Skocz do zawartości

Wtyczka 12S (szara)


bigozz

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni koledzy, z racji tego iż nabyłem przyczepę rodem z UK odnalazłem pod dyszlem coś co kiedyś było wtyczką uzupełniającą szarą :(, piszę było gdyż nic z niej nie pozostało tylko przewód podczepiony pod ramę i gołe przewody. Mam prośbę do użytkowników którzy takową wtyczkę posiadają. Przewód to standardowy kabel do przyczep z przewodami kolorystycznymi jak zwykły przewód do instalacji oświetleniowej budki. Czy ktoś mógłby otworzyć swoją wtyczkę i podać mi jaki kolor był przykręcony do którego pinu, będę wdzięczny. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzają się, tak jak pisałem są identyczne w obu wtyczkach.

Wiem, że żółty to światła cofania to jest jasne, nie rozumiem tylko dlaczego są tu 3 punkty zasilania, dodam tylko, że łączę to w jedno gniazdo 13 pin i nie wiem co powinno być podpięte pod plus bezpośrednio z akumulatora a co pod plus po zapłonie. Dziękuję za zainteresowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz rozumiem, niestety w moim aucie mimo tego, że gniazdo 13 pin jest oryginalnie montowane przy haku marki ORIS to piny 10, 11 i 12 są puste, pozostaje mi jedynie połączyć ładowanie akumulatora i światło w przyczepie pod zacisk 9 czyli + na stałe i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym radził ładowanie podłączyć do 10 pinu, no i masę na 11 i 13 dodatkowo, żeby Ci ładowało tylko w czasie gdy jest włączony silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz rozumiem, niestety w moim aucie mimo tego, że gniazdo 13 pin jest oryginalnie montowane przy haku marki ORIS to piny 10, 11 i 12 są puste, pozostaje mi jedynie połączyć ładowanie akumulatora i światło w przyczepie pod zacisk 9 czyli + na stałe i tyle.

pod 9 nie łącz, bo lodówka z przyczepki rozładuje Ci aku w aucie, 

lepiej dorób sobie w aucie podłączenie pod PIN 10, czyli prąd po włączeniu stacyjki/zapłonu,

 

najlepiej pociągnij nowy przewód 4-6mm od "+" akumulatora auta, do pinu 10, i wtedy na nim dasz przekaźnik i bezpiecznik

 

pozdr

 

PS: noi do kompletu oczywiście "mocna" masa do PINu 11

Edytowane przez JINX_Sanok (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze radzą. Jeśli zrobisz tak jak napisałeś, to będziesz musiał pamiętać o wyłączaniu lodówki i ładowania akumulatora za każdym razem jak wyłączysz silnik - w praktyce będzie wyglądało to tak - podjedziesz pod kamping, pójdziesz wybierać i oglądać parcele a jak wrócisz do auta to odpalisz albo nie odpalisz - znam to z autopsji - poprzednia przyczepka miała tak podpiętą lodówkę i raz jej tak używałem. Pomijam fakt, że sprawność takiego połączenia będzie prawdopodobnie żadna - za cienkie przewody więc duży spadek napięcia, a co za tym idzie lodówka to tylko będzie udawała, że chłodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam, koledzy pozwólcie że wrócę do tematu ponieważ moich wątpliwości nie do końca rozwialiście, mam w samochodzie instalacje fabryczną na 13 pin, wiem że są przejściówki z 13 pin na 2x7 ale chciałbym przerobić instalacje w przyczepie (myślę tu o dołożeniu jakiejś puszki do której wejdą obie wtyczki a wyjdzie jeden 13 pin do samochodu) czy może ktoś mi pomóc jakimś schematem wtyczek tych w przyczepie bo te 13 pin to u wujka googla już znalazłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czytaj dokładnie forum ;)

W tym temacie masz wszystkie informacje i wszelkie możliwe warianty dla wszystkich typów gniazd i wtyczek:

http://forum.karawaning.pl/topic/16821-słownik-nie-tylko-karawaningowy/?p=373882

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.