Skocz do zawartości

Plany 2014 - Objazd Włoch


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Wakacje się zbliżają, trzeba pomyśleć gdzie wybrać się na wakacje z przyczepą.

W tym roku wszystko wskazuje że będą to Włochy.

22 dni lipca tego roku.

Plan jest nastepujący

V1.

Warszawa - Wiedeń - Udine - Bolonia - Florencja (pewnie Piza) - Rzym - Neapol (Wezuwiusz itp) - przejazd nad Adriatyk - Pescara - Ancona - San Marino - ?Wenecja? - Udine - Wiedeń - Ostrava - Warszawa.

V2

Warszawa - Wiedeń - Udine - Mediolan  - Genua - Piza - Florencja - Rzym - Neapol (Wezuwiusz itp) - przejazd nad Adriatyk  - Udine - Wiedeń - Ostrava - Warszawa.

 

(Pogrubione miejsca - gdzie na pewno będziemy dłużej niż 1 noc)

 

Nie wiem co będzie ciekawsze: wybrzerze adriatyku czy jednak Mediolan i Genua ?

Coś extra polecacie po drodze ?

 

Wszystkie namiary na małe kempingi po drodze mile widziane - jakoś nie "rajcują" nas molochy na >1000 osób

 

Czy zakładany budżet wydaje się być realny ?

Auto (4500km, 10l/100km, 2EU/l, opłaty za Autostrady itp) 5000zł

Noclegi (średnio 30EU noc) 3000zł

Zwiedzanie (a bo ja wiem co :] ) 1500zł

"Jedzenie itp" 1000EU

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W pierwszej połowie lipca planujemy posiedzieć gdzieś w okolicy Pescara, Ancona. W tym roku bardziej stacjonarnie, choć dokładnych planów jeszcze nie mamy i jakoś nie chce mi się w te "stacjonarnie" przy naszych niespokojnych duszach wierzyć.  :]  Na campingach, które do tej pory przeglądałem i zakwalifikowałem jako to, gdzie najprawdopodobniej się zatrzymamy, to ceny to trochę wyższe w lipcu niż zakładasz (https://goo.gl/maps/GOfaW).

Co do zwiedzania, to nie podpowiem - sam dopiero szukam i sprawdzam co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wakacje się zbliżają, trzeba pomyśleć gdzie wybrać się na wakacje z przyczepą.

W tym roku wszystko wskazuje że będą to Włochy.

22 dni lipca tego roku.

 

 (Wezuwiusz itp)  < jak Wezuwiusz to Pompeje obowiązkowo

 

Coś extra polecacie po drodze ? < Monte Cassino

 

@Kluchojady

Pompeje & Monte Cassino  < polecami i zpraszamy do klikania

 

Jak oddalisz znajdziesz więcej info.

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

PS

Klikaj na naniesione znaczniki informacji na mapie dowiesz się więcej.

Drugi sposób to przewijaj i klikaj na znaczniki w panelu obok mapy.

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ir & Ed gdzie Was nie było? :)

Jak możesz doradź proszę gdzie warto się pojawić (biorąc po uwagę, że na pokładzie będziemy mieli trzylatkę i pięciolatkę) w regionie od Ancora, Pescara na wschodzie półwyspu po Rzym, Neapol na zachodzie.

Na pokładzie będziemy mieli również rowery choć nie wiem, czy lipiec to dobry miesiąc na rowery w tamtym rejonie - podpowiedz proszę, czy warto je tam brać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ir & Ed gdzie Was nie było? :)

Jak możesz doradź proszę gdzie warto się pojawić (biorąc po uwagę, że na pokładzie będziemy mieli trzylatkę i pięciolatkę) w regionie od Ancora, Pescara na wschodzie półwyspu po Rzym, Neapol na zachodzie.

Na pokładzie będziemy mieli również rowery choć nie wiem, czy lipiec to dobry miesiąc na rowery w tamtym rejonie - podpowiedz proszę, czy warto je tam brać.

@Heniekag napisał:

...na pokładzie będziemy mieli trzylatkę i pięciolatkę...

