Skocz do zawartości
Kristofer

Mover, czyli napęd do przyczepy - uwagi do samodzielnego montażu

Rekomendowane odpowiedzi

kalapan
31 minut temu, chris_66 napisał:

Ale warto znać różne technologie i stosować je w różnych zastosowaniach.

pewnie , że warto - dlatego sporo czytam, skoro czegoś nie wiem. Ja również sporo zaciskam, ale i sporo lutuję.

Nie można jednak napisać jednoznacznie - "Nie lutuje się końcówek, bo do tego służą zaciskarki " ,  bo to wielka bzdura, ludzie dziesiątki lat radzili sobie tylko cyną i wszystko było dobrze.Do dziś w elektronice najczęściej się lutuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
witus
leo57, elaborat żeś strzelił konkretny i całkowicie zgodny z rzeczywistością i codzienną praktyką

A u mnie się dziwią że całą elektrykę mam zaciskaną, i wszelkie naprawy i modyfikacje robię na rurkach z izolacją zaciskanych również, pod złącza śrubowe linkę zaciskam też w rurkę

Wysłane z mojego Tapatalka

Ja czasami na stałe w przyczepie wożę zaciskarkę, tulejki, oczka ... lubię podłubać przy elektryce, a zawsze wiąże się to z zaciskaniem.
pewnie , że warto - dlatego sporo czytam, skoro czegoś nie wiem. Ja również sporo zaciskam, ale i sporo lutuję.
Nie można jednak napisać jednoznacznie - "Nie lutuje się końcówek, bo do tego służą zaciskarki " ,  bo to wielka bzdura, ludzie dziesiątki lat radzili sobie tylko cyną i wszystko było dobrze.Do dziś w elektronice najczęściej się lutuje.

W przyczepie wszystko można, to prymitywna instalacja i nie narażona na rożne sytuacje jak ta samochodowa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kristofer
4 godziny temu, witus napisał:

Ja czasami na stałe w przyczepie wożę zaciskarkę, tulejki, oczka ... lubię podłubać przy elektryce, a zawsze wiąże się to z zaciskaniem.

:ok:

4 godziny temu, witus napisał:

W przyczepie wszystko można, to prymitywna instalacja i nie narażona na rożne sytuacje jak ta samochodowa.

To oczywiście żart :hmm:  - mam nadzieję ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kristofer

W kwestii lutowania, bądź zaciskania, to niestety, ale w przypadkach, które są w tym temacie omawiane, lutowanie, jako metoda zespolenia końcówki z przewodem nie powinno być stosowane. To nawet nie podlega dyskusji, natomiast każdy zrobi tak, jak zechce i zapewne z różnym skutkiem. Końcówki przewodów zasilających takich urządzeń, jak np. napędy, czy przetwornice powinny być zawsze prawidłowo zaciskane (tylko i wyłącznie)!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kalapan
1 godzinę temu, Kristofer napisał:

Końcówki przewodów zasilających takich urządzeń, jak np. napędy, czy przetwornice powinny być zawsze prawidłowo zaciskane (tylko i wyłącznie)!

ja sobie nie wyobrażam lutowania takich przekrojów kabli, żadna stacja lutownicza nie da rady, to już pisałem parę postów wyżej.Jednak przy małych przekrojach kabli ja osobiście wolę lutować.W swoim życiu spotkałem już sporo usterek w samochodzie ze względu na zaciśnięte kable i były to przewody fabryczne, ot po prostu wyleciały z zaciśnięcia, a ile fabrycznie zaciskanych przewodów ruszało się przy konektorach, od cholery tego widziałem.Nawet teraz jak montowałem nowe radio w samochodzie to wyciągając wtyczkę wyleciał mi kabel , a konektor został we wtyczce.Nie wiem czym chinole zaciskają, ale często i gęsto w nowych elementach kable wylatują z konektorów. Ja wolę jednak lutować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
chris_66

ja sobie nie wyobrażam lutowania takich przekrojów kabli, żadna stacja lutownicza nie da rady......

To słabo z wyobraźnią, spokojnie przecież lutuje się dowolne przekroje przewodów, 16........90mm^2

Wysłane z mojego Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi