Skocz do zawartości

Przedsionek typu "fort"


bees

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy wiecie koledzy jak wygląda przedsinek typu "fort"? Google mi nie pomogło. Rzut ścian z góry tworzy pięciokąt - tak mi tłumaczono. Z opisu słownego wiem, że ściana przednia nie jest prostą płaszczyzną. Może ktoś zalinkuje zdjęcie jakieś? I przy okazji 3, 4 renomowane firmy produkujące przedsionki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mogę podrzucić zdjęcia swojego przedsionka, nie wiem czy jest to przedsionek typu "fort", ale na pewno jego ściany tworzą pięciobok i trochę wygląda jak namiot cyrkowy.

post-9139-0-54399000-1394567710_thumb.jpg

post-9139-0-08950000-1394567725_thumb.jpg

post-9139-0-87963300-1394567736_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Biały. To chyba to. Przedsionki te mają większą pow. urzytkową jak widać ze zdjęć, ale pewnie są cięższe w porównaniu do prostokątnych. Chyba są również bardziej kłopotliwe podczas ustawiania?

Czy zadowolony jesteś z tego przedsionka, czy raczej polecałbyś zwykły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 I przy okazji 3, 4 renomowane firmy produkujące przedsionki.

@bees

Ograniczę się do dwóch firm...

Isabella < firmy > ZELTE - DWT

 

Jak zmierzyć obwód przedsionka  przed zakupem.

obwód < info >  rozkładanie

 

W poprzedniej przyczepie mieliśmy przedsionek firmy Isabella:

... z dodatkowym daszkiem < było ciut chłodniej w przedsionku ... płachta z Castoramy

...bez, z parasolem  < parasol przestawiamy wg potrzeb

 

Nasza Hobby , teraz mamy przedsionek firmy ZELTE DWT, zerknij na zdjęcia niżej.

... przykładowa oferta < zerknij i szukaj podobnych ofert

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

PS

W obu przedsionkach wszystkie ściany można wypiąć suwakiem, zostaje tylko dach.

Podczas upałów odpinaliśmy wszystkie ściany od góry do połowy wysokości, było OK.

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem dylemat w związku z zakupem tego typu przedsionka ( dokładnie Isabella Penta Gold ). Nie mam żadnego doświadczenia z tego typu przedsionkami wygląda, to super, ale przeraża mnie trochę ten stelaż ( mały daszek po całości, przód łączony na środku, wydaje mi się że duuużo tego) i ...... osobiście odpuściłem. Kupiłem u Pani Beaty Doremę Royal 350, też tych rurek trochę jest, ale wydaje mi się że konstrukcja trochę prostsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście jestem bardzo zadowolony z niego, przy małej powierzchni przyczepy, mam ogromną przestrzeń w przedsionku, jego głębokość to 3,5 metra. Owszem jest cięższy od zwykłego ma więcej rurek i sporo więcej materiału. Rozkładanie nie jest specjalnie kłopotliwe, w dwie osoby spokojnym tempem w ciągu 30 minut go rozstawiamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałam Isabellę Pentę. Przy małej przyczepie (360 cm) taki przedsionek bardzo powiększał przestrzeń życiową :]

Rozkładanie to żadna sztuka, no może pierwszy raz było troszkę zabawnie... :bzik:

Dla mnie dużym minusem jest ciężar i objętość wielkiego namiotu i sporej ilości stalowych rurek :oslabiony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałam Isabellę Pentę. Przy małej przyczepie (360 cm) taki przedsionek bardzo powiększał przestrzeń życiową :]

Rozkładanie to żadna sztuka, no może pierwszy raz było troszkę zabawnie... :bzik:

Dla mnie dużym minusem jest ciężar i objętość wielkiego namiotu i sporej ilości stalowych rurek :oslabiony:

Pytałem o Pentę, bo była na sprzedaż, ale okazało się, że nie pod moją przyczepkę bo za mała. Dziękuję za informacje, pewnie taki przedsionek kupię
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakiego rozmiaru przedsionka szukasz?

Do przyczepki Hobby 495 Excellent. Zrobiłem pomiar i wyszło mi 920 cm, a w specyfikacji przyczepy (http://www.auto-caravan.pl/dane.php) jest 940 cm. Trochę jestem zbity z tropu. Jeszcze raz dokładnie zmierzę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń do Pani Beaty to doradzi Ci jaki dokładnie rozmiar potrzebujesz . Ma zresztą jedną Pentę ale chyba za małą. Ma też trochę większą bardzo fajną Doremę Malta Vario. Przedsionek u Pani Beaty kupisz czy nie, to na pewno warto zadzwonić o poradę. (moim zdaniem kupić u niej warto, bo ma przedsionki w pięknym stanie,..... jeszcze nie czytałem na forum żeby ktoś się sparzył )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.