Skocz do zawartości

Mover, czyli napęd do przyczepy - uwagi do samodzielnego montażu


Kristofer

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, kalapan napisał:

Mój Reich też przyszedł do mnie na palecie.Oczywiście była to mała i lekka paleta, ale jednak paleta. Trudno się dziwić, w końcu razem z opakowaniem to było 41 kg. Nikt przecież nie będzie dźwigał takich ciężarów, dlatego dają na paletę i obskakują to sztaplarkami.

To nie o paletę chodzi, niech przyjdzie i w złotej skrzyni, ale nie za osiem stówek z okładem... Możliwe że producent to tak pakuje, a oni zlecają wysyłkę bezpośrednio producentowi żeby skrócić łańcuch logistyczny. Gdyby mieli na stanie, mogą to przepakowywać inaczej, żeby koszty przesyłki były bardziej strawne. Czasami mover przychodzi jako kilka paczek razem stanowiących jedną przesyłkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

To nie o paletę chodzi, niech przyjdzie i w złotej skrzyni, ale nie za osiem stówek z okładem... Możliwe że producent to tak pakuje, a oni zlecają wysyłkę bezpośrednio producentowi żeby skrócić łańcuch logistyczny. Gdyby mieli na stanie, mogą to przepakowywać inaczej, żeby koszty przesyłki były bardziej strawne. Czasami mover przychodzi jako kilka paczek razem stanowiących jedną przesyłkę.

Tak właśnie przyszedł do mnie mover z Obelinka, parę paczek zdaje się, że 4 szt tak więc można. Może udałoby się to wysłać do jakiegoś niemieckiego forumowicza, a on rozdzieliłby to na parę paczek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, czyś napisał:

Kristofer wrzucał linki do ofert, najnowszej wersji (w obelink-u) i starszej (w innych sklepach/e-bayu). Sam wcześniej cytowałeś Jego post. Ta w obelinku to była ta nowsza. Jest inny pilot, szare a nie czarne rolki, inne łby sworzni w ramie - to tak wizualnie, nie wiem jakie są różnice techniczne. Inne dostępne oferty to te starsze wersje (mimo, że piszą "Neueste Produktion).

Eh, a wydawało się tak prosto, odklikać i kupić, ale jak już się za coś biorę, to zawsze tak wychodzi, żona już się śmieje, że nic nie mogę normalnie i po prostu :) Mailowałem do innego sklepu, zaklinają się że przesyłka standardowo ca. 20 euro, ciekawe ile będzie jak zamówię, przecież w obelinku nie wymyślili sobie tej palety...

 

Moim zdaniem mover go2 z obelinka nie różni się niczym od innych sprzedawanych na ebayu, czy sklepach DE (chyba że masz jakieś info o różnicach) bo rozumiem że wnioskujesz to po zdjęciach? Tylko zdjęcia na obelinku to nie zdjęcia a wizualizacja. pilot też na pewno nie pochodzi z go2 takie piloty występują dopiero w wersji XT.

Więc nie ma większego znaczenia gdzie zamówisz obejrzałem z 10ofert i wszystkie są takie same, chyba że masz linka do innej. Więc można by poszukać w sklepach w de.

12 minut temu, Dpong napisał:


Tak właśnie przyszedł do mnie mover z Obelinka, parę paczek zdaje się, że 4 szt tak więc można. Może udałoby się to wysłać do jakiegoś niemieckiego forumowicza, a on rozdzieliłby to na parę paczek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Zamawiałeś go-2?

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Dpong napisał:


Tak właśnie przyszedł do mnie mover z Obelinka, parę paczek zdaje się, że 4 szt tak więc można. Może udałoby się to wysłać do jakiegoś niemieckiego forumowicza, a on rozdzieliłby to na parę paczek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Kupię to po prostu gdzie indziej, z tańszą przesyłką. Opisałem niespodziankę w obelinku, sam byłem zaskoczony (chciałem kupić jeszcze kilka rzeczy i opękać to jedną przesyłką, a wyszło jak wyszło). Warto wiedzieć, żeby nie liczyć na zakup tego akurat movera via obelink.pl, bo cena była bardzo przystępna.

Te 4 paczki trzeba byłoby jeszcze przesłać do Polski, a to też będą niemałe koszta. Sklepy mają przeważnie podpisane umowy z firmami kurierskimi/przewozowymi, i rozliczają się po innych stawkach i na innych warunkach, niż przeciętny śmiertelnik zlecający pojedynczą przesyłkę. A tu i gabaryt będzie niestandardowy, kilka paczek i waga spora, i wysyłka zagraniczna, policzone z cennika wg wagi, gabarytu i zagranicy wyjdzie tym bardziej kosmos. Sklepy mają stawki bardziej ryczałtowe bez wnikania w szczegóły, ewentualnie właśnie paleta za granicę będzie szła po innych stawkach.

15 minut temu, Voku napisał:

Moim zdaniem mover go2 z obelinka nie różni się niczym od innych sprzedawanych na ebayu, czy sklepach DE (chyba że masz jakieś info o różnicach) bo rozumiem że wnioskujesz to po zdjęciach? Tylko zdjęcia na obelinku to nie zdjęcia a wizualizacja. pilot też na pewno nie pochodzi z go2 takie piloty występują dopiero w wersji XT.

Więc nie ma większego znaczenia gdzie zamówisz obejrzałem z 10ofert i wszystkie są takie same, chyba że masz linka do innej. Więc można by poszukać w sklepach w de.

Zasugerowałem się zdaniem Kristofera (najbardziej wiarygodne źródło na forum), w drugiej kolejności samymi wizualizacjami/zdjęciami. Szukam jeszcze też w necie i sam powoli zaczynam wątpić w różnice, nigdzie nic nie znalazłem, właśnie poza foto/wizualkami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, czyś napisał:

Możliwe że producent to tak pakuje, a oni zlecają wysyłkę bezpośrednio producentowi żeby skrócić łańcuch logistyczny. Gdyby mieli na stanie, mogą to przepakowywać inaczej, żeby koszty przesyłki były bardziej strawne. Czasami mover przychodzi jako kilka paczek razem stanowiących jedną przesyłkę.

W normalnym kraju nikt tego nie będzie przepakowywał, tym bardziej, że przesyłka krajowa idzie i tak za darmo, czyli sprzedawca pokrywa jej koszta. W takim kraju ładunki o tym ciężarze nie wozi żaden kurier.Od tego są spedycje, które zajmuję się takimi rzeczami. W Niemczech wozi to Schenker i właśnie on przywiózł mi Reicha. W dziwnym kraju być może przepakowują , ale tylko po to żeby mogli rozwozić to kurierzy, bo towarów rozwożonych jest o wiele mniej, a przesyłka musi być w miarę tania. Nie wyobrażam sobie, by sprzedawca  w Polsce przesyłał cięższy towar specjalną spedycją i jeszcze za to kasy nie brał. Nie w tym kraju.

Edytowane przez kalapan (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz na parę dni muszę "zamrozić" temat, nie będę miał możliwości odbioru takiego klocka (za parę dni ferie, a czas dostawy przeważnie ok. 10 dni roboczych, zamówię tak, żeby móc odebrać po feriach).

Czekałem dość długo, najpierw na dostępność Go2 w obelinku, teraz prawie tydzień na poprawienie rzekomo błędu, aż okazało się że to nie błąd a... paleta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, czyś napisał:

[...]  czy po prostu warto się w to pchać? To pytanie chyba najbardziej do Kristofera.

