Skocz do zawartości
bigozz

Wtyczka 12S (szara)

Rekomendowane odpowiedzi

bigozz

Szanowni koledzy, z racji tego iż nabyłem przyczepę rodem z UK odnalazłem pod dyszlem coś co kiedyś było wtyczką uzupełniającą szarą :(, piszę było gdyż nic z niej nie pozostało tylko przewód podczepiony pod ramę i gołe przewody. Mam prośbę do użytkowników którzy takową wtyczkę posiadają. Przewód to standardowy kabel do przyczep z przewodami kolorystycznymi jak zwykły przewód do instalacji oświetleniowej budki. Czy ktoś mógłby otworzyć swoją wtyczkę i podać mi jaki kolor był przykręcony do którego pinu, będę wdzięczny. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
bigozz

kolego czytałem ten post, ale ten opis po angielsku jest jakiś dziwny dlatego założyłem nowy temat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
JINX_Sanok

to ja się w takim razie podejmuje tłumaczenia  :]

ale powiedz mi, czy chociaż kolory tych kabli, z obciętej wtyczki, zgadzają się kolorami z tabelki ?

post-5201-0-02908100-1359888577_thumb.jp

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
bigozz

Zgadzają się, tak jak pisałem są identyczne w obu wtyczkach.

Wiem, że żółty to światła cofania to jest jasne, nie rozumiem tylko dlaczego są tu 3 punkty zasilania, dodam tylko, że łączę to w jedno gniazdo 13 pin i nie wiem co powinno być podpięte pod plus bezpośrednio z akumulatora a co pod plus po zapłonie. Dziękuję za zainteresowanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Heniekag

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
bigozz

Teraz rozumiem, niestety w moim aucie mimo tego, że gniazdo 13 pin jest oryginalnie montowane przy haku marki ORIS to piny 10, 11 i 12 są puste, pozostaje mi jedynie połączyć ładowanie akumulatora i światło w przyczepie pod zacisk 9 czyli + na stałe i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Qmek

Ja bym radził ładowanie podłączyć do 10 pinu, no i masę na 11 i 13 dodatkowo, żeby Ci ładowało tylko w czasie gdy jest włączony silnik.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
JINX_Sanok

Teraz rozumiem, niestety w moim aucie mimo tego, że gniazdo 13 pin jest oryginalnie montowane przy haku marki ORIS to piny 10, 11 i 12 są puste, pozostaje mi jedynie połączyć ładowanie akumulatora i światło w przyczepie pod zacisk 9 czyli + na stałe i tyle.

pod 9 nie łącz, bo lodówka z przyczepki rozładuje Ci aku w aucie, 

lepiej dorób sobie w aucie podłączenie pod PIN 10, czyli prąd po włączeniu stacyjki/zapłonu,

najlepiej pociągnij nowy przewód 4-6mm od "+" akumulatora auta, do pinu 10, i wtedy na nim dasz przekaźnik i bezpiecznik

pozdr

PS: noi do kompletu oczywiście "mocna" masa do PINu 11

Edytowane przez JINX_Sanok

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Heniekag

Dobrze radzą. Jeśli zrobisz tak jak napisałeś, to będziesz musiał pamiętać o wyłączaniu lodówki i ładowania akumulatora za każdym razem jak wyłączysz silnik - w praktyce będzie wyglądało to tak - podjedziesz pod kamping, pójdziesz wybierać i oglądać parcele a jak wrócisz do auta to odpalisz albo nie odpalisz - znam to z autopsji - poprzednia przyczepka miała tak podpiętą lodówkę i raz jej tak używałem. Pomijam fakt, że sprawność takiego połączenia będzie prawdopodobnie żadna - za cienkie przewody więc duży spadek napięcia, a co za tym idzie lodówka to tylko będzie udawała, że chłodzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
orzeszek007

Witam, koledzy pozwólcie że wrócę do tematu ponieważ moich wątpliwości nie do końca rozwialiście, mam w samochodzie instalacje fabryczną na 13 pin, wiem że są przejściówki z 13 pin na 2x7 ale chciałbym przerobić instalacje w przyczepie (myślę tu o dołożeniu jakiejś puszki do której wejdą obie wtyczki a wyjdzie jeden 13 pin do samochodu) czy może ktoś mi pomóc jakimś schematem wtyczek tych w przyczepie bo te 13 pin to u wujka googla już znalazłem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi