Skocz do zawartości

Mover, czyli napęd do przyczepy - uwagi do samodzielnego montażu


Kristofer

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, witus napisał:

To my dziękujemy :) .. mover to nadal taki "must have" polecam każdemu, oszczędzamy samochód, własne zdrowie ... same zalety, bez wad.

W żadnym razie nie chodziło mi o podziękowania :nono: Po prostu kilkanaście dni temu, minęły dokładnie cztery lata od powstania tematu i tak sobie pomyślałem, że te cztery lata temu, napęd do przyczepy nie był jeszcze tak pożądanym elementem wyposażenia, jak to jest obecnie ("must have"). 80 stron wypowiedzi forumowiczów w temacie technicznym, dotyczącym zaledwie jednego elementu wyposażenia przyczepy, robi wrażenie. O zaletach nawet nie ma sensu pisać, ponieważ są oczywiste.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

No a wydana kasa?


to generalna wada karawaningu, od pierwszych chwil zabawy w tę formę wypoczynku. Jak to kiedyś ktoś ładnie ujął, karawaning to takie hobby, na które wydajesz fortunę by żyć jak Cygan.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Boas43 napisał:

Wszystko ładnie i pięknie ale płacić za dwa silniczki, trochę profili i sterownik prawie 3500-4500 PLN to jest złodziejstwo i naciaganie karawaningowców :-(

Na tej samej zasadzie możesz negować wszystko. auto to też silniczek, trochę blachy, 4 koła a kosztuje kupę kasy.

Jakiś produkt to nie tylko sam materiał, ale myśl techniczna, pomysł, projekt, patenty, badania, testy i szereg innych składowych.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Boas43 napisał:

Wszystko ładnie i pięknie ale płacić za dwa silniczki, trochę profili i sterownik prawie 3500-4500 PLN to jest złodziejstwo i naciaganie karawaningowców :-(

nic nie stoi ma przeszkodzie żebyś zaczął produkcję i sprzedaż moverów za 300-400 zł , świat stoi przed tobą z otwartymi ramionami 

w sumie przyczepy po 10000zł też możesz robić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Boas43 napisał:

Wszystko ładnie i pięknie ale płacić za dwa silniczki, trochę profili i sterownik prawie 3500-4500 PLN to jest złodziejstwo i naciaganie karawaningowców :-(

Były i po 2500 , a więc  przedział cenowy nie zaczyna się od  3500 zł ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Boas43 napisał:

Wszystko ładnie i pięknie ale płacić za dwa silniczki, trochę profili i sterownik prawie 3500-4500 PLN to jest złodziejstwo i naciaganie karawaningowców :-(

Też to chciałem napisać, ale ugryzłem się w język (palec).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosztują ile kosztują, nic nie poradzimy. Dla mnie też było za drogie to kupiłem używke. 

 

Dużo rzeczy jest droższych niż powinno, np takie tusze do drukarek hp, zwłaszcza tych tańszych modeli. Pare ml farby a cena kosmos :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosztują ile kosztują, nic nie poradzimy. Dla mnie też było za drogie to kupiłem używke. 
 
Dużo rzeczy jest droższych niż powinno, np takie tusze do drukarek hp, zwłaszcza tych tańszych modeli. Pare ml farby a cena kosmos :lol:



... albo cena kapsułek z kawą ... do tych ekspresów ciśnieniowych, które dostajemy prawie za darmo ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Boas43 napisał:

Wszystko ładnie i pięknie ale płacić za dwa silniczki, trochę profili i sterownik prawie 3500-4500 PLN to jest złodziejstwo i naciaganie karawaningowców :-(

Przecież nikt nie namawia tutaj do takiego zakupu. Z tym hobby, kasą i Cyganami to prawda aż do bólu - ale nie zrezygnuję z tego hobby za żadne skarby  świata. A moover kupiłem już 5 lat temu i uważam to za bardzo dobry i pożyteczny zakup. (drugi po przyczepie)

Edytowane przez ed (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, ed napisał:

uważam to za bardzo dobry i pożyteczny zakup. (drugi po przyczepie)

Prawda.

I żona nie musi "pchać" przyczepy. Jest jakby lepsza po zrealizowaniu funkcji "dyrektora ustawienia", nie ??? ;)

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mover- na pewno przydatny gadżet,ale też  nie dał bym tyle kasy.Ma to sens przy dużych gabarytach i nierównym terenie,kiedy nie ma zbytnio możliwości ruchu samym holownikiem.Ja jakoś nigdy nie miałem problemu z manewrowaniem autem.Może dlatego,że rozumiem karawaning jako codzienne przemieszczanie się z miejsca na miejsce i praktycznie nie korzystam z kempingów.Śpię często "na haku" bo tak jest prościej i szybciej można się zwinąć.

Nie neguję takiego zakupu-każdy wydaje kasę na co chce.W moim przypadku były by to wyrzucone pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Bodek1968 napisał:

Mover- na pewno przydatny gadżet,ale też  nie dał bym tyle kasy.Ma to sens przy dużych gabarytach i nierównym terenie,kiedy nie ma zbytnio możliwości ruchu samym holownikiem.Ja jakoś nigdy nie miałem problemu z manewrowaniem autem.Może dlatego,że rozumiem karawaning jako codzienne przemieszczanie się z miejsca na miejsce i praktycznie nie korzystam z kempingów.Śpię często "na haku" bo tak jest prościej i szybciej można się zwinąć.

Nie neguję takiego zakupu-każdy wydaje kasę na co chce.W moim przypadku były by to wyrzucone pieniądze.

Identycznie jest w moim przypadku i widzę że mamy taki sam styl korzystania z przyczepy :)

Miałem pewien moment słabości i zawahania co do kupna gdy pojawiła się oferta allcampu tu na forum. Próbowałem sobie wmówić że jest mi to potrzebne ale nie mogłem znaleźć uzasadnienia:lol: Może kiedyś wrócę do tematu - oby nie:smirk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.