Skocz do zawartości

Strona używa cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    Nie pokazuj więcej tej informacji

Zdjęcie

Mover, czyli napęd do przyczepy - uwagi do samodzielnego montażu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1000 odpowiedzi w tym temacie

#991 KlAn

KlAn

Karawaning user

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 633 postów
  • Sprzęt:Przyczepa
  • Model:Fendt
  • Holownik:Santa Fe II

Napisano 10 styczeń 2018 - 19:48

Kupilem EM203 i szczerze mówiąc jest on wykonany bardzo tandetnie, smaru jak na lekarstwo, bardzo slabo zamocowana osłona łańcucha,zanitowana na stałe główna przekładnia(brak możliwości smarowania), generalnie nie wzbudza zaufania. Ale z drógiej strony co chcieć od najtańszego napędu na rynku

#992 seba

seba

Sympatyk karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 75 postów
  • Telefon:796166106
  • Skądwroclaw
  • Model:Buerstner Flipper
  • Holownik:volvo

Napisano 11 styczeń 2018 - 10:13

Ja polecam ten z Obelinga - kupiłem i zamontowałem jesienią ( przydatna rzecz ten miękki start i stop). 

Wyszło z przesyłką wtedy około 2900 zł 

Załączone miniatury

• WP_20171009_09_26_23_Pro.jpg

Użytkownik seba edytował ten post 11 styczeń 2018 - 10:15

LUBIĘ TO I JUŻ

#993 Voku

Voku

Weteran karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1375 postów
  • SkądKraków
  • Model:Hobby 560
  • Holownik:Ford S-Max 2.0

Napisano 11 styczeń 2018 - 10:31

To jest chyba to samo co Enduro EM203 tylko z brandem i nazwą dla Obelinka 

#994 Voku

Voku

Weteran karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1375 postów
  • SkądKraków

Napisano 11 styczeń 2018 - 21:01

Najlepiej, to patrzeć na to z daleka, jeśli chodzi o nasze przyczepy.Taki napęd dobrze zdaje egzamin wyłącznie w specyficznych zastosowaniach i najlepiej na utwardzonej powierzchni. Generalnie dla manewrowania przyczepami kempingowymi w różnych, często trudniejszych warunkach terenowych, najlepszy jest jednak podwieszony na stałe napęd autonomiczny.

"GO2" jest na rynku w dwóch wersjach:
https://www.ebay.de/...4031&rmvSB=true
oraz najnowszej
https://www.obelink....ASABEgINafD_BwE

Enduro EM303 też jest w wersji standard:

https://www.atp-auto...800kg-2-motoren

oraz tej, której odnośnik zamieściłeś, czyli w wersji "plus"
https://www.ebay.de/...1650&rmvSB=true

Oczywiście jest jeszcze AL-KO Ranger:
https://www.ebay.de/...9154&rmvSB=true

Tylko ja mam takie wrażenie że ten Alko ma dziwną budowę i jeździ dosłownie po trawie? On nie jest za nisko?

Tutaj fajny filmik z montażu Em303 i na końcu jest pokazana jak jeździ przyczepa ale movera prawie nie widać w 17:52s

Użytkownik Voku edytował ten post 11 styczeń 2018 - 21:05

#995 Kristofer

Kristofer

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 9097 postów
  • Telefon:Jest
  • SkądLubelskie
  • Model:Specjalny II
  • Holownik:Stary ale żwawy.

Napisano 11 styczeń 2018 - 23:22

Tylko ja mam takie wrażenie że ten Alko ma dziwną budowę i jeździ dosłownie po trawie? On nie jest za nisko?

To tylko takie złudzenie. Jego najniżej położona krawędź jest na równi z dolną krawędzią głównej "rury" montażowej, a więc pewnie nie niżej, niż do ok. 7 cm od dolnego profilu ramy.

AL-KO.jpg

Użytkownik Kristofer edytował ten post 11 styczeń 2018 - 23:23

Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów!  :foch:   

Oczekujesz pomocy? Używaj poprawnej pisowni. Popieraj akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

Zezwalam na kopiowanie bez pytania mnie o zgodę, powyższego tekstu, dotyczącego poprawnej pisowni i umieszczanie go w sygnaturze własnego profilu.

"Inteligencja, to zdolność, przy pomocy której pojmujemy ostatecznie, że wszystko jest niepojęte"  ;) 

#996 Voku

Voku

Weteran karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1375 postów
  • SkądKraków

Napisano 12 styczeń 2018 - 11:33

Tak patrzę i może to chyba nie złudzenie, Enduro wisi jakby na belce, Al-co jest mocowany do boku belki montażowej, dlatego tak wygląda nisko

Użytkownik Voku edytował ten post 12 styczeń 2018 - 11:34

#997 Kristofer

Kristofer

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 9097 postów
  • SkądLubelskie

Napisano 13 styczeń 2018 - 07:04

Przyjrzyj się dobrze, na filmie to widać, wszystko jest normalnie.

Na zdjęciu wyraźnie widać dolną krawędź napędu, która nie wykracza poza wymiar rury (zaznaczyłem czerwonym kolorem), więc odległość do podłoża będzie niemal identyczna, jak przy innych napędach podobnej konstrukcji, choćby Enduro EM103, EM203 itp., zamontowanych do takich samych przyczep.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Co innego, gdyby dolna krawędź zespołu napędowego była już pod rurą, lub znacznie niżej (więcej, niż 15 - 20 mm) od jej dolnego zarysu. W takim przypadku napęd byłby faktycznie niżej, od tych montowanych standardowo, czyli najczęściej spotykanych, ale na rynku chyba takich nie ma.

Największe różnice dotyczą zazwyczaj umiejscowienia linii "osi rolki napędowej" i "osi koła", a wynikają one już z konstrukcji konkretnych modeli. Najlepszą sytuacją jest taka, gdy osie rolki i koła są w jednej linii, ewentualnie linia osi rolki wypada nie więcej, jak do ok. 30 mm nad lub pod linią osi koła.

Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów!  :foch:   

Oczekujesz pomocy? Używaj poprawnej pisowni. Popieraj akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

Zezwalam na kopiowanie bez pytania mnie o zgodę, powyższego tekstu, dotyczącego poprawnej pisowni i umieszczanie go w sygnaturze własnego profilu.

"Inteligencja, to zdolność, przy pomocy której pojmujemy ostatecznie, że wszystko jest niepojęte"  ;) 

#998 Voku

Voku

Weteran karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1375 postów
  • SkądKraków

Napisano 13 styczeń 2018 - 09:44

Chyba jest tak jak piszesz, przez budowę tego alko odnosi się wrażenie że jest bardzo nisko, nawet na tym filmie sunie po trawie :D 

Ale nic może masz rację a to złudzenie, produkt chyba zupełnie nowy więc też dużo jeszcze zdjęć nie ma.

#999 Voku

Voku

Weteran karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1375 postów
  • SkądKraków

Napisano 13 styczeń 2018 - 10:18

Bardziej chyba i tak skupiam się na EM303 + lub Go2 i tu mnie interesuje jakieś różnice w budowie.

#1000 visitor1967

visitor1967

Karawaning user

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 433 postów
  • Telefon:kom.691752698
  • SkądWGM-Jaktorów
  • Model:FENDT 530 Joker L 1 200 DMC
  • Holownik:BMW X5-E70 4,8i; Windstar 3,8 GLI, GRAND TIGER 2.5 TDI, VW LT35

Napisano 13 styczeń 2018 - 18:09

Chyba jest tak jak piszesz, przez budowę tego alko odnosi się wrażenie że jest bardzo nisko, nawet na tym filmie sunie po trawie :D

Ale nic może masz rację a to złudzenie, produkt chyba zupełnie nowy więc też dużo jeszcze zdjęć nie ma.

Bo trawa wysoka :hop1: :hop1: :hop1:

#1001 Kristofer

Kristofer

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 9097 postów
  • SkądLubelskie

Napisano 14 styczeń 2018 - 21:12

Bardziej chyba i tak skupiam się na EM303 + lub Go2 i tu mnie interesuje jakieś różnice w budowie.

Absolutnie nie chcę czegokolwiek sugerować, więc napiszę jedynie, który sam bym raczej wybrał: nowy Go2 :skromny:

IMHO

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych