Skocz do zawartości

Mover, czyli napęd do przyczepy - uwagi do samodzielnego montażu


Kristofer

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Proszę o pomoc!!!

Zimą zakupiłem napęd Powrtouch  i po zakupie podłączyłem pod akumolator w celu sprawdzenia czy działa...wszystko było sprawne i działało.

Teraz po zamontowaniu (minęło już kilka miesięcy)okazuje się że pilot w którym wymieniłem baterie na nową wogole nie reaguje....na pilocie świeci się dioda a na płytce sterującej zielona dioda takze cały czas świeci, natomiast czerwona miga. 

Próbowałem już rożnych metod i nic, a przecież wcześniej działał pilot 

Pytanie : czy jest możliwość że sie coś rozkalibrowało że płytka sterująca nie widzi pilota ???

Dodam także że po podłaczniu pilota przez przewód który był w zestawie z płytką sterującą jest ok i napęd działa ale tylko na kablu, po odłączeniu znowu nie czyta sygnału wysyłanego przez pilot.

Proszę o poradę jak ewentualnie można  zaprogramować  pilota, czy może jest jakis trik podczas uruchamiania napędu.

IMG_20180421_120210.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z głowy ci nie powiem, jest temat o parowaniu pilotów z centralkami.

Trzeba ten gużiknprzytrzymac dłużej (zielona chyba zacznie migac lub czerwona sie zapali na stale), tylko potem trzeba jakąś sekwencję na pilocie wybrać w dość krótkim czasie.

Muszisz poszukac bo było to opisywane.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, szczepantom75 napisał:

Proszę o poradę jak ewentualnie można  zaprogramować  pilota, czy może jest jakis trik podczas uruchamiania napędu.

Dla tego modelu są dwie wersje procedur "parowania" pilota i centralki, zależne od oznaczenia serii produkcyjnej.
W Twoim przypadku będzie tak:
- wyłącz pilota
- odłącz zasilanie centralki od akumulatora na min. 20 - 30 sek
- przywróć zasilanie centralki i odczekaj ok. 15 sek
- włącz pilota naciskając jednocześnie dwa czerwone przyciski (na samym dole pilota)
- szybko naciśnij przycisk "reset" na płytce centralki, czerwona LED będzie migać
- naciśnij jedną ze strzałek "kierunku" na pilocie przez kilka sek., dioda powinna przestać migać
- wszystko powinno już działać

Jeśli próba się nie powiedzie, to spróbój całą procedurę powtórzyć, a jeżeli i to nie pomoże, to możliwe, że jest uszkodzenie.
Wszystkie czynności trzeba wykonywać sprawnie, pewnie i szybko, ponieważ czas na nie jest niewielki.
Pamiętaj, że pilot nieużywany przez 30 sek., automatycznie się wyłącza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj sprawdziłem i zgodnie z powyższym opisem postępowałem lecz pilot nie chce się parować z centralką.

U mnie po włączeniu zasilania centralki czerwona dioda od razu zaczyna migać bez wciskania guziku reset i po naciśnięciu guzika kierunkowego pilota nic sie nie dzieje(trzymałem do około30 sekund)

wiec pewnie coś jest uszkodzone...trudno pozostaje sterowanie na kablu 

ale jeszcze będę próbował innymi sposobami nie poddam się bo wiem że pilot wcześniej działał bez problemu.

Sprawdzałem jeszcze wcześniej samego pilota czy wysyła sygnał  ale myślę że jest ok ponieważ przy rozstrojonym radiu słychać pikanie gdy nacisnę jaki kolwiek przycisk na pilocie.

Może jeszcze ktoś ma jakieś pomysły lub podobny przypadek wiec proszę o podpowiedz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 8.04.2018 o 09:21, mac napisał:

Wreszcie pogoda dopisała i mover zamontowany :D zostało podłączenie ale to po zakupie aku.

Mover przetestowany podczas wyjazdu majowego na Węgry. Sprawdził się świetnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem przyszedłem dzisiaj na parking a tu niespodzianka brakuje końcówki od osi na której dociska się napęd do kół. Ma ktoś pomysł gdzie to zdobyć ? Na razie ratuje się prowizorką trzy podkładki i zawleczka.

Tak być powinnoIMAG0198.thumb.jpg.41aef605cff5e8843a8826f3e3894780.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.