0-56515200-1513359983_thumb.jpg

 

, albo takie samo oczko do lutowania i lutujesz bez zaciskania i po robocie.

 

post-5596-0-62527600-1513359992_thumb.jpg

 

 

Jak zrobisz to dobrze to obie metody są równie dobre/niezawodne/skuteczne 

 

 

Tylko taka zaciskarka jest do 6mm2, do 16 czy 25 będzie inny kaliber narzędzia, którego nie będzie miał przeciętny majsterkowicz

 

 

post-5596-0-42874900-1513359795_thumb.jpg

 

praska to oczek jest od 6mm2 do 50 mm2 , obracasz kamyki na odpowiedni rozmiar i działasz 

 

 

post-5596-0-59410800-1513359804_thumb.jpg

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie centrala nie będzie dalej jak 50cm od akumulatora . Do podstawy Aku przykręcenia płytę krengielitu 10mm na której zamontuje bezpiecznik i wyłącznik , taki udało mi się dzisiaj kupić. Przewody zasilające nie będą grubsze jak 10/12 mm

post-24028-0-02796400-1513374062_thumb.jpg

post-24028-0-40275100-1513374066_thumb.jpg

Edytowane przez sebka34 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kojarzy ktos czy ta promocja na Reicha w Obelinku

 

https://www.obelink.pl/reich-movecontrol-economy-light-pl.html

 

Jest nazwijmy to "stała"? Czy raczej na chwile? Ja juz chyba ze 2 miesiace widze w tej cenie. Ktos obserwuje to dluzej?  Caly rok jest ta cena? To samo pytanie jesli chodzi o ten drugie Prestige w promocji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.