 

2 godziny temu, Voku napisał:

Moim zdaniem mover go2 z obelinka nie różni się niczym od innych sprzedawanych na ebayu, czy sklepach DE (chyba że masz jakieś info o różnicach) bo rozumiem że wnioskujesz to po zdjęciach? Tylko zdjęcia na obelinku to nie zdjęcia a wizualizacja. pilot też na pewno nie pochodzi z go2 takie piloty występują dopiero w wersji XT

Niniejszym potwierdzam, że najnowsza wersja "GO2" istnieje i została wdrożona ok. lipca ub. roku.
Wizualizacje na stronach oddają wygląd rzeczywisty najnowszej wersji, zarówno napędu, jak i pilota, który wizualnie jest bardzo podobny kształtem i manipulatorem do pilota dla napędu "XT", jednak już technicznie różni się znacznie.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, czyś napisał:

Zasugerowałem się zdaniem Kristofera (najbardziej wiarygodne źródło na forum), w drugiej kolejności samymi wizualizacjami/zdjęciami.

Praktycznie, obecna wersja "GO2" wygląda na zupełnie nową konstrukcją, ale bez zaglądania do wnętrza, trudno ją porównywać do wersji poprzedniej. Niestety, nie widziałem napędu na żywo, a tym bardziej nie miałem możliwości jego eksploatacji, czy choćby testowania, więc nie mogę w żaden sposób go ocenić, jednak patrząc na foto zespołu napędowego (silnik zespolony z przekładnią umieszczoną w szczelnej obudowie z odlewu "Alu"), ta konstrukcja do mnie przemawia i spodziewam się, że mimo wszystko, została poprawiona.

5a6926f370003_PrzekadniazsilnikiemdlanajnwersjiGO2.jpg.bd237fb86af55f59b120b9ca6ecfea6d.jpg

Przypuszczam, że jej szczelność i ogólne działanie może być lepsze, niż w wersjach poprzednich, ale to wyłącznie przypuszczenia. Jak już pisałem, nie chcę nikomu sugerować, co ma wybrać i kupić. Na rynku jest tak dużo napędów, mających zróżnicowane możliwości, jakość i ceny, że z pewnością biorąc pod uwagę własne preferencje w kwestii napędu, każdy może wybrać coś odpowiedniego dla siebie. Oczywiście, cena oraz dostępność i koszt transportu, mogą być często decydującymi czynnikami w kwestii wyboru, ale gdyby istniała jakaś możliwość w miarę prostego transportu i zakupu, to powtórzę: sam wybierałbym wersję najnowszą. Podkreślam: to jedynie moja własna opinia, nic więcej, dlatego proszę kierować się własnymi przemyśleniami.


PS
Poprzednio dyskutowany był temat zabezpieczenia instalacji (wartości bezpiecznika). Podaję fragment z instrukcji obsługi najnowszej wersji movera "GO2", którego max pobór prądu może wynosić 120 A, podający wyraźne zalecenie producenta, aby bezpiecznik przy akumulatorze posiadał wartość nie mniej i nie więcej, jak właśnie 150 A, co jest oczywiście prawidłowe i zgodne z ogólnie przyjętymi zasadami zabezpieczeń, a o czym w poprzednich postach wspominałem:

5a6926f1308a7_Bezpiecznik150Adlamovera120A.thumb.jpg.030d0d551fee178511e524ad0996db9d.jpg


Nowy napęd "GO2" jest często pokazywany na stronach www sklepów, z inną wersją pilota (nie jest zgodna wizualnie z wersją dedykowaną):

5a6926f1d64d4_InnastarszawerpilotadlaGO2.jpg.78829d249e9e843c696cdd3b93144547.jpg  5a6926f29761b_NajnwerpilotaGO2.jpg.e896b27f94c2ffdb3c115c2b8af15a66.jpg


