Skocz do zawartości

Strona używa cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    Nie pokazuj więcej tej informacji

Zdjęcie

Mover, czyli napęd do przyczepy - uwagi do samodzielnego montażu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1000 odpowiedzi w tym temacie

#16 Kristofer

Kristofer

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 9097 postów
  • Telefon:Jest
  • SkądLubelskie
  • Sprzęt:Przyczepa
  • Model:Specjalny II
  • Holownik:Stary ale żwawy.

Napisano 13 marzec 2014 - 13:15

Jak będziesz już w domu, to sprawdź jakie śruby masz w accu.

a1.jpg

a2.jpg

a3.jpg

a4.jpg

Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów!  :foch:   

Oczekujesz pomocy? Używaj poprawnej pisowni. Popieraj akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

Zezwalam na kopiowanie bez pytania mnie o zgodę, powyższego tekstu, dotyczącego poprawnej pisowni i umieszczanie go w sygnaturze własnego profilu.

"Inteligencja, to zdolność, przy pomocy której pojmujemy ostatecznie, że wszystko jest niepojęte"  ;) 

#17 Heniekag

Heniekag

Skandynawski Zuch

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 708 postów
  • SkądŚlask - obecnie Norwegia (Vestfold)
  • Sprzęt:Kamper

Napisano 13 marzec 2014 - 13:16

Ups - nie wiem dlaczego lokalizowałem Ciebie w Gliwicach  - sorrki

#18 witus

witus

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 3950 postów
  • SkądSosnowiec
  • Model:Eifelland Holiday 415 TM (5303)
  • Holownik:Hyundai i30

Napisano 13 marzec 2014 - 13:24

Dzięki, szukam w takim razie w Katowicach po hurtowniach elektrycznych bo w elektronicznych nie mają :( mieli do car audio ale to jakaś pozłacana masakra.

#19 Kristofer

Kristofer

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 9097 postów
  • SkądLubelskie

Napisano 13 marzec 2014 - 13:28

Dzięki, szukam w takim razie w Katowicach po hurtowniach elektrycznych bo w elektronicznych nie mają :( mieli do car audio ale to jakaś pozłacana masakra.

W bezpiecznikach Megaval, oczko ma 8.

http://allegro.pl/be...3970420526.html

http://allegro.pl/gn...3970420023.html

Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów!  :foch:   

Oczekujesz pomocy? Używaj poprawnej pisowni. Popieraj akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

Zezwalam na kopiowanie bez pytania mnie o zgodę, powyższego tekstu, dotyczącego poprawnej pisowni i umieszczanie go w sygnaturze własnego profilu.

"Inteligencja, to zdolność, przy pomocy której pojmujemy ostatecznie, że wszystko jest niepojęte"  ;) 

#20 Kristofer

Kristofer

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 9097 postów
  • SkądLubelskie

Napisano 13 marzec 2014 - 13:45

Tu masz konektor oczkowy M8 na przewód 10 mm²; 10 szt. za 10 zeta.

http://allegro.pl/ko...3982962776.html

#21 witus

witus

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 3950 postów
  • SkądSosnowiec

Napisano 13 marzec 2014 - 14:35

Mam ! 10mm2 oczko M8. Jeszcze bezpiecznik. ImageUploadedByTapatalk1394717648.290129.jpg

Użytkownik witus edytował ten post 13 marzec 2014 - 14:36

#22 vrs

vrs

Weteran karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 818 postów
  • SkądWarszawa
  • Model:TEC 510TK a niedługo...
  • Holownik:LR Discovery 3 i drugi też na F

Napisano 13 marzec 2014 - 14:44

Mistrzowski opis, jak zwykle zresztą ;)

Mover czeka mnie na pewno, jako jedynego przedstawiciela płci brzydkiej w tym moim stadzie... ;)

EDIT: Literówka

Użytkownik vrs edytował ten post 13 marzec 2014 - 14:54

Pozdrawiam Michał

#23 witus

witus

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 3950 postów
  • SkądSosnowiec

Napisano 13 marzec 2014 - 14:55

Mover czeka mnie na pewno, jako jedynego przedstawiciela płci brzydkiej w tym moim stadzie... ;)

EDIT: Literówka

Nie masz najgorzej, ja mam nawet psa sukę :(

#24 Kristofer

Kristofer

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 9097 postów
  • SkądLubelskie

Napisano 13 marzec 2014 - 15:47

:skromny:

... ale, jak bardzo wzrosną Twoje notowania w ich oczach !

Mam ! 10mm2 oczko M8.

Jesteś pewien, że są na przewód 10 mm².

Może to złudzenie, ale jakoś tak wyglądają na mniej :hmm:

#25 witus

witus

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 3950 postów
  • SkądSosnowiec

Napisano 13 marzec 2014 - 15:53

Nie jestem :) ufam panu z hurtowni elektrycznej i napisowi, który widać na zdjęciu 8-10
Oczko zmierzyłem 8mm, ładny zgrabny konektorek ;)

#26 piotr59

piotr59

Sympatyk karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 125 postów

Napisano 13 marzec 2014 - 18:19

Opis montażu perfekcyjny.Temat podany na tacy jak mało który na tym forum. Jestem pełen podziwu dla autora,gratuluję.

lis

#27 witus

witus

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 3950 postów
  • SkądSosnowiec

Napisano 13 marzec 2014 - 19:31

Tak kawał dobrej roboty i mobilizuje żeby zrobić to dobrze do końca. Jutro będę miał zagniatarkę do konektorków i bezpiecznik. Pochwalę się efektami !
Teraz poprosimy o opracowanie instalacji solarów :) ciągle mam wątpliwości czy kleić bezpośrednio do dachu elestyczny :)

#28 Kristofer

Kristofer

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 9097 postów
  • SkądLubelskie

Napisano 13 marzec 2014 - 20:59

Teraz poprosimy o opracowanie instalacji solarów :) ciągle mam wątpliwości czy kleić bezpośrednio do dachu elestyczny :)

Obiecuję, że dosłownie "na dniach" już napiszę.

Muszę znaleźć troszkę czasu, a że szanuję czytelników forumowych tekstów, nie może to być napisane w ciągu 5 minut, dlatego proszę o wybaczenie zwłoki i jeszcze o "chwilę" cierpliwości. Temat solarów jest bardziej rozległy, niż ten, w którym piszemy :hmm:

#29 Exen

Exen

Miłośnik karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 207 postów
  • SkądGliwice / Walce
  • Model:Knaus 500
  • Holownik:Astra J Sports Tourer

Napisano 13 marzec 2014 - 21:14

Tak kawał dobrej roboty i mobilizuje żeby zrobić to dobrze do końca. Jutro będę miał zagniatarkę do konektorków i bezpiecznik.

Prócz zgniatarki można jeszcze podlutować. Uzyskamy trwalsze połączenie a prąd tam biegnie duży, więc im mniejszy opór/straty, tym lepiej.

------------------

Pozdrawiam,

Exen

gallery_14479_611_6688.jpg

#30 Kristofer

Kristofer

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 9097 postów
  • SkądLubelskie

Napisano 13 marzec 2014 - 21:33

Prócz zgniatarki można jeszcze podlutować. Uzyskamy trwalsze połączenie a prąd tam biegnie duży, więc im mniejszy opór/straty, tym lepiej.

To prawda - można też lutować. Ja u siebie wszystkie połączenia lutuję - takie przyzwyczajenie (poza tymi pow. 10 mm²).

Jestem jednak przekonany, że dobrze i prawidłowo zaciśnięta końcówka nie będzie sprawowała się gorzej od lutowanej (może dopiero po wielu, wielu latach) :hmm:

P.S.

Potrzebna lutownica o mocy przynajmniej ok. 100 - 150 W (dla grubych końcówek i przewodów).

Można też i lutownicą mniejszej mocy, ale nie mniej, niż. 70 W, uważając aby jej nie przegrzać, no i trzeba mieć wtedy świętą cierpliwość.

Do takiego lutowania niezbędna będzie jeszcze dobra cyna lutownicza i topnik.

Użytkownik Kristofer edytował ten post 13 marzec 2014 - 21:40

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych