Skocz do zawartości

Praga, Czechy z jaka walutą na 3 dni?


Socale

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 36
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jeżeli się da, to lepiej zjechać gdzies w bok, przed wjazdem na autostradę i kupić winietę na jakiejś stacji. Jak już będziesz na autostradzie bez winiety, to sie nie wytłumaczysz, że jedziesz do pierwszej stacji i kupisz. Nie masz to nie masz.  :banned:

 

W Cieszynie tez tak jest, że po przekroczeniu granicy, jedziesz za drogowskazami na Brno a tu zonk  :look: Jest znaczek, ze dalej z poplatką a stacji ani sladu  :swieca: Trzeba wiedzieć, żeby zjechać zaraz za granica w kierunku miasta i po drodze jest stacja. Potem wrócić na główna drogę i jazda zgodnie z przepisami  :]

 

I to Wam polecam.  :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie taki mam plan, że jak drogowskazy nie określą ile km za granicą jest jakaś stacja paliw, to jeszcze po niemieckiej stronie spróbuję kupić lub tuż po przekroczeniu granicy zjadę z autostrady do Usti/Laba i gdzieś się kupi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zonk!!!!

Wyposażenie auta w Czechach.

Wszystko mam ale...

Fabryka nie dała lewarka ani klucza do kół (S211) Mam za to zestaw szybkiej naprawy , oryginalny , fabryczny ze specjalnym miejscem dla niego w bagażniku.

Jak to wytłumaczyć :policja:   przy kontroli?

.

Edit. Wezmę lewarek z Mondeo , jakiś klucz i będę miał :)

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Niemczech na A17 za zjazdem na Bad Gottleuba jest parking na którym jest Czeska budka z winetami,czynna całą dobe. Pozniej już po czeskiej stronie 12 km od tego parkingu jest stacja Agip i tam tez jest budka z winietkami i na samej stacji też mają. Do tej stacji dojazd bez winetki jest dopuszczalny i nie czepiają się,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WojtEwa masz auto rejestrowane w Polsce więc obowiązuje Cię wyposażenie polskie a nie czeskie.

Konwencja Wiedeńska 1968 mnie kryje.

Dużo po D latam Mondeo i nigdy policmajstry się mnie czepili o nic.

Tym razem jedziemy "niedzielnym" autem a moja ukochana to paniczka i dla świętego spokoju bez niepokoju... :)

.

Irek dzięki za ten namiar. Pozdrawiam Kościan i Przyjaciół tam :)

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WojtEwa masz auto rejestrowane w Polsce więc obowiązuje Cię wyposażenie polskie a nie czeskie.

oooojjjj i tu nie masz racji , obowiązują Cię takie przepisy w jakim kraju się znajdujesz ,

-zestaw żarówek,

-kamizelka odblaskowa,

-apteczka,  

                        tych rzeczy nasze przepisy nie wymagają , a w pepikach trzeba mieć,

-o gaśnicy w czechach nic nie mówią,

Edytowane przez edisoniras (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oooojjjj i tu nie masz racji , obowiązują Cię takie przepisy w jakim kraju się znajdujesz 

 

Ups. Mnie się też tak wydaje.....  :hmm:  Zawsze lepiej mieć dwa lewarki i trzy apteczki, żeby sobie czeska pała :policja: wybrała, którą chce .....  :P Niż nie mieć i się tłumaczyć...  :o

WojtEwa masz auto rejestrