Skocz do zawartości

Mover, czyli napęd do przyczepy - uwagi do samodzielnego montażu


Kristofer

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nie wiem dokładnie co słyszę, nie idzie dokładnie zlokalizować, to jest takie trochę tyrkotanie, trochę rzężenie. Ale tylko jak jade wzdłóż tego wzniesienia co jedna strona budki jest wyże od drugiej. Będę tak celował z wjazdem żeby jechać po prostym, jest taka opcja, tylko zastanawia mnie co to. Najlepiej jakby posłuchał to ktoś doświadczony w moverach, tylko na telefonie to niewiele słychać jak nagrywam. A w tą i wewtą nie chcę jeździć po tej górce żeby faktycznie czegoś nie zajechać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak uskok jest wzdłuż, to może być, że rama przyczepy pracuje (podłużnice się odchylają względem siebie, jedna strona budki jest wyżej, druga niżej) i mover przez to ustawia się trochę ze skosa w stosunku do opony (mover jest przymocowany do podłużnic). Rolka ustawiona jest ciut ze skosa w stosunku do opony, na stronie bardziej obciążonej, i  chroboli karbami po krawędziach kostek bieżnika (niewielki uślizg, jak pisze Magneto61). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dokładnie co słyszę, nie idzie dokładnie zlokalizować, to jest takie trochę tyrkotanie, trochę rzężenie. Ale tylko jak jade wzdłóż tego wzniesienia co jedna strona budki jest wyże od drugiej. Będę tak celował z wjazdem żeby jechać po prostym, jest taka opcja, tylko zastanawia mnie co to. Najlepiej jakby posłuchał to ktoś doświadczony w moverach, tylko na telefonie to niewiele słychać jak nagrywam. A w tą i wewtą nie chcę jeździć po tej górce żeby faktycznie czegoś nie zajechać

Ja bym się nie przejmował, mój też rzęzi walcząc z nierównościami i rozbujałą przyczepą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się nie przejmował, mój też rzęzi walcząc z nierównościami i rozbujałą przyczepą.

Jak wiem że to ,,normalne,, to ok, tylko zmartwiłem się że coś nie tak. Pierwszy mój mover
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się dzisiaj zrobić mocowanie akumulatora, podstawą jest przykręcona do podłogi a sam akumulator będzie montowany pasem do podstawy. Zamontowałem hebel( rozłącznik ) na płycie niepalnej oraz udało mi się kupić bezpiecznik 150A

Bezpiecznik nie jest zamontowany na stałe ponieważ muszę kupić śruby mosiężne. Tak to wygląda

post-24028-0-13651100-1514558657_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wyczytałem z instrukcji że przy ekstramalnych warunkach napęd może dać obciążenie 120A

 

tam siedzi bezpiecznik zwłoczny , zanim się nagrzeje, przegrzeje i przepali to minie ruski rok - 80-100A to max co bym wsadzał 

 

A takie pytanie jaki musi być akumulator pod takiego movera? Jakiej pojemności minimalnie by wystarczył?

 

odpowiedź już była , nawet kilka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A takie pytanie jaki musi być akumulator pod takiego movera? Jakiej pojemności minimalnie by wystarczył?

Ja mam 40ah, nowy ale długo leżał, nie wiadomo w jakich warunkach i jak długo. Póki co nie udało mi się go rozładować, nawet jak bawiłem się dobre 20-25min
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki zależało by mi aby był jak najmniejszy/najlżejszy a nie przewiduje jakiś długich tras :D byle się ustawić na miejscu i zawsze raczej z podłączeniem do prądu.

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki zależało by mi aby był jak najmniejszy/najlżejszy a nie przewiduje jakiś długich tras :D byle się ustawić na miejscu i zawsze raczej z podłączeniem do prądu.

 

Pamiętaj tylko, że Ty masz cepkę 560, tak więc i AKU musi trochę mieć, by tą masę pociągnąć. Ja bym niżej niż te 40AH nie schodził.

 

IMHO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.