Skocz do zawartości

Mover, czyli napęd do przyczepy - uwagi do samodzielnego montażu


Kristofer

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Kristofer, bo również chcę kupić akumulator do napędu, czyli z tych dwóch które podawał  Voku:

http://allegro.pl/akumulator-zelowy-agm-12v-55ah-gwarancja-jakosc-hq-i7038952855.html

http://allegro.pl/akumulator-zelowy-agm-12v-40ah-zywotnosc-10-12-lat-i7120013902.html

Polecasz brać ten większy, jakościowo nie będzie gorszy od tego MWL?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikomu, nic nie polecam - każdy musi wybrać samodzielnie, zarówno markę, jak i pojemność ;)

O akumulatorach pisałem tak dużo, że powinno to ułatwić sprawę. Mogę jedynie napisać, że z linków, które przytaczasz, z całą pewnością nie kupiłbym tego akumulatora z pierwszego odnośnika. Poza tym, nie mam poważania dla sprzedawców - ignorantów, lub co gorsze, jeśli byłoby to świadome wprowadzanie w błąd nieprawdziwymi informacjami, potencjalnych klientów. Przykłady można mnożyć.

http://allegro.pl/akumulator-zelowy-agm-12v-55ah-gwarancja-jakosc-hq-i7038952855.html

https://www.sonarsklep.pl/akumulator-zelowy-agm-volt-polska-vp-55-ah-12v-p-1889.html

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Tak, wybiorę sobie sam :) Pojemność wiem jaka mi wystarczy, nie znam się po prostu na tych chińskich markach akumulatorów, dlatego pytałem która z tych dwóch lepsza jakościowo.

Edytowane przez golob (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulator, dla którego nie istnieją szczegółowe karty katalogowe parametrów oraz nieposiadający jednoznacznych informacji na swojej obudowie, a zarazem bez konkretów na stronach "producenta", moim zdaniem nie jest wart uwagi. Z dwóch, o które pytałeś, tylko "MW Power" spełnia warunki, o których piszę, a skoro producent/importer takowe podaje, to należy przypuszczać, że powinny się zgadzać w realu (przynajmniej w dużym stopniu). Poza tym, tylko dzięki możliwości wglądu w te parametry, można określić, czy ten konkretny akumulator, o wybranej konkretnie pojemności, będzie się do omawianych tutaj celów nadawał i jak długo może w tych warunkach pracować, co z kolei ma kluczowe znaczenie, jeśli chodzi o jego żywotność.

IMHO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam jeszcze jedno pytanko. 

Powiedzmy, że wybrałem napęd P1. Skąd mam wiedzieć, że będzie on pasował do mojego modelu przyczepy? Chodzi mi tu o wysokość zamontowanego napędu, kształt ramy czy inne elementy, które mogą przeszkadzać w montażu (choćby biała ukośna listwa lecąca wzdłuż boków przyczepy w Hobby). Czy kupując u sprzedawcy podaję model przyczepy i Oni zamawiają odpowiednie wyposażenie zestawu, czy sam muszę dokupywać?

Stresująca wydaje mi się sytuacja, że wydaje parę tysi na sprzęt i potem w wolny dzień zabieram się do montażu i coś nie pasje czy trzeba dokupić specjalne mocowania.

Prośba o Wasze doświadczenia w tym temacie oraz o informację o napędzie P1, czy tam dodają automatycznie dedykowane mocowania lub czy są uniwersalne? Bo czytałem już tematy, że ktoś kupił używkę i musiał kombinować z mocowaniami lub coś nie pasowało. A może trzeba się dopytać u producenta o kompatybilność napędów do konkretnych modeli przyczep (może są takie katalogi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że ewentualne dodatkowe elementy musisz sam sobie dokupić. Poza tym jeżeli będziesz kupował mover w takim Obelinku lub temu podobnym, to nikt nie będzie się Ciebie pytał czy mover Tobie pasuje czy nie - zamawiasz na stronie, dostajesz towar i martw się sam.Pewnie inaczej by sprawa  wyglądała jakbyś zlecił kupno i montaż konkretnego movera  bezpośrednio w jakimś serwisie.Myślę, że  tam by wiedzieli, czy dany model bez udziwnień pasuje do Twojej przyczepy.

