Skocz do zawartości

Mover, czyli napęd do przyczepy - uwagi do samodzielnego montażu


Kristofer

Rekomendowane odpowiedzi

Nie widzę w moim napędzie bezpieczników . Może z tyłu urządzenia ? nie zaglądałem . Aby uruchomić ustroistwo muszą specjalnym zewnetrznym plastikowym kluczem przekręcić styk plus z aku.

 

:look: :look: :look: :look:

Rysiaczek, jestem w szoku ...

 

Zaraz odpiszę, ale muszę chwilę ochłonąć po tym, co zobaczyłem :'(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nie widzę w moim napędzie bezpieczników . Może z tyłu urządzenia ? nie zaglądałem . Aby uruchomić ustroistwo muszą specjalnym zewnetrznym plastikowym kluczem przekręcić styk plus z aku.

 

No więc tak; accu z tego, co widzę jest żelowy 80 Ah, czyli może tak być umieszczony, jest OK

Przewód zasilający centralki napędu jest poprowadzony do "hebla" - też jest OK

I to chyba wszystko, reszta wymaga poprawek.

Nie wiem, gdzie, jak i co wychodzi z tych dwóch puszek, więc ograniczę się tylko do tego, co widać.

Przede wszystkim dwa grube przewody (plus i minus) z accu w identycznym (niebieskim) kolorze. Nie jest to dobre, łatwo pomylić itd. Przyjmijmy, że gdy o tym wiesz, to na działanie nie ma to wpływu, ale nie jest OK.

Kolejna sprawa - brak jakiegokolwiek bezpiecznika !  To jest najgorsze. Nie wiem, czy zdajesz sobie sprawę, jakiego rzędu prądy mogą popłynąć w przypadku zwarcia.

Wyjście plusa z akumulatora nie jest w jakikolwiek sposób zabezpieczone, mimo wychodzących dwóch grubych przewodów.

Dodatkowo, z klemy wystaje kawałek obciętego i niczym nie zabezpieczonego przewodu (na klemie minusowej tak samo).

 

post-8228-0-52409700-1395082062_thumb.jpg

Bezwzględnie musisz zastosować oprawkę z bezpiecznikiem (np. taką, jak wcześniej było to pokazane) przyłączoną bezpośrednio do klemy plusowej, a dopiero po bezpieczniku przyłączyć obecne dwa przewody. Wszystko przy pomocy odpowiednich końcówek na przewodach i zaizolowanych (patrz wcześniejsze posty). Przy takiej centralce możesz dać bezpiecznik główny o wartości 120 A.

 

post-8228-0-52446600-1395082284_thumb.jpg

 

W tym modelu centralki Reich'a najczęściej nie było bezpieczników (są, a przynajmniej powinny być wyłącznie termiczne).

Znam tylko jedną wersję z bezpiecznikiem wlutowanym na stałe.

Nawet gdyby był, to nie można go traktować, jako główne zabezpieczenie obwodu akumulatora.

 

Tak podłączone przewody do centralki, to proszenie się o kłopoty !

 

post-8228-0-31333800-1395082063_thumb.jpg

 

Konektory nie sa prawidłowo zaciśnięte na przewodach. Ostatnia łączówka konektora powinna obejmować izolacyjną osłonę przewodu, a nie tylko żyłę przewodu. W związku z tym, mam powody przypuszczać, że przewody nie są starannie umocowane - mogą nie mieć należytego kontaktu z konektorem.

Jeśli nie masz zaciskarki, to lepiej zastosować dodatkowo lutowanie.

Wszystkie końcówki musisz dobrze zaizolować, najlepiej rurką termokurczliwą lub przynajmniej kilkoma zwojami dobrej taśmy izolacyjnej.

 

Tak powinno to wyglądać:

 

post-8228-0-43350500-1395082064_thumb.jpg

 

Mam nadzieję, że dalsze części różnych obwodów, które mają swój początek w puszkach oznaczonych, jako "plus" i "minus", mają gdzieś tam swoje indywidualne zabezpieczenia, bo jeśli nie, to byłby to kolejny bardzo poważny błąd w instalacji i konieczny do poprawienia !

 

P.S.

Na przewodach centralki widzę jeszcze "dosztukowane" dwa przewody i okręcone izolacją.

Nawet zakładając, że nie są przyłączone jedynie na okrętkę, to nie jest to podłączenie prawidłowe.

 

post-8228-0-73027800-1395082061_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok.

