Skocz do zawartości

Mover, czyli napęd do przyczepy - uwagi do samodzielnego montażu


Kristofer

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Misio napisał:

Ja swoją centralkę zamocowałem w szafie za piecem - tam jest sporo przestrzeni nie wykorzystanej...

U mnie niestety nie ma tej przestrzeni, bo  za piecem mam zbiornik z wodą .Poza tym ja wszystko montuję akurat po przeciwnej stronie i po tej stronie mam też akumulator . Ale nie ma problemu, kolejną  przegrodę łóżka  mam już prawie gotową , nawiercam w niej tylko otwory dla lepszej wentylacji, szczególnie dla regulatora solarnego, a potem już tylko montaż.Robie to wszystko trochę chaotycznie , na kilku frontach, bo wymieniam również przetwornicę, wstawiam biedronkową  ładowarkę, a do tego wymieniam zaczep na AKS, dorabiam trzymanie kibla, bo mi lata po całej łazience i tylko szkodę robi :) . Jednym słowem sporo na raz :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W dniu 14.03.2018 o 00:42, kalapan napisał:

A ja wykorzystałem pogodę i zamontowałem mover :D .Co prawda nie podłączyłem go jeszcze, bo muszę dorobić sobie jakąś przegrodę, na której zamocuję centralkę movera. Niestety robi mi się pod łóżkiem już ciasno i muszę coś dodatkowego stworzyć. Ale mover mechanicznie już zamontowany i kable silników wprowadzone w budę :) . Jak już wcześniej pisałem nie dam dziadom w serwisie zarobić  ponad 800 zł za montaż, bo do końca będę twierdził, że ta robota nie jest warta nawet 350 zł. Nie wiem ile czasu tym nierobom w serwisie zajmuje montaż movera, ale ja wraz z kumplem leżąc pod budą  potrzebowaliśmy dokładnie 1 godzinę i 15 minut na kompletny montaż mechaniczny movera. Dodatkowo 35 minut zajęło mi zaczepienie wszystkich kabli i wjazd z nimi do budy. Jednym słowem - montaż movera z elektryką, bez podłączenia centralki niecałe 2 godziny. Podłączenie centralki pod akumulator to pryszcz, ale jak już pisałem muszę najpierw coś wykombinować by  stworzyć dodatkowe miejsce na jej montaż, a przy okazji również miejsce na regulator solarny. Już nawet mam koncepcję i zacząłem tworzyć dodatkową przegrodę. Dziś jestem na 100% przekonany, że taki mover  nawet w "nienormalnych" warunkach  jestem w stanie zamontować w niecałe 3 godziny , a co dopiero w normalnych warunkach. Napiszę tyle - złodziejstwo do kwadratu. W takich warunkach działaliśmy:

IMG_20180311_100144.thumb.jpg.ac0eeff84af3f9c8c6d4a267a254e9da.jpg

 

Cały mover złożyliśmy na stole i praktycznie w całości  podwiesiliśmy do ramy. Położyłem po dwa koła od auta pod budę na stronę, na to złożony mover i bez żadnego dźwigania i wysiłku tylko kręcenie śrub - to wszystko.

 

IMG_20180311_100201.thumb.jpg.f3d9579feca382d2647fcf6dfd9d88a3.jpg

 

Tak wygląda zamontowany:

IMG_20180311_113911.thumb.jpg.2010108a896485426bd4060ddc3484d6.jpg

 

Najniższy punkt movera czyli ta blacha , chyba osłonowa jest na wysokości 19 cm od ziemi :)  Czyli prawie wysokość jak w suv`ie, a to cieszy, że nie jest tak nisko :)  Nowy moverek pasuje teraz do nowych opon :) 

Miałem montować teraz u siebie a tu zima wraca :P

Ale jak tak patrzę na ten mover to on wcale jakoś mniej miejsca nie zajmuje niż zwykły mover, przynajmniej jeśli chodzi o prześwit. Nawet bym powiedział że jest przez te blachy jest jeszcze mniej miejsca.

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Voku napisał:

Ale jak tak patrzę na ten mover to on wcale jakoś mniej miejsca nie zajmuje niż zwykły mover, przynajmniej jeśli chodzi o prześwit. Nawet bym powiedział że jest przez te blachy jest jeszcze mniej miejsca.

Nie tak do końca - sam mover jest bardzo cienki, właściwie jest tak wysoki jak sama belka montażowa. Ja mam koła 13, więc jedne z niższych a i tak krawędź dolna tej dziwnej blachy jest 19 cm od ziemi.Więc nie ma co narzekać.Jak gwarancja przejdzie to zawsze można tę blachę o jakieś 3-4 cm dołem flexem obciąć. Ale myślę, że to specjalnie jest zrobione żeby moverem o jakiś krawężnik czy inną przeszkodę  nie wyrżnąć.W sumie to prześwit i tak jest spory, inne typy movera idą dużo niżej. Podstawową zaletą tego movera są schowane silniki za ramą, więc dostęp wody do nich spod kół jest prawie niemożliwy.Wczoraj odpaliłem elektrykę  i nawet z garażu już wyjechałem - działa wyśmienicie i wcale nie żre dużo prądu.Pojeździłem sporo po podwórku i na starym akumulatorze napięcie spadło z 12,6V do 12,5, a nie żałowałem sobie :)  Poza tym sam montaż tego movera nie jest upierdliwy i bardzo szybko się go montuje.Trudno mi mówić w chwili obecnej o zaletach czy wadach tego typu movera, ale cena jednak jest korzystna.Na dodatek chinol to nie jest i każdą część zapasową można bez problemu w rzeszy zamówić. Co najważniejsze można go montować na bardzo niskich ramach, czego bez dodatkowych elementów nie można zrobić przy innym typie moverów. Pamiętać też należy , że każde dodatkowe mocowanie obniża wysokość montażu , a to bardzo istotna sprawa. Ogólnie jak na razie  jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, kalapan napisał:

Ogólnie jak na razie  jestem zadowolony.

To najważniejsze :D

Chodzi mi tylko o to że ogólnie wszystkie movery mają tą belkę łącząca, i raczej żaden mover nie jest poniżej tej belki, we wszystkich najniższym punktem jest własnie belka. No chyba że mamy mover mocowany belką od góry :P

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są różne movery i różne mocowania - Reich jest chyba najbardziej płaskim moverem. Zobacz tego, a to jest Enduro 2:

DSC05256.jpg.c54f51539b1b92aff41d6468cafd7d97.jpg

Edytowane przez kalapan (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kalapan napisał:

Są różne movery i różne mocowania - Reich jest chyba najbardziej płaskim moverem. Zobacz tego, a to jest Enduro 2:

DSC05256.jpg.c54f51539b1b92aff41d6468cafd7d97.jpg

Kwestia mocowania, ale dalej belka jest najniższym punktem. Gabarytowo się zgodzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie trochę się nie zrozumieliśmy. Wiadomą sprawą jest , że belka praktycznie w każdym moverze jest najniższym punkcie.W Reichu akurat ta nieszczęsna blacha, którą pewnie by szło obciąć jest trochę niżej. Ja wskazywałem na problem montażu movera. Reicha można zastosować prawie do każdej przyczepy, nawet do tych z  najniższymi ramami.Z pozostałym typem moverów jest już gorzej. Przykładowo ja  nie mogłem kupić GO 2, czy podobnego, bo musiałbym zastosować dodatkowe blachy i obniżyłbym się z moverem o nawet 4,5 cm. A to już korzystne nie jest. Do tego musiałbym dodatkowe blachy rzeźbić, albo kupować za ciężkie pieniądze  oryginały. Wydaje mi się , że w takim wypadku jak mój, lepiej było kupić najtańszy mover - bo to chyba dyskusyjne nie jest i na dodatek jeszcze zaoszczędzić na tych zakichanych blachach. Ja broń boże nie chcę nikogo namawiać na taki mover, ale jak ktoś ma budę z niską ramą, to jakby na to nie patrzeć Reich jest dla niego najlepszym rozwiązaniem.A piszę to tylko dlatego, że ja już nawet zamówiłem GO2 i dopiero potem doczytałem się , że  ze względu na niską ramę nie będzie on mi pasował (oczywiście bez rzeźby lub dodatkowych wydatków). Tak to jest jak się pojęcia o tym nie ma.Dlatego jak ktoś będzie choćby ten temat czytał to się przynajmniej dowie, że jak ma ramę niską powiedzmy 14 cm, to bez kombinacji lub dodatkowych wydatków inny mover jak Reich pasował mu nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Brawo :bravo: Z przyjemnością obserwuję wszystkie "zmagania" i sukcesy tu opisywane.

PS

Gdy cztery lata temu pisałem ten temat, nawet przez myśl mi nie przeszło, że może powiększyć swoją objętość na więcej, niż 2 - 3 strony, a tu proszę :look::]

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Kristofer napisał:

Brawo :bravo: Z przyjemnością obserwuję wszystkie "zmagania" i sukcesy tu opisywane.

PS

Gdy cztery lata temu pisałem ten temat, nawet przez myśl mi nie przeszło, że może powiększyć swoją objętość na więcej, niż 2 - 3 strony, a tu proszę :look::]

To my dziękujemy :) .. mover to nadal taki "must have" polecam każdemu, oszczędzamy samochód, własne zdrowie ... same zalety, bez wad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.