Skocz do zawartości

Mover, czyli napęd do przyczepy - uwagi do samodzielnego montażu


Kristofer

Rekomendowane odpowiedzi

1) jaka masz prześwit (mover w najniższym punkcie-ziemia)?

2) gdzie masz centralkę i co się dzieje z anteną. W P1 jak ostatnio sprawdzałem zasięg, to mi zabrakło łąki...

Prześwitu mam kilkanaście centymetrów.

 

Centralka jak pisałem jest w bakiście nad kołem. Jednak co do zasięgu, to wygląda, że ten typ tak ma :(

post-10895-0-64667800-1395578115_thumb.jpg

To fragment instrukcji. W angielskiej instrukcji też tak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Czy mover w trakcie poruszania się robi to zupełnie 'bezmyślnie' czy jakoś analizuje teren po jakim się porusza. Zauważyłem jeżdżąc po wertepach, że nie jedzie ze stałą prędkością tylko analizuje podłoże, czasami zwalnia drapiąc się na kamień itd. To normalne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam mover - enduro II.. zasięg u mnie to spokojnie 30m a na nowych bateriach w pilocie też mi łąki braknie... coś masz nie tak.

 

u mnie w nowszej przyczepie - Tabbert, też ledwo mover się zmieścił między ramę a poszycie - wynikało to z racji tej, że pomiędzy tym był jeszcze amortyzator... luz z boków mam w sumie ok 1,5cm.. - ale jakoś udało się to upchnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam mover - enduro II.. zasięg u mnie to spokojnie 30m a na nowych bateriach w pilocie też mi łąki braknie... coś masz nie tak.

 

Napisz proszę gdzie masz umieszczoną centralkę. Jest ona tak jak u mnie w bakiście, czy gdzieś wyżej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mover w trakcie poruszania się robi to zupełnie 'bezmyślnie' czy jakoś analizuje teren po jakim się porusza. Zauważyłem jeżdżąc po wertepach, że nie jedzie ze stałą prędkością tylko analizuje podłoże, czasami zwalnia drapiąc się na kamień itd. To normalne ?

 

Można powiedzieć, że "bezmyślnie", a różnice wynikają ze zmian obciążeń silników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mover w trakcie poruszania się robi to zupełnie 'bezmyślnie' czy jakoś analizuje teren po jakim się porusza. Zauważyłem jeżdżąc po wertepach, że nie jedzie ze stałą prędkością tylko analizuje podłoże, czasami zwalnia drapiąc się na kamień itd. To normalne ?

 

Układ nie jest inteligentny. :) Prędkość zależy od charakterystyki prędkości silnika w funkcji momentu obciążenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Centralka jak pisałem jest w bakiście nad kołem. Jednak co do zasięgu, to wygląda, że ten typ tak ma :(

 

Generalnie producenci podają najczęściej zasięgi ok. 5 - 10 metrów, ale praktyka pokazuje, że są dużo większe.

Dążenie do niezbyt dużego zasięgu wynika z faktu ograniczenia do minimum reakcji na inne źródła, które mogłyby powodować nieautoryzowane zadziałanie centralki lub jakieś zakłócenia, chodzi o pewność, że przyczepą steruje jej użytkownik stojący obok.

 

Opisane 5 metrów w praktyce, to jednak stanowczo zbyt mało.

Heniu, daj fotkę Twojej centralki.

 

Teraz nie pamiętam :skromny:

Na jakiej częstotliwości pracuje Twój Enduro II  ? 

434 MHz chyba :hmm:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw, to ja wiem, jak wygląda. Mnie chodziło właśnie o fotkę, na której widać Twoją centralkę po zamontowaniu, tak trochę z bliska i na drugim zdjęciu z oddali, aby było widać jej otoczenie i co jest w pobliżu.

Wstaw, jak zrobisz.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że w pilocie muszą być świeże baterie alkaliczne (nie akumulatorki).

Możesz też ponownie sparować pilota z centralką.

Oczywiście akumulator w przyczepie musi być naładowany i w dobrym stanie, aby praca silników napędu nie obniżała napięcia poza dopuszczalną granicę poprawnej pracy, min. 12,5 V (wpływ na pracę centralki).

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na teraz tak wygląda mój "bajzelek". :)

post-10895-0-26930300-1395649654_thumb.jpgpost-10895-0-70061400-1395649662_thumb.jpg

Za ścianką pod łóżkiem jest oryginalny zasilacz ale on w tym roku to jeszcze nie był podłączany, po za tym jest w odległości 30, 40 cm od centralki.

Te dyndające przewody z jeszcze nie zamkniętej puszki, to układ przełączanie zasilania regulator solara/auto z przekaźnikiem, który schował się za akumulatorem i wyłącznikiem przełączającym. Bezpiecznik na przewodzie od akumulatora do regulatora solara też się schował za akumulatorem - ale to nie jest temat pytania.

Przetwornica jak widać nie jest jeszcze podłączona do bezpiecznika - gruby dyndający czerwony przewód - zresztą jest bardzo mało prawdopodobne, żęby kiedykolwiek była załączona w tym samym czasie co mover.

Nadmiar przewodu z jednego silnika jest położony na podłodze - idzie w jedną stronę aż do ściany i spowrotem.

Wszystko jak widać na razie sobie fantazyjnie wisi. :) Później to pewnie jakoś pochwytam co by nie byndało.

 

Wszystko jest w bakiście widocznej na tym zdjęciu za stołem.

post-10895-0-56707900-1395650431_thumb.jpg

 

Od czasu testów movera nic nie było ruszane oprócz anteny - w czasie testów była tak jak na zdjęciu zestawu - czyli w bok - później się zastanawiałem, czy da się ją jakoś inaczej ustawić ale po tym nie testowałem już movera - byłem kilka dni poza domem.

Testy zacząłem z w pełni naładowanym akumulatorem i świeżo założonymi bateriami do pilota, które przyszły z zestawem.

W instrukcji nie ma nic o potrzebie parowania pilota - po prostu włóż baterie i naciśnij dwa razy w ciągu jednej sekundy przycisk "On" - zapali się zielona dioda i system jest gotowy do użycia.

 


Rygiel jest zamontowany tymczasowo - jeszcze nie podjąłem decyzji co zastosuje - rygiel, czy coś innego. Teraz właśnie wpadłem, czy czasem miejsce jego zamontowania nie jest przyczyną problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i na pierwszy rzut oka widać przyczynę (najprawdopodobniej).

Odkręć centralkę od ściany, postaw płasko na podłodze, jak najdalej od pozostałej elektryki (na ile pozwolą przewody), natomiast antenkę ustaw całkowicie pionowo w górę. Jak już było wcześniej pisane, do pilota świeżutkie baterie alkaliczne (nie zwykłe i nie akumulatorki). Przed próbą, "sparuj" raz jeszcze pilota z centralką (patrz instrukcja).

Jeśli zasięg się poprawi poprawi, a moim zdaniem powinien, to tak zamocuj centralkę.

Gdybyś jednak wolał w poprzedniej pozycji, to później podpowiem Ci, co zrobić dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.