Zapewne piloty działają identycznie, ale nie miałem możliwości sprawdzenia, z czego taki stan rzeczy wynika. Mimo wszystko, nie wygląd pilotów, a zmiana konstrukcji napędu jest kwestią najważniejszą, więc gdyby się okazało, że jest dostępna nowa wersja, ale z pilotem o innym wyglądzie, to moim zdaniem, nie powinno to mieć znaczenia, czyli decydować o tym, że ktoś z napędu zrezygnuje właśnie z tego powodu.
IMHO

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napęd 

6 godzin temu, Kristofer napisał:

 

Niniejszym potwierdzam, że najnowsza wersja "GO2" istnieje i została wdrożona ok. lipca ub. roku.
Wizualizacje na stronach oddają wygląd rzeczywisty najnowszej wersji, zarówno napędu, jak i pilota, który wizualnie jest bardzo podobny kształtem i manipulatorem do pilota dla napędu "XT", jednak już technicznie różni się znacznie.

Ogólnie były oznakowane jako RH1 i Obecna RH2 i tak jak pisałeś RH2 weszło w 2017r

Na Niemieckich stronach znajdziesz również wersje firmowane jako modele 2018r ale to też model RH2.

Pytanie było czy wersja z obelinka rożni się budową czy rozwiązaniami sterowania od wersji RH2 sprzedawanych w innych sklepach

Osobiście nie widziałem w sprzedaży wersji z takim pilotem, takie piloty występują w droższych wersja.
 
Może obelink ma jakieś specjalne wersje ale powątpiewam,  trzeba by zasięgnąć informacji u źródła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jeszcze tak patrzę to rzeczywiście można kupić do wersji RH2 inne sterowanie :P 

Więc byłem w błędzie, pytanie czy sprzedają w dwóch wersjach bo zazwyczaj na zdjęciach jest standardowy pilot , czy ten drugi pilot jest jako opcja. 

Tutaj można zakupić pilota Link

A tu ten  sam sklep i już oferta ze standardowym pilotem a innej u nich nie znalazłem Link

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa wersja jest oznaczana, jako RH2 (od roku 2017), natomiast poprzednia, to oczywiście RH1 (2011 do 2017).
Wizualne różnice:

5a69a3c50aaa2_Wersjapoprzedniainowa.JPG.b38e4a83fc4309233eb5ba0be972b9c0.JPG

Pilot dla wer. RH2 w/g dostarczanej instrukcji:

5a69a25298260_Nowypilot.jpg.f9944db19ca9978fa33ffd22d1634f72.jpg

Poza w/w. są dwa wykonania napędu (rynek brytyjski i europejski), ale tu różnice są wyłącznie w oznakowaniu stron zespołów napędowych:
"A" - EUR = "B" - UK
"B" - EUR = "A" - UK


PS
Wygląda na to, że część sklepów, jeśli opisuje, że chodzi o nowy model napędu, może mylić fotki i stąd widoczne są różne piloty (przy bliższym przyjrzeniu się, również napędy), jednak nowa wersja napędu (RH2) powinna występować w połączeniu z dedykowanym pilotem (nowy design). Poza tym, jeśli zdjęcia nie są obcinane, to różnice dla samych napędów są też widoczne.

5a69a59778f67_Nowy_GO2werRH2.jpg.188211467adf4d6b88abc4e92c68838c.jpg

 

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, rzeczywiście widać różnicę, i to nie kwestia wizualizacji/fotek, a rzeczywistość. Dokleiłeś fotkę RH2, i widać, że to całkowicie inne wykonanie, co najmniej "głęboki lifting", a nie tylko kosmetyka wizualna. To jest de facto od nowa "zrobiony" napęd.  Przepraszam za takie imienne wskazanie i wywołanie do tablicy, ale jeśli ktoś na tym forum ma autorytet, i miarodajne źródła, to wiadomo... :)  

Gdy przyjrzeć się bliżej, np. na caravanmovershop.de opisują RH1 i części do niego dość sugestywnie: produkcja 2011-2017, a RH2 >2017. 

Już wiem o co pytać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.