Skocz do zawartości

Strona używa cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    Nie pokazuj więcej tej informacji

Zdjęcie

Wtyczka 12S (szara)

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 bigozz

bigozz

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 39 postów
  • SkądInowrocław
  • Sprzęt:Przyczepa
  • Model:Abi Award Nightstar 1994r
  • Holownik:Mercedes E-klasse S210 3.2CDI

Napisano 04 marzec 2014 - 08:42

Szanowni koledzy, z racji tego iż nabyłem przyczepę rodem z UK odnalazłem pod dyszlem coś co kiedyś było wtyczką uzupełniającą szarą :(, piszę było gdyż nic z niej nie pozostało tylko przewód podczepiony pod ramę i gołe przewody. Mam prośbę do użytkowników którzy takową wtyczkę posiadają. Przewód to standardowy kabel do przyczep z przewodami kolorystycznymi jak zwykły przewód do instalacji oświetleniowej budki. Czy ktoś mógłby otworzyć swoją wtyczkę i podać mi jaki kolor był przykręcony do którego pinu, będę wdzięczny. Pozdrawiam.

#2 Heniekag

Heniekag

Skandynawski Zuch

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 706 postów
  • SkądŚlask - obecnie Norwegia (Vestfold)
  • Sprzęt:Kamper

Napisano 04 marzec 2014 - 10:21

http://forum.karawan...zepie/?p=301793

#3 bigozz

bigozz

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 39 postów
  • SkądInowrocław

Napisano 04 marzec 2014 - 10:44

kolego czytałem ten post, ale ten opis po angielsku jest jakiś dziwny dlatego założyłem nowy temat.

#4 JINX_Sanok

JINX_Sanok

Karawaning user

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 708 postów
  • SkądSanok
  • Model:Swift Rapide 490/5
  • Holownik:Drakul 4x4 LPG

Napisano 04 marzec 2014 - 11:46

to ja się w takim razie podejmuje tłumaczenia  :]

ale powiedz mi, czy chociaż kolory tych kabli, z obciętej wtyczki, zgadzają się kolorami z tabelki ?

post-5201-0-02908100-1359888577_thumb.jp

pozdr

"Wszystko staje się trudne, kiedy się chce posiadać różne rzeczy, nosić je ze sobą i mieć je na własność." - Snusmumriken

#5 bigozz

bigozz

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 39 postów
  • SkądInowrocław

Napisano 04 marzec 2014 - 12:29

Zgadzają się, tak jak pisałem są identyczne w obu wtyczkach.

Wiem, że żółty to światła cofania to jest jasne, nie rozumiem tylko dlaczego są tu 3 punkty zasilania, dodam tylko, że łączę to w jedno gniazdo 13 pin i nie wiem co powinno być podpięte pod plus bezpośrednio z akumulatora a co pod plus po zapłonie. Dziękuję za zainteresowanie.

#6 Heniekag

Heniekag

Skandynawski Zuch

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 706 postów

Napisano 04 marzec 2014 - 13:17

No to jeszcze jeden link http://forum.karawan...formator/page-5. #65

Mam nadzieję, że teraz wszystko jasne. Z Twojego postu zrozumiałem, że chcesz odtworzyć wtyczkę, a nie że przerabiasz wszystko na 13 pin.

Najzabawniejsze, to sposób w jaki wyszukuję te linki: https://www.google.n...4dVnMtmk3ymBaM:. :yay:

#7 bigozz

bigozz

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 39 postów
  • SkądInowrocław

Napisano 04 marzec 2014 - 13:46

Teraz rozumiem, niestety w moim aucie mimo tego, że gniazdo 13 pin jest oryginalnie montowane przy haku marki ORIS to piny 10, 11 i 12 są puste, pozostaje mi jedynie połączyć ładowanie akumulatora i światło w przyczepie pod zacisk 9 czyli + na stałe i tyle.

