Skocz do zawartości

Kącik dla 50 plus.


Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem założyć temat dla tzw. "DOJRZAŁYCH - 50 plus " karawaningowców , lecz niekoniecznie doświadczonych.:przyczepa: Do dyskusji zapraszam również pozostałe Koleżanki i Kolegów. Mam nadzieję, że ułatwi Nam dyskusję np. na tematy związane z wyborem i ocenami kempingów i inne. Z doświadczenia wiem , że zupełnie inne preferencje w ocenach i doborze kempingów mają młode rodziny z dziećmi ,a inne tzw." 50plus". Poza tym grupa " 50plus " wiele ważnych i istotnych życiowych problemów ma już za sobą ( możemy tylko pozazdrościć), a pojawiają się nowe problemy oraz także nowe MOŻLIWOŚCI - dużo wolnego czasu (Wy możecie pozazdrościć). Pozostaję w nadziei na wymianę poglądów i doświadczeń przez Koleżanki i Kolegów.:klotnia:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś założył temat dla dojrzałych 70 plus, to zapewne zachęciłbym do udziału w temacie moich rodziców :-)

Niniejszym ich pozdrawiam (tato oczywiście czyta forum), i ponownie życzę wszystkiego najlepszego z okazji wspólnego, 45-letniego pożycia :-)

Maciek

PS. Moi rodzice nie widzą świata poza Niewiadówką, nie uznają również innej formy wypoczynku. Niewiadówka siłą rzeczy jest już pełnoletnia, i troszkę niedomaga, ale niech im służy jak najdłużej, a oni niech z niej czerpią jak najwięcej radości.

PS.2. Czy ktoś jeszcze może poszczycić się podobnymi rodzicami?

Edytowane przez maciej68 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś założył temat dla dojrzałych 70 plus, to zapewne zachęciłbym do udziału w temacie moich rodziców :-)

Niniejszym ich pozdrawiam (tato oczywiście czyta forum), i ponownie życzę wszystkiego najlepszego z okazji wspólnego, 45-letniego pożycia :-)

Maciek

PS. Moi rodzice nie widzą świata poza Niewiadówką, nie uznają również innej formy wypoczynku. Niewiadówka siłą rzeczy jest już pełnoletnia, i troszkę niedomaga, ale niech im służy jak najdłużej, a oni niech z niej czerpią jak najwięcej radości.

PS.2. Czy ktoś jeszcze może poszczycić się podobnymi rodzicami?

 

 

A czy w tym temacie sam siebie mogę pochwalić za ciągłą jazdę N-ką?

Jako że podciągam pod 70-tkę bez plusa, to dalej jężdżę z moją LP właśnie takim zestawem tz. VW T4 + N126e.

Bardzo często spotykam ludzi z tym +-sem na drodze swoich wędrówek i to właśnie z N-kami

Ludzie ci i ja też często jeżdżą własnymi drogami jak koty. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym jest. Wybieram campingi bardziej wygodne. Muszą być odpowiednie warunki sanitarne i spokój:)

 

Dobrze, jeżeli camping jest odrobinę droższy lub kameralny. To odstrasza ludzi z namiotami, którzy jadą tylko po to by się opić:(

 

Witam, zgadzam się z powyższa opinią. Na dobrych kempingach place dla namiotowych opojów są wydzielone. Byłem świadkiem, jak we Francji w środku nocy policja wraz z ochroną likwidowała obóz namiotowy rozwydrzonych, zasmarkanych opoi -spotkało się to z aplauzem pozostałych gości kampingu. E.T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad Zalewem Nadarzyckim przy wjeździe na kemping było pytanie :

co oczekujemy ?

w 1 części są spływy kajakowe ,młodzież może trochę hałasować

w 2 części są wędkarze panuje raczej spokój

w 3 części to oaza ciszy tam można stanąć i słuchać jak ptaszki ćwierkają

 

bez chwili wahania padła odpowiedź " 3 "

 

jesteśmy zauroczeni tym miejscem choć sanitariaty , prysznice ,dostęp do wody ma wiele do życzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad Zalewem Nadarzyckim przy wjeździe na kemping było pytanie :

co oczekujemy ?

w 1 części są spływy kajakowe ,młodzież może trochę hałasować

w 2 części są wędkarze panuje raczej spokój

w 3 części to oaza ciszy tam można stanąć i słuchać jak ptaszki ćwierkają

 

bez chwili wahania padła odpowiedź " 3 "

 

jesteśmy zauroczeni tym miejscem choć sanitariaty , prysznice ,dostęp do wody ma wiele do życzenia

 

Oj, bardzo mi się podoba taka tabliczka. Oby pojawiła się na wszystkich campingach:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś założył temat dla dojrzałych 70 plus, to zapewne zachęciłbym do udziału w temacie moich rodziców :-)

Niniejszym ich pozdrawiam (tato oczywiście czyta forum), i ponownie życzę wszystkiego najlepszego z okazji wspólnego, 45-letniego pożycia :-)

Maciek

PS. Moi rodzice nie widzą świata poza Niewiadówką, nie uznają również innej formy wypoczynku. Niewiadówka siłą rzeczy jest już pełnoletnia, i troszkę niedomaga, ale niech im służy jak najdłużej, a oni niech z niej czerpią jak najwięcej radości.

PS.2. Czy ktoś jeszcze może poszczycić się podobnymi rodzicami?

 

My takich mamy :bzik: tzn. Jacek rodziców, a ja teściów ma się rozumieć. Obje w stopniu starszego harcmistrza ZHP. Zjechali calusieńką Polskę na motorze (jawa) z przyczepką własnej produkcji, czyli doskonałym wytworem. Później zaporożcem objechali kawałek byłego ZSRR i obecne Bałkany. Nigdy nie byli na zorganizowanych wczasach. Cóka mówi, że są hardkorowi :hehe: Dziś mają po 81 lat i kibicują nam, choć uważają, "że dzisiejsza młodzież......."znaczy my :smirk: , jesteśmy wygodni i mało wiemy o prawdziwych wyprawach :biwak: I tu się z nimi zgadzamy.

 

Pozdrawiam

Edyta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i ja się załapałem.

 

A co do preferencji to są jasne.

 

Na campingu ma być kameralnie, tanio i spokojnie. Wodotryski, animacje, dyskoteki - niemile widziane.

 

Ciepła woda obowiązkowo.

 

Bardzo mi się podobał piktogram na jednym z campingów : no Audio 24h

 

No i czasami nasz sprzęt, bywa, że suma wieku holownika i ogona też bywa 50+, należy to uszanować.

Edytowane przez marmur (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że coraz więcej osób "załapie" się w Kąciku 50+. Marmur wraz z "doświadczeniem życiowym" stajemy się albo bardziej tolerancyjni i wyrozumiali lub wręcz przeciwnie . My z Forum należymy do ludzi pełnych optymizmu, radosnych i tolerancyjnych chociaż lubiących spokój. Tzw. " fajerwerki " pozostawiamy młodzieży. Może ogłosimy konkurs na najstarszy ZESTAW . Zwycięzca konkursu może otrzymać np. honorowy tytuł Mistrzowski Zestaw , bo przecież utrzymanie takiego zestawu wymaga pracy i zaangażowania. Rok produkcji auta 1987 i przyczepy 1986 daje 50+. Pozdrawiam Lucek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok produkcji auta 1987 i przyczepy 1986 daje 50+.

Nie piszesz chyba o swoim zestawie. W 1987 CDI jeszcze nie było :palacz:.

 

U mnie suma wieku wynosi 37 lat. Do 50 brakuje, ale i tak nieźle (S124 - 18 i Knaus - 19).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inhalt mój zestaw nie ma szans .:przyczepa: Budka zasługuje na szacunek, bo jest pełnoletnia , natomiast holownik przy przyczepie to małolat aczkolwiek dość silny.Nasze holowniki to bardzo bliska " rodzina".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cieszę się z tak licznej reakcji forumowiczów 50+, Ja do tej grupy dołączę całkiem niebawem, bo za 6 lat.

 

Może należałoby przemyśleć temat zlotu seniorów? Sądzę, że moi rodzice, będący już w wyższej grupie, bo 70+, byliby przeszczęsliwi, mogąć spotkać i poznać podobnych jak oni, którzy nadal świata nie widzą poza kempingiem i Niewiadówką.

 

Maciek

Edytowane przez maciej68 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.