Skocz do zawartości

Mover, czyli napęd do przyczepy - uwagi do samodzielnego montażu


Kristofer

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A on nie waży więcej? Czytałem w specyfikacji że 35kg?

Pewnie waży. Często producenci podają sama wagę silników żeby to na lżejsze wyglądało. Po czym się okazuje, że z belką i

Co osprzętem waży tyle samo a nawet więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 minuty temu, jacek00 napisał:
6 minut temu, Voku napisał:
A on nie waży więcej? Czytałem w specyfikacji że 35kg?

Pewnie waży. Często producenci podają sama wagę silników żeby to na lżejsze wygladało

wg instrukcji 35 kg a gdzieś w internecie widziałem że 30 kg a enduro 40 kg.

Edytowane przez mac
błedy (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez kabli też

Wysłane z mojego Tapatalka

No właśnie. Pamiętam jak kiedyś Enduro się chwaliło, że maja najlżejszy napęd. A podawali wagę samych silników :-D Po dodaniu reszty waga była już taka sama jak u konkurencji :-D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  wg instrukcji 35 kg a gdzieś w internecie widziałem że 30 kg a enduro 40 kg. 

 

Na stronie producenta P1 waży 34-36 kg w zależności od modelu. Enduro ważą 33-34 w zależności od modelu. Enduro 400 light niby kompletny waży 30 kg 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jacek00 napisał:

Na stronie producenta P1 waży 34-36 kg w zależności od modelu. Enduro ważą 33-34 w zależności od modelu. Enduro 400 light niby kompletny waży 30 kg 

 

 

 

 

kupiłem  Enduro 400 light wg danych ze strony

Cytat

Waga zestawu szyn z dwoma silnikami to 32 kg.

zważyłem na wadze domowej wyszło 38 kg (całe kompletne paczki ) więc netto pewnie ze 35 kg

zapłaciłem 3150 zł/szt  z odbiorem osobistym i polską FV przy zakupie 2 szt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zważyłem na wadze domowej wyszło 38 kg (całe kompletne paczki ) więc netto pewnie ze 35 kg
zapłaciłem 3150 zł/szt  z odbiorem osobistym i polską FV przy zakupie 2 szt
A Allcamp pisze, że waga całkowita to 30 kg...
https://www.allcamp.pl/naped-enduro-400-light-p-1072.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napęd kupiony, ładowarka też, czas na akumulator jaki wybrać ?

W instrukcji nie mogę znaleźć pojemności akumulatora jaki zamontować.

Cytat z instrukcji:

Numer modelu                EGO400                  

napięcie zasilania     12 woltów prądu stałego  

Średnia. Aktualny *  25 amperów (w przybliżeniu))

Maksymalne zużycie prądu * 76 amperów (w przybliżeniu)

 Prędkość           12 cm na sekundę (w przybliżeniu)

Przybliżona masa netto (łącznie ze wszystkimi zamocowaniami

i akcesoria)       35 kg

Ładowność podwójnego napędu / poczwórnego napędu  2 250 kg / 3 500 kg

Minimalna szerokość (przyczepa kempingowa / przyczepa) 1800 mm

Maksymalna szerokość (przyczepa kempingowa / przyczepa) 2500 mm

Źródło zasilania (normalna bateria samochodowa) 12V

*Średnie zużycie energii w przypadku stosowania przyczepy jednoosiowej o wadze około 1100 kg  twarda, równa powierzchnia.

* Maksymalne zużycie energii w przypadku stosowania przyczepy jednoosiowej

Proszę o radę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba pójdę w coś takiego kompromis między wagą a pojemnością http://allegro.pl/akumulator-zelowy-agm-12v-40ah-zywotnosc-10-12lat-i7148780498.html, zobaczymy, nie potrzebuje jeżdzić przyczepą pół dnia a z tego co pisali inni w tym temacie to spokojnie na 30min powinien wystarczyć, producent chyba zaleca min 80ah :P no ale gdzie mu to wsadzę :D

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 30 min. może nie wystarczyć. Poza tym, to i tak teoria, bo w praktyce potrzebujemy napędu w bardzo różnych sytuacjach. Raz może to być przejazd 50 metrów po równej kostce brukowej lub asfalcie, a innym razem po nierównym i grząskim lub piaszczystym terenie i na dodatek pod górkę. Oczywiście w każdej z tych sytuacji, napęd będzie pobierał diametralnie różny prąd z akumulatora.

Przy tym wszystkim, należy też wybrać sposób, w jaki decydujemy się eksploatować nasz akumulator. Wyjścia są dwa: prowadzimy eksploatację "rabunkową", która szybko doprowadzi do jego zniszczenia lub w najlepszym przypadku, do znacznego osłabienia jego parametrów i długości życia, ewentualnie będziemy eksploatować go rozsądnie, aby służył nam dobrze i przez spodziewany okres czasu.

Na rodzaj podłoża nie mamy na ogół wpływu, ponieważ możemy zawsze spotkać się z różnymi warunkami po dojechaniu do miejsca przeznaczenia, więc uśredniając pobór prądu, aby nie być zaskoczonym zbyt krótkim działaniem napędu na akumulatorze o wybranej pojemności, należy raczej zbliżać się do wartości bliskich maksymalnym dla danego modelu.

Pojemność akumulatora nie jest jedynym parametrem decydującym o tym, czy będzie on odpowiedni. Każdy akumulator posiada jeszcze wartości graniczne prądu, który można z niego pobrać w jednostce czasu, a im prąd pobierany jest większy, tym bardziej spada pojemność akumulatora, którą mamy do dyspozycji.

Dla wskazanego wyżej akumulatora i napędu, określiłbym bezpieczny, ciągły czas pracy na ok. 5 - 15 min. (zależnie od obciążenia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem to kompromis 15min myślę że będzie wystarczające, można pójść w lepszą markę lub większe pojemności.

http://allegro.pl/akumulator-zelowy-haze-hzy-ev-12-44-12v-44ah-i6920626526.html

http://allegro.pl/akumulator-zelowy-agm-deep-cycle-toyama-40ah-12v-i7158066484.html

Edit

Znalazłem jeszcze taki za fajne pieniądze nada się?

https://www.mc-sklep.pl/akumulator-toyama-npg-45ah-gel-p-563.html

 

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.