Skocz do zawartości

Moj pierwszy przedsionek :)


danielpoz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Tak jak w temacie mam zamiar kupić przedsionek do mojej adrii. Jest to model który ma 785cm od ziemi do ziemi tak jak powinno się mierzyć.

 

Jest u Pani Beaty taki oto model http://pl.fotoalbum.eu/panibeata/a799874 cena dobra ale nie ma fartuchów, czy on ma moskitiery w oknach? trochę kolorystycznie mi się nie podoba... :(

 

jest jeszcze taki http://pl.fotoalbum.eu/panibeata/a805638 wiem ze chyba minimalnie za duży ale może jednak będzie pasował? trochę cena spora :( i te same pytanie czy posiada moskitiery

 

Znalazłem na allegro cos takiego http://allegro.pl/show_item.php?item=4015024496 Cena wydaj się być ok a na plus ze sprzedawca jest parę ulic obok :) Czy ktoś może widzi jakieś plusy i minusy tego konkretnie modelu i egzemplarza? Dodam ze kolorystycznie jak dla mnie ideał :)) tylko co z tymi moskitierami haha

 

a może nie potrzebnie się uparłem na te moskitiery...

 

Czy to w ogóle dobra marka?

 

 

Przewertowałem parę stron w dziale outdoor ale mam kilka pytań:

 

1 Przedsionek całoroczny - czym się różni od tych które zalinkowałem?  tylko materiałem czy może jakimiś rozwiązaniami technicznymi?

 

2 stelaż-rurki bywają stalowe, aluminiowe i z tworzyw sztucznych. jak rozumiem stalowe wypadają najgorzej ze względu na wagę a jak się ma alu do tworzyw sztucznych ? nie pytam o wagę ale o wytrzymałość. Ten zielony z allegro właśnie ma alu i chyba to spory plus.

 

3 moskitiery - haha no właśnie czy są aż tak potrzebne? czy one są tylko w bocznych oknach a te frontowe foli są na stale zszyte?

 

4 firanki/zasłonki - jeśli ich nie ma to jest jakiś większy problem z dorobieniem?

 

5 Kompletność zestawu- dach, ściany i stelaż to oczywiste ale co powinno jeszcze być w zestawie żeby był komplet do prawidłowego zainstalowania całego przedsionka. Ile musi być śledzi, szpilek(to te wkręcane spirale?), czy jakieś linki odciągające,pasy? wskazane też jak rozumiem żeby byłfartuch na przyczepę i koło. Czy coś jeszcze?

 

6 czy każdy przedsionek ma z przodu wszytą kedre do ewentualnego podpięcia jakiegoś daszku itp.?

 

Ufff to na początek wszystkie pytania ale pewnie coś jeszcze mi się przypomni  :)

Edytowane przez danielpoz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brak fartucha pod przyczepę jest pretekstem do targowania , bo dokupić/dorobić zawsze można i wcale nie drogo

wszystkie te przedsionki są dobrych firm decyduje stan

kedry do dopinek nie są w standarcie przeważnie

odciągi nie są wymagane ich rolę pełnią śledzie chyba że stoisz w bardzo wietrznym terenie

alu zawsze lżejsze od stali najważniejszy stan plastikowych okuć do łączeń w rogach

moskitiery pewnie są.... w nowych modelach jako opcja dodatkowa nie wiem czy konieczna chyba że mamy wyrojenie insektów różnej upierdiwości

firanki co za problem sklepów od cholery teraz, trzeba tylko sprawdzić jakie żabki/klipsy trzeba do kedry nad oknami dobrać i wszyć w zasłonki

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam kupowałem przedsionek u Pani Beaty i na pewno mogę ją polecić   :ok: https://picasaweb.google.com/101649075561398635580/Przedsionek?authkey=Gv1sRgCO6LttWUzdq7bg

Kota w worku Ci nie wciśnie, poinformuję o wszystkich wadach o ile są... Zazwyczaj ma towar I klasa   :winner:

W tych przedsionkach co linkujesz są moskitiery, to widać na zdjęciach. Fartuch również możesz dokupić u Pani Beaty  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Solidność i profesjonalizm Pani Beaty już poznałem czytając forum wiec tam zakup jest pewny. Problem ze po prostu szary kolor mi się nie podoba...  Wiem ze przedsionek ma być dobry i ma służyć ale mimo wszystko ma też cieszyć oko :)

 

Ten z allegro nie ma moskitier bo pytałem. czy okna(te folie) są jakoś zwijane czy na stałe? Może to jest różnie i zależy od modelu? Jak to jest z tym określeniem "zimowy przedsionek"?

 

W jaki sposób można dorobić dodatkowy daszek z przodu przedsionka skoro nie ma tam kedry ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupić kedrę i można ją doszyć lub dać komu do zrobienia etc.

zimowy przedsionek jest z materiału w stylu plandeki samochodowej tzw tira

jest bardziej szczelny i izolujący ale bez przesady nie na -10'C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Ja niestety mam na razie tylko daszek - letni jak się okazało, bo po pierwszym deszczu wszystko pod nim mokre  :oslabiony:

Jak sprawdzić (na odległość przed zakupem, jakie parametry czy coś) aby być pewnym, że daszek czy przedsionek jest przeciwdeszczowy w 100% ??


Miras toż to prawdziwy pawilon . Piękny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.