Skocz do zawartości

Mover, czyli napęd do przyczepy - uwagi do samodzielnego montażu


Kristofer

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Poważnie zastanawiam się na montażem movera u siebie. Powód ciasne podwyrko tzn nie mam możliwości wjechać autem z cepką na plac ani wcofnąć dodatkowo pod górkę , dotychczas prasiłem się sąsiadów by pomogli.c chodzi mi o jak najtańszy napęd znalazłem na olx taki

://www.otomoto.pl/oferta/naped-mover-z-recznym-dosuwem-ID6zfjlE.html?utm_source=refferals&utm_medium=traffic_exchange&utm_campaign=olx#xtor=SEC-8

wiem że stary będzie mi służył tylko i wyłącznie do wyjazdu i wjazdu na podwyrko więc jednorazowo będzie miał do przejechania około 15/20m co o nim sądzicie ?

Edytowane przez sebka34 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napędu nie uda się ocenić w żaden sposób wyłącznie po zdjęciach (zwłaszcza takiej jakości), co najwyżej jego wygląd, ale ten jest przez każdego odbierany indywidualnie.  :hmm: 

Tu widać, że wypadałoby zrobić mu gruntowną renowację, a co jeszcze? :niewiem:

To chyba wersja z przekładniami łańcuchowymi, więc bez sprawdzenia na przyczepie (lub choćby oglądając po zdjęciu osłon), nie dowiesz się, czy pracują prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, za tą cenę chyba nie warto, za połowę tej ceny można by się zastanowić bo zachęcająco nie wygląda.

Za taką cenę to może szybciej tego http://allegro.pl/mover-naped-przyczepy-kempingowej-rk-reich-i7040302366.html

Ogólnie ceny używanych moverów są wysokie, chyba wolał bym dołożyć i kupić nowego za 3000 masz nówkę szt.

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wypadło by poprosić sprzedającego o zdjęcie z zdjętymi osłonami w celu zajrzenia do serca .

Chodzi mi głównie o to cz warto taką staroć montować

 

Chodziło mi o bezpośrednie "macanie" łańcuchów po zdjęciu/demontażu osłon. Nie miałem na myśli fotografii, bo z niej tego fizycznie nie sprawdzisz.

Czy warto :hmm:

To właśnie można ocenić dopiero po bezpośrednim obejrzeniu napędu.

One są bardzo różnie eksploatowane i wygląd zewnętrzny nie zawsze oddaje ich "przebieg".

Czasem wystarczy jedynie odrestaurowanie zewnętrznego wyglądu, bo napęd jest w idealnym stanie mechanicznym, ale bywa i tak, że wygląda pięknie, a mechanizmy są w stanie agonalnym.

Nie da się tego ocenić tylko na podstawie zdjęć, choćby najlepszych.

Najlepszą opcją po wstępnej (pozytywnej) ocenie wyglądu, byłoby zamontowanie go do przyczepy i sprawdzenie praktyczne, inaczej kupujemy "kota w worku". Wiele wad wychodzi dopiero wtedy, gdy napęd pracuje pod rzeczywistym obciążeniem. Bywają (rzadko) oferty, w których napęd jest jeszcze zamontowany do przyczepy i można go sprawdzić, wtedy jest to pewniejszy zakup.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jaką farbą pomalować po wyczyszczeniu skorodowaną obudowę movera? Na gołe wyczyszczone jakimś hammeraitem czy najpierw minią a później czymś innym?

 

Ja bym to oddał do piaskowania i malowania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, silniki otworzyłem, z boku gdzie są zębatki z przełożeniem też. Wszystko ładnie wygląda, suche tzn bez wody, smar jest, tak jak na fotkach na początku tego wątku. Tylko inaczej otworzyć silnik a inaczej rozebrać całą konstrukcje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką farbą pomalować po wyczyszczeniu skorodowaną obudowę movera? Na gołe wyczyszczone jakimś hammeraitem czy najpierw minią a później czymś innym?

 

Ja swój malowałem chlorokałczukiem. Po sezonie trzyma się dobrze, a niedoskonałości malowania i tak są mało widoczne w sprzęcie montowanym pod budą. Na piaskowanie i malowanie proszkowe szkoda kasy i czasu wg mnie, choć efekt i jakość byłby nieporównywalny z "domowym" sposobem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli bym rozbebeszał to oczywiście że narobię zdjęć. Ale szczerze wolałbym to pomalować w całości

 

ładnie to wyskrob, umyj, odtłuść 

 

potem daj https://market-lakierniczy.pl/pl/p/Podklad-reaktywny-Wash-Primer-PROTECT-340-NOVOL-kpl-200-200-ml/321

 

dla leniwców http://allegro.pl/podklad-reaktywny-wytrawiajac-wash-primer-motip-2k-i6840390489.html

 

albo http://allegro.pl/u-pol-podklad-reaktywny-wytrawiajacy-spray-500ml-i7008020212.html

 

i dalej podkład tradycyjny i wg uznania kolorek 

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.