Skocz do zawartości

Mover, czyli napęd do przyczepy - uwagi do samodzielnego montażu


Kristofer

Rekomendowane odpowiedzi

Kupilem EM203 i szczerze mówiąc jest on wykonany bardzo tandetnie, smaru jak na lekarstwo, bardzo slabo zamocowana osłona łańcucha,zanitowana na stałe główna przekładnia(brak możliwości smarowania), generalnie nie wzbudza zaufania. Ale z drógiej strony co chcieć od najtańszego napędu na rynku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja polecam ten z Obelinga - kupiłem i zamontowałem jesienią ( przydatna rzecz ten miękki start i stop). 

Wyszło z przesyłką wtedy około 2900 zł 

post-663-0-56192100-1515662103_thumb.jpg

Edytowane przez seba (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej, to patrzeć na to z daleka, jeśli chodzi o nasze przyczepy.Taki napęd dobrze zdaje egzamin wyłącznie w specyficznych zastosowaniach i najlepiej na utwardzonej powierzchni. Generalnie dla manewrowania przyczepami kempingowymi w różnych, często trudniejszych warunkach terenowych, najlepszy jest jednak podwieszony na stałe napęd autonomiczny.

 

"GO2" jest na rynku w dwóch wersjach:

https://www.ebay.de/itm/GO2-Rangierhilfe-ohne-Truma-Power-Set-Caravan-Wohnwagen-Trailer-Rangiersystem-/141850376471?clk_rvr_id=1412940204031&rmvSB=true

oraz najnowszej

https://www.obelink.pl/go2-mover-by-truma.html?gclid=EAIaIQobChMI2NDJydXN2AIVBmcZCh3mhQdUEAYYASABEgINafD_BwE

Enduro EM303 też jest w wersji standard:

https://www.atp-autoteile.de/de/product/989812-rangierhilfe-em303-bis-1800kg-2-motoren

oraz tej, której odnośnik zamieściłeś, czyli w wersji "plus"

https://www.ebay.de/itm/Rangierhilfe-ENDURO-EM303-11795-Softstart-Softstopp-Wohnwagen-Doppelachser-/142491446701?clk_rvr_id=1412646091650&rmvSB=true

Oczywiście jest jeszcze AL-KO Ranger:

https://www.ebay.de/itm/AL-KO-RANGER-Rangierhilfe-Wohnwagen-Caravan-Rangiersystem-ohne-Akku-/142126815563?clk_rvr_id=1412923509154&rmvSB=true

Tylko ja mam takie wrażenie że ten Alko ma dziwną budowę i jeździ dosłownie po trawie? On nie jest za nisko?

 

 

Tutaj fajny filmik z montażu Em303 i na końcu jest pokazana jak jeździ przyczepa ale movera prawie nie widać w 17:52s

 

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ja mam takie wrażenie że ten Alko ma dziwną budowę i jeździ dosłownie po trawie? On nie jest za nisko?

 

To tylko takie złudzenie. Jego najniżej położona krawędź jest na równi z dolną krawędzią głównej "rury" montażowej, a więc pewnie nie niżej, niż do ok. 7 cm od dolnego profilu ramy.

 

post-8228-0-00586100-1515709326_thumb.jpg

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjrzyj się dobrze, na filmie to widać, wszystko jest normalnie.

Na zdjęciu wyraźnie widać dolną krawędź napędu, która nie wykracza poza wymiar rury (zaznaczyłem czerwonym kolorem), więc odległość do podłoża będzie niemal identyczna, jak przy innych napędach podobnej konstrukcji, choćby Enduro EM103, EM203 itp., zamontowanych do takich samych przyczep.

post-8228-0-32321400-1515822939_thumb.jpg

post-8228-0-70747000-1515822939_thumb.jpg

post-8228-0-00255300-1515822940_thumb.jpg

 

Co innego, gdyby dolna krawędź zespołu napędowego była już pod rurą, lub znacznie niżej (więcej, niż 15 - 20 mm) od jej dolnego zarysu. W takim przypadku napęd byłby faktycznie niżej, od tych montowanych standardowo, czyli najczęściej spotykanych, ale na rynku chyba takich nie ma.

Największe różnice dotyczą zazwyczaj umiejscowienia linii "osi rolki napędowej" i "osi koła", a wynikają one już z konstrukcji konkretnych modeli. Najlepszą sytuacją jest taka, gdy osie rolki i koła są w jednej linii, ewentualnie linia osi rolki wypada nie więcej, jak do ok. 30 mm nad lub pod linią osi koła.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jest tak jak piszesz, przez budowę tego alko odnosi się wrażenie że jest bardzo nisko, nawet na tym filmie sunie po trawie :D 

Ale nic może masz rację a to złudzenie, produkt chyba zupełnie nowy więc też dużo jeszcze zdjęć nie ma.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jest tak jak piszesz, przez budowę tego alko odnosi się wrażenie że jest bardzo nisko, nawet na tym filmie sunie po trawie :D

Ale nic może masz rację a to złudzenie, produkt chyba zupełnie nowy więc też dużo jeszcze zdjęć nie ma.

 

Bo trawa wysoka :hop1: :hop1: :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chyba i tak skupiam się na EM303 + lub Go2 i tu mnie interesuje jakieś różnice w budowie.

 

Absolutnie nie chcę czegokolwiek sugerować, więc napiszę jedynie, który sam bym raczej wybrał: nowy Go2 :skromny:

IMHO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu ‎2018‎-‎01‎-‎14 o 21:12, Kristofer napisał:

 

Absolutnie nie chcę czegokolwiek sugerować, więc napiszę jedynie, który sam bym raczej wybrał: nowy Go2 :skromny:

IMHO

Ja już nie nadążam. Na obelinku BYŁ (celowo czas przeszły) dostępny Go2 w tej "nowszej" wersji, w przyzwoitej cenie. Dlaczego "był"? Otóż, chciałem go zamówić, i cóż? Koszty przesyłki do Polski... 830,20 PLN (ca. 200euro), przy std kosztach 19,95euro, jak przy innych napędach. Wysłałem maila, czy to aby nie błąd na stronie. Odpowiedź dostałem, że tak, błąd na stronie w ofercie i jak najszybciej go poprawią. I oferta movera... zniknęła ze sklepu obelink.pl. Po kilku dniach zapytałem, czy będzie dostępny, wszak tylko zgłaszałem błąd. Dostałem właśnie maila o następującej treści:

"chciałabym poinformować, że mover Go2 (kod produktu A347194) został wycofany z oferty na stronie www.obelink.pl ponieważ artykuł ten jest transportowany do klienta na palecie, a koszt przesyłki paletowej do Polski to kwota około 200,— euro. 

Artykuł ten jest dostępny na stronie holendersko— i niemieckojęzycznej z bezpłatną dostawą na terenie Holandii i Niemiec."

Czyli z zamawiania tego Go2 z Obelinka w atrakcyjnej cenie nici, chyba, że macie adres do dostawy w DE/NL i możliwość transportu stamtąd.

No to narobiłem bigosu :) 

Orientujecie się, jakie są różnice w porównaniu z tą "starszą" wersją, dostępną w innych sklepach (inny pilot, inny kolor rolek, inne główki sworzni), jest jeszcze parę miejsc gdzie można go zakupić w podobnej cenie jak ten nowy na Obelinku, i zaklinają się, że transport do Polski kosztuje 19,95 euro (mailowałem w tej sprawie do sklepów), i czy po prostu warto się w to pchać? To pytanie chyba najbardziej do Kristofera.

Takie dane podają (tego starszego typu):

Daten

  • Markenname:TRUMA
  • Garantie / Gewährleistung:2 Jahre gesetzl. Gewährleistung*
  • Lieferumfang:Original-Lieferumfang und Verpackung. Neueste Produktion. 2 Motoren, Befestigungen, Schrauben, Kabel, Steuergerät, Fernbedienung usw. - Kein Trennschalter (siehe Zubehör).
  • Made in:China
  • Breite der Reifen max. (mm):205
  • Breite der Achse (von - bis in mm):1800-2500
  • Gewicht (kg):34
  • Gewicht Anhänger max. zulässig (kg):1800
  • Gewicht max. (kg) bei Steigung (%):1.800 / 15
  • TÜV und/oder GS geprüft:ja
  • Zusatzhinweis:Spezielle Antriebsbatterien notwendig (AGM-, Spiralzellen- oder Lithium-Technologie wie in allen unseren Power Sets).
  • Anlegen der Antriebswalzen:manuell
  • Soft-Start/Stopp:ja
  • Anzeige:ja. Fehler und Überlast auf Steuergerät.
  • Automatisches Abschalten bei Überlastung:ja
  • Geschwindigkeit:ca. 0,5-1 km/h (abhängig von Gewicht, Steigung, Reifengröße)
  • Allgemeine Betriebserlaubnis (ABE):ja

I stąd też moja informacja o produkcji w Chinach. 

Strona Trumy milczy w temacie Go2 (RH1?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kristofer wrzucał linki do ofert, najnowszej wersji (w obelink-u) i starszej (w innych sklepach/e-bayu). Sam wcześniej cytowałeś Jego post. Ta w obelinku to była ta nowsza. Jest inny pilot, szare a nie czarne rolki, inne łby sworzni w ramie - to tak wizualnie, nie wiem jakie są różnice techniczne. Inne dostępne oferty to te starsze wersje (mimo, że piszą "Neueste Produktion).

Eh, a wydawało się tak prosto, odklikać i kupić, ale jak już się za coś biorę, to zawsze tak wychodzi, żona już się śmieje, że nic nie mogę normalnie i po prostu :) Mailowałem do innego sklepu, zaklinają się że przesyłka standardowo ca. 20 euro, ciekawe ile będzie jak zamówię, przecież w obelinku nie wymyślili sobie tej palety...

 

Edytowane przez czyś (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Reich też przyszedł do mnie na palecie.Oczywiście była to mała i lekka paleta, ale jednak paleta. Trudno się dziwić, w końcu razem z opakowaniem to było 41 kg. Nikt przecież nie będzie dźwigał takich ciężarów, dlatego dają na paletę i obskakują to sztaplarkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.