 

u mnie pojawił się dzisiaj bezpiecznik 100A. Zrobiłem dzisiaj przyczepą ok 240m bez przerwy, mocno manewrując a przede wszystkim jadąc pod solidną górkę.

 

dało radę na bezpieczniku 30A... tak więc zostaje na stałe 100A.

 

mam wrażenie, że enduro 2 nie ma takich potrzeb prądowych ze względu na powolny start silników - a to chyba właśnie do startu potrzeba najwięcej prądu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę w moim napędzie bezpieczników . Może z tyłu urządzenia ? nie zaglądałem . Aby uruchomić ustroistwo muszą specjalnym zewnetrznym plastikowym kluczem przekręcić styk plus z aku.

Kto Ci Rysiaczku tak pięknie wykonał montaż, zdradź tajemnicę - chociaż domyślam się, niedaleko do Ciebie co?

Oprawkę tego bezpiecznika.

Tak są dostępne ok 25 złociszów

Edytowane przez ed (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto Ci Rysiaczku tak pięknie wykonał montaż, zdradź tajemnicę - chociaż domyślam się, niedaleko do Ciebie co?

 

Tak są dostępne ok 25 złociszów

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ,,movera ,, i nie mam . Robił to facet co o przyczepach wie wszystko . Oczywiscie styki kabli i bezpiecznik do roboty. Dzięki za wskazówki !

Ale widać, że tylko o przyczepach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i ja dołączyłem do szczęśliwców, którzy mogą sobie pojeździć przyczepą bez podczepiania auta :).

Montaż mojego Enduro 2 nie przebiegł jednak tak bezproblemowo jak miałem nadzieję, że przebiegnie, a to z powodu plastikowych błotniczków z tworzywa sztucznego zamontowanych nad kółkami.

Jak później sprawdziłem problem nie dotyczy tylko mojego przypadku (z moverem Enduro), a wygląda że jest to problem wszystkich, którzy posiadają przyczepy takie jak moja (Knaus Sudwind z roku 2008) - niezaleźnie od typu movera (choć może i znalazły by się takie, które dało by się zamontować bez kombinacji).

post-10895-0-14439900-1395565121_thumb.jpgpost-10895-0-66157300-1395565141_thumb.jpg - zdjęcia ze strony http://www.piwniczka.pl/montaz-urzadzenia-mover-enduro-2-przyczepy-campingowej/

post-10895-0-16380800-1395565252_thumb.jpg - zdjęcie z Allegro http://otomoto.pl/knaus-sudwind-580-przedsionek-mover-90-T4139075.html

Ja nie zdecydowałem się na jakiekolwiek cięcie błotniczka a to ze względu na to, że nie miałem do tego narzędzi, a to z powodu moich zdolności (a raczej ich braku), które pewnie doprowadziły do uszkodzenia błotniczka, a to wreszcie ze względu na to, że moim zdaniem nie wygląda to zbyt dobrze i nie lubię takiego wnikania w elementy zewnętrzne przyczepki.

Po konsultacji ze sprzedawcą zdecydowałem się obniżyć mover o 8 mm, dzięki czemu mover nie zahacza już o błotniczki. Dokonałem tego poprzez wstawienie pomiędzy oryginalną blachę a obejmę dodatkowego elementu wykonanego z blachy o grubości 8 mm i wyciętego na wzór oryginalnej blachy.

post-10895-0-52275600-1395565771_thumb.jpg

Przestrzegam przed wstawieniem dystansu tylko o wymiarach obejmy - przećwiczyłem to i w efekcie oryginalna blacha przy dokręcaniu tak się wygięła, że mover znów oparł się powrotem na pierwotnej wysokości, to znaczy na ramie. Dystans musi być w tym samym kształcie co oryginalna dolna blacha dostarczona z moverem do jego zamontowania.

 

Po montażu jedynym minusem mojego movera jest to, ze jego zasięg jest moim zdaniem dużo za mały - 5 m zasięgu, przy długości przyczepy ponad 7 m i zamontowaniu centralki nad kołem powoduje, że nie możemy oddalić się od przyczepki na odległość większą niż 1, 1,5 m z przodu i z  tyłu przyczepy. Jeśli to zrobimy łączność między pilotem i centralką zanika, co objawia się zatrzymywaniem i ponownym startem.

 

Pytanie. Czy wszystkie movery maja tak mały zasięg pilota, czy to tylko w Enduro mamy doczynienia z tak małym zasięgiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisze speedy zasięg jest duży. Antena winna być pionowo, może należałoby wymienić baterie w pilocie. Sprawdź czy w pobliżu anteny nie masz dużych przedmiotów metalowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.