 

Nic nie mogę polecić w podanych przez Ciebie rejonach ponieważ z takimi uroczymi "drobiazgami"

w wieku 3 i 5 lat to my jeżdziliśmy ponad 40 lat temu. Zapoznaj się ze szczegółami w moim linku,

klikaj na naniesione znaczniki informacji. Dowiesz się więcej.

 

Rowery zawsze ze sobą zabieramy, jest to lekarstwo na nasze stawy biodrowe.

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

PS

Polecam Castel Gandolfo < zerknij, może przypadnie Wam do gustu

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Polecam jezioro Garda na trasie Verona Mediolan. A tam obowiązkowo Gardaland i cudowne miasteczka. Z kempingów w tym rejonie polecam Toscolano, Weekend obok Salo, Bardolino (jako pkt. wypadowy). Cen nie znam. Do tej pory jeździliśmy z Eurocampem lub Vacansoleilem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

@Heniekag napisał:

...na pokładzie będziemy mieli trzylatkę i pięciolatkę...

 

Nic nie mogę polecić w podanych przez Ciebie rejonach ponieważ z takimi uroczymi "drobiazgami"

w wieku 3 i 5 lat to my jeżdziliśmy ponad 40 lat temu. Zapoznaj się ze szczegółami w moim linku,

klikaj na naniesione znaczniki informacji. Dowiesz się więcej.

 

Rowery zawsze ze sobą zabieramy, jest to lekarstwo na nasze stawy biodrowe.

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

PS

Polecam Castel Gandolfo < zerknij, może przypadnie Wam do gustu

2 lata temu,bylam ze znajomymi Wlochami,mieszkajacymi niedaleko Rzymu,wlasnie na zwiedzaniu Castel Gandolfo.Juz sama trasa dojazdowa jest bardzo malownicza,zielono,stare Wille zamieszkane przez wloskich vipov,buzke mialam rozdziawiona i nie nadazalam z oczami,najchetniej bym ta trase przeszla na piechote.W pewnym momencie znajomi zjechali na pobocze drogi,(a tam ciagle pod gorke jest)wyciagneli kluczyki ze stacyjki,i powiedzieli:Zobaczcie co sie stanie-i auto,toyota rava wiec dosyc spore,spokojnie rolowalo sie do przodu(przypominam pod gore...)bez uzycia jakichkolwiek pomocy mechanicznych.Wysiedlismy z auta,i dzialo sie to samo.jak by mnie ktos oswiecil(znajomi Wlosi nie zdradzili tajemnicy)jak to sie moglo stac,bylabym wdzieczna:).Cale Castel Gandolfo jest warte zwiedzenia,czuje sie jak w innym swiecie:)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I my w tym roku ciągniemy do Włoch. Będziemy korzystać z karty ACSI, więc i kempingi ograniczamy do katalogu ACSI. Początkowo miały być okolice Wenecji ale obecnie w planach zapędzamy się w okolice Ancony lub na drugą stronę buta, w okolice Livorno.... Kemping jeszcze nie ustalony ale w grę wchodziłby np ten: 

 

http://www.rifugiodelmare.it/area_en.asp?sezione=1&idCanale=1

 

Może Ired na nim był.... ?? W końcu to skarbnica wiedzy karawaningowej  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej połowie lipca planujemy posiedzieć gdzieś w okolicy Pescara, Ancona. W tym roku bardziej stacjonarnie, choć dokładnych planów jeszcze nie mamy i jakoś nie chce mi się w te "stacjonarnie" przy naszych niespokojnych duszach wierzyć.  :]  Na campingach, które do tej pory przeglądałem i zakwalifikowałem jako to, gdzie najprawdopodobniej się zatrzymamy, to ceny to trochę wyższe w lipcu niż zakładasz (https://goo.gl/maps/GOfaW).

Co do zwiedzania, to nie podpowiem - sam dopiero szukam i sprawdzam co i jak.

jesli nie zrobi Wam to wiekszej roznicy,polecam nadlozyc 60 km do Vasto(Marina),jest o wiele taniej,mniej tlumow na plazach(piaszczystych),jakby byla brzydka pogoda to   http://www.aqualandvasto.com/ .A co najwazniejsze,tez tam bede w tym czasie :slina:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I my w tym roku ciągniemy do Włoch. Będziemy korzystać z karty ACSI, więc i kempingi ograniczamy do katalogu ACSI. Początkowo miały być okolice Wenecji ale obecnie w planach zapędzamy się w okolice Ancony lub na drugą stronę buta, w okolice Livorno.... Kemping jeszcze nie ustalony ale w grę wchodziłby np ten: 

 

http://www.rifugiodelmare.it/area_en.asp?sezione=1&idCanale=1

 

Może Ired na nim był.... ?? W końcu to skarbnica wiedzy karawaningowej  :D

@Kajetan1975

Pisa < dojazd tylko autem do (literki P na mapie, przybliż) z kempingu niżej ... czekaj na wczytanie

 

Wystarczy oddalić, będzie widać gdzie byliśmy.

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

PS

Czy można kochać muchę, która co chwilę tnie?

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy można kochać muchę, która co chwilę tnie?

 

Iredzie drogi. Jeżeli pijesz do mnie, to chyba nie zauważasz/nie chcesz zauważyć ręki, którą kilka razy wyciągałem na zgodę. Choć kiedyś ostro polemizowałem z Tobą, to obecnie nie jestem Ci wrogi. :yes:  Świat się zmienia i ludzie też  :ok: I ty też się zmieniłeś.... 

 

 

Czy takie zapewnienie Ci wystarcza ??  :hmm:

 

I jeżeli pytam o Twoje zdanie, to rzeczywiście chcę je poznać.

 

Jak mam inne zdanie niż Ty - pisze o tym. Tak jak to miało miejsce w przypadku ACSI. 

 

Howgh  :foch:

@Kajetan1975

Pisa < dojazd tylko autem do (literki P na mapie, przybliż) z kempingu niżej ... czekaj na wczytanie

 

 

Prawdopodobnie byliśmy na tym samym kempingu w Livorno, jakiś 9 lat temu jeszcze bez budy, z namiotem  :)  Komary cięły potwornie...  :look:  :look:  :look:

Edytowane przez Kajetan1975 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hmmm :hmm:

Mogę spytać czym podróżujecie? Po kliknięciu na link otworzyło mi się to

post-10895-0-90340700-1403611471_thumb.jpg

Wasz środek lokomocji musi być odpowiedni do takiej podróży ;)

My też już niedługo ruszamy ale trochę się pozmieniało i we Włoszech w okolicy Pescary będziemy tylko tydzień.

 

I my w tym roku ciągniemy do Włoch. Będziemy korzystać z karty ACSI, więc i kempingi ograniczamy do katalogu ACSI. Początkowo miały być okolice Wenecji ale obecnie w planach zapędzamy się w okolice Ancony lub na drugą stronę buta, w okolice Livorno

 

My w zeszłym roku trzy dni byliśmy tutaj http://www.campingmiramare.it/ (https://goo.gl/maps/VohRa).

post-10895-0-81341500-1403612088_thumb.jpg

Ale żeby postać na parceli z tarasem trzeba było sporo dopłacić, a miejsca na parceli jak widać niewiele. Za to widok fajny.

post-10895-0-73813600-1403612346_thumb.jpgpost-10895-0-35009600-1403612357_thumb.jpg

Ale znów plaża taka sobie.

post-10895-0-80094800-1403612470_thumb.jpg

No i nie wiem czy dają zniżki dla właścicieli kart ACSI.

 

jesli nie zrobi Wam to wiekszej roznicy,polecam nadlozyc 60 km do Vasto(Marina),jest o wiele taniej,mniej tlumow na plazach(piaszczystych),jakby byla brzydka pogoda to   http://www.aqualandvasto.com/ .A co najwazniejsze,tez tam bede w tym czasie :slina:

 

Jakiś konkretny kemping proponujesz? Ze mną jak z dzieckiem. ;) 60 km w tą, czy w tamtą ... . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Tu masz namiar na fajny kemping wypadowy do zwiedzania Toskanii www.campingbelsito.it. Do Florencji godzinka pociągiem, który zdecydowanie polecam. Do Pisy masz około 30-40 minut autkiem. Do Sieny w jakąś godzinkę dojedziesz. Poza tym w okolicy masz sporo mniejszych i większych ciekawych miasteczek do zwiedzania np. Lucca, Vinci ( z muzeum Leonarda Da Vinci), San Gimignano, Volterra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.