#8 Qmek

Qmek

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 20 postów
  • SkądMłynka k.Krakowa
  • Model:Caravelair Silver 395
  • Holownik:Skoda Octavia II

Napisano 04 marzec 2014 - 13:55

Ja bym radził ładowanie podłączyć do 10 pinu, no i masę na 11 i 13 dodatkowo, żeby Ci ładowało tylko w czasie gdy jest włączony silnik.

#9 JINX_Sanok

JINX_Sanok

Karawaning user

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 708 postów
  • SkądSanok
  • Model:Swift Rapide 490/5
  • Holownik:Drakul 4x4 LPG

Napisano 04 marzec 2014 - 14:08

Teraz rozumiem, niestety w moim aucie mimo tego, że gniazdo 13 pin jest oryginalnie montowane przy haku marki ORIS to piny 10, 11 i 12 są puste, pozostaje mi jedynie połączyć ładowanie akumulatora i światło w przyczepie pod zacisk 9 czyli + na stałe i tyle.

pod 9 nie łącz, bo lodówka z przyczepki rozładuje Ci aku w aucie, 

lepiej dorób sobie w aucie podłączenie pod PIN 10, czyli prąd po włączeniu stacyjki/zapłonu,

najlepiej pociągnij nowy przewód 4-6mm od "+" akumulatora auta, do pinu 10, i wtedy na nim dasz przekaźnik i bezpiecznik

pozdr

PS: noi do kompletu oczywiście "mocna" masa do PINu 11

Użytkownik JINX_Sanok edytował ten post 04 marzec 2014 - 14:09

"Wszystko staje się trudne, kiedy się chce posiadać różne rzeczy, nosić je ze sobą i mieć je na własność." - Snusmumriken

#10 Heniekag

Heniekag

Skandynawski Zuch

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 706 postów

Napisano 04 marzec 2014 - 14:56

Dobrze radzą. Jeśli zrobisz tak jak napisałeś, to będziesz musiał pamiętać o wyłączaniu lodówki i ładowania akumulatora za każdym razem jak wyłączysz silnik - w praktyce będzie wyglądało to tak - podjedziesz pod kamping, pójdziesz wybierać i oglądać parcele a jak wrócisz do auta to odpalisz albo nie odpalisz - znam to z autopsji - poprzednia przyczepka miała tak podpiętą lodówkę i raz jej tak używałem. Pomijam fakt, że sprawność takiego połączenia będzie prawdopodobnie żadna - za cienkie przewody więc duży spadek napięcia, a co za tym idzie lodówka to tylko będzie udawała, że chłodzi.

#11 orzeszek007

orzeszek007

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 1 postów

Napisano 23 sierpień 2017 - 21:59

Witam, koledzy pozwólcie że wrócę do tematu ponieważ moich wątpliwości nie do końca rozwialiście, mam w samochodzie instalacje fabryczną na 13 pin, wiem że są przejściówki z 13 pin na 2x7 ale chciałbym przerobić instalacje w przyczepie (myślę tu o dołożeniu jakiejś puszki do której wejdą obie wtyczki a wyjdzie jeden 13 pin do samochodu) czy może ktoś mi pomóc jakimś schematem wtyczek tych w przyczepie bo te 13 pin to u wujka googla już znalazłem

#12 Kristofer

Kristofer

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8840 postów
  • Telefon:Jest
  • SkądLubelskie
  • Model:Specjalny II
  • Holownik:Stary ale żwawy.

Napisano 24 sierpień 2017 - 02:49

Witam!

Czytaj dokładnie forum ;)

W tym temacie masz wszystkie informacje i wszelkie możliwe warianty dla wszystkich typów gniazd i wtyczek:

http://forum.karawan...ngowy/?p=373882

Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów!  :foch:   

Oczekujesz pomocy? Używaj poprawnej pisowni. Popieraj akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

Zezwalam na kopiowanie bez pytania mnie o zgodę, powyższego tekstu, dotyczącego poprawnej pisowni i umieszczanie go w sygnaturze własnego profilu.

"Inteligencja, to zdolność, przy pomocy której pojmujemy ostatecznie, że wszystko jest niepojęte"  ;) 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych