Skocz do zawartości

Mover, czyli napęd do przyczepy - uwagi do samodzielnego montażu


Kristofer

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, kalapan napisał:

Jeżeli się już jest pamiętliwym , to warto nim być do końca - od 600 zł netto kolego = od  744 zł brutto. 

I dalej będę uważał , że to zdzierstwo.

Uderz w stół....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Przy okazji była dyskusja o wagach movera, ważyłem wczoraj swoje Enduro (EM4444) i wyszło wszystko 38,8kg (jedynie bez centralki i pilota, ale to max niecały 1kg) - bez akumulatora oczywiscie, sam napęd.

Edytowane przez golob (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, golob napisał:

Z tą listwą białą to zmierz po prostu ile jest tam miejsca od ramy do listwy, potem zmierz (albo niech sprzedawca zmierzy) ile szerokości ma napęd w tym miejscu i będziesz wszystko wiedział.

Dzięki za radę, prawdopodobnie będę musiał tak zrobić lub potem coś kombinować.

 

22 minuty temu, jacekzoo napisał:

Mi ta biała listwa przeszkadzała, Miałem miejsce pod spodem to dałem dystanse 3cm i cały mover poszedł w dół i rolki są pod tą listwą. Ale gdybym miał niżej rame to musiałbym rolki dać bliżej siebie i nie byłyby w osi opony

Noooo, to Ty miałeś problemy z tą listwą. Wiedziałem, że ktoś coś o tym pisał ale kto, gdzie :niewiem:

Jaki masz model napędu?

Edytowane przez lbuster (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki napęd https://www.olx.pl/oferta/naped-do-przyczepy-kempingowej-powrtouch-wyprzedaz-CID5-IDqLPIB.html

a o tych moich problemach przeczytasz w tym wątku tylko pare stron do tyłu. I u mnie był problem bo mocowania miałem do ramy w kształcie L a mam rame w kształcie C i musiałem jakoś ominąć ten listek blachy co mi przeszkadzał, i jeszcze pierdoła ale też musiałem przenieść, a mianowicie odpływ szarówki, bo wychodził centralnie na silnik

Edytowane przez jacekzoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lbuster napisał:

No to wygląda na to, że przed zakupem, w zimę, będę się musiał tarzać pod przyczepą by zweryfikować wymiary:

blob.thumb.png.22e9b6245805163a310ac81b2b7eb677.png

Jednak to nadal mi nie powie, czy ta biała listwa z Hobby nie będzie przeszkadzała w montażu oraz jaka powinna być minimalna odległość ramy od podłoża.

Ech.... Całe życie pod górkę.

 


Jak z jednej strony się nie da, to sprawdź z drugiej? Możesz mover zawsze zamontować za osią. U mnie przed się nie dało, bo amortyzator przeszkadza

59 minut temu, golob napisał:

Przy okazji była dyskusja o wagach movera, ważyłem wczoraj swoje Enduro (EM4444) i wyszło wszystko 38,8kg (jedynie bez centralki i pilota, ale to max niecały 1kg) - bez akumulatora oczywiscie, sam napęd.

A ile wg producenta powinien ważyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jacek00 napisał:


Jak z jednej strony się nie da, to sprawdź z drugiej? Możesz mover zawsze zamontować za osią. U mnie przed się nie dało, bo amortyzator przeszkadza

Ta biała listwa jest i przed i za osią. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie rama nie powinna tu być żadnym problemem, obecne mocowania pasują do większości ram. Tym bardziej do Hobby 

Nie wiem o jakiej listwie piszesz ale Mover teoretycznie nie powinien być szerszy niż opona,
Jeśli coś nie pasuje można montować przed jak i za osią,  nie wiem czy ogólnie nie lepiej montować za osią bo jest zdecydowanie wyżej. 
Montaż nie jest jakiś skomplikowany każdy kto trochę ogarnia powinien dać sobie radę.

Tu masz 560 Kmfe i widok montażu przed i za osią, ja u siebie już raczej wiem że będę montował za osią.

 

 

IMG.jpg

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Voku napisał:

rama nie powinna tu być żadnym problemem

O ramę się raczej nie obawiam

 

4 godziny temu, Voku napisał:

Nie wiem o jakiej listwie piszesz ale Mover teoretycznie nie powinien być szerszy niż opona

Chodzi mi o tą listwę, która ukosem schodzi do koła z obu stron. Nie pamiętam dokładnie, ale przy kole ma około 5 centymetrów wysokości:

image.thumb.png.1e57e47c7675056299427775303bc652.png

I właśnie Jacekzoo miał z nią problem.

4 godziny temu, Voku napisał:

nie wiem czy ogólnie nie lepiej montować za osią bo jest zdecydowanie wyżej

U mnie chyba także rama z przodu (po prawej) jest trochę niżej. Muszę to sprawdzić.

 

4 godziny temu, Voku napisał:

Montaż nie jest jakiś skomplikowany

Montażu się raczej nie obawiam, przeczytałem i obejrzałem już tyle, że...  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ta listwa jest tak samo jak u mnie to masz do wyboru ,,ściaśnić,, silniki i rolki nie będą w osi opony, apbo obniżyć mover żeby rolki były pod listwą. Jaką masz wysokość od podłoża do ramy przed osią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, jacekzoo napisał:

Jeżeli ta listwa jest tak samo jak u mnie to masz do wyboru ,,ściaśnić,, silniki i rolki nie będą w osi opony, apbo obniżyć mover żeby rolki były pod listwą. Jaką masz wysokość od podłoża do ramy przed osią?

Nie wiem jeszcze jaka jest wysokość przed i za osią, będę to musiał zmierzyć. Jednak ja będę rozważał przycięcie tych listew, jeżeli będzie taka potrzeba (chyba nawet Tobie to proponowałem).

Edytowane przez lbuster (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dużo podcinałeś? Bo jak tak patrzę to jak zamontuje przed osią to jeszcze zostanie mu luz do listew, ale mover będzie nisko, nie wiem czy za nisko czy się jeszcze będzie mieścił w normie. 

Jak zamontuje za osią to może tak być że będzie musiał lekko podciąć od wewnątrz, ale nie koniecznie .Co to za mover?

To jest mniej więcej tak jak na tym obrazku który zamieściłem parę postów wcześniej z moverami przed i za osią, tam widać że wchodzi na styk

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.