A tak na marginesie to wszyscy sprzedawcy powinni zamieszczać w ogłoszeniach konkretne wytyczne i wymogi montażu - niektórzy to robią , inni nie. Naturalnie nikt nie będzie podawał czy dany model pasuje do konkretnej przyczepy, do tego musisz dojść sam.

Ja miałem podobny dylemat co Ty, więc zacząłem ryć i okazało się, że model movera, który  koniecznie chciałem kupić , bez właśnie dodatkowych elementów w ogóle nie pasuje, bo mam za niską ramę. Oczywiście po ewentualnej rzeźbie naturalnie by pasował, można było również zamówić oryginalne specjalne elementy montażowe, ale cena ich powalała z nóg. Dlatego kupiłem Reicha, który spełniał wszystkie wymogi i nadaje się do montażu bez dodatkowych elementów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wygląda na to, że przed zakupem, w zimę, będę się musiał tarzać pod przyczepą by zweryfikować wymiary:

blob.thumb.png.22e9b6245805163a310ac81b2b7eb677.png

Jednak to nadal mi nie powie, czy ta biała listwa z Hobby nie będzie przeszkadzała w montażu oraz jaka powinna być minimalna odległość ramy od podłoża.

Ech.... Całe życie pod górkę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, lbuster napisał:

No to wygląda na to, że przed zakupem, w zimę, będę się musiał tarzać pod przyczepą by zweryfikować wymiary:

 

Jednak to nadal mi nie powie, czy ta biała listwa z Hobby nie będzie przeszkadzała w montażu oraz jaka powinna być minimalna odległość ramy od podłoża.

Ech.... Całe życie pod górkę.

 

Właśnie za to się płaci te parę stówek w serwisie żeby o takich sprawach nie myśleć. To tak nawiązując do rozmowy w innym wątku gdzie mówiono że 600zł to zdzierstwo ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, danielpoz napisał:

Właśnie za to się płaci te parę stówek w serwisie żeby o takich sprawach nie myśleć. To tak nawiązując do rozmowy w innym wątku gdzie mówiono że 600zł to zdzierstwo ;)

 

Całkowicie się z Tobą zgadzam, zresztą potem dochodzi jeszcze odpowiedzialność/gwarancja firmy za sprzęt/wykonanie. Jednak ja jestem ten typ, co prawie wszystko musi zrobić sam :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, danielpoz napisał:

tak nawiązując do rozmowy w innym wątku gdzie mówiono że 600zł to zdzierstwo ;)

 

Jeżeli się już jest pamiętliwym , to warto nim być do końca - od 600 zł netto kolego = od  738 zł brutto. 

I dalej będę uważał , że to zdzierstwo.

Edytowane przez kalapan (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą listwą białą to zmierz po prostu ile jest tam miejsca od ramy do listwy, potem zmierz (albo niech sprzedawca zmierzy) ile szerokości ma napęd w tym miejscu i będziesz wszystko wiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, lbuster napisał:

No to wygląda na to, że przed zakupem, w zimę, będę się musiał tarzać pod przyczepą by zweryfikować wymiary:

blob.thumb.png.22e9b6245805163a310ac81b2b7eb677.png

Jednak to nadal mi nie powie, czy ta biała listwa z Hobby nie będzie przeszkadzała w montażu oraz jaka powinna być minimalna odległość ramy od podłoża.

Ech.... Całe życie pod górkę.

 

Mi ta biała listwa przeszkadzała, Miałem miejsce pod spodem to dałem dystanse 3cm i cały mover poszedł w dół i rolki są pod tą listwą. Ale gdybym miał niżej rame to musiałbym rolki dać bliżej siebie i nie byłyby w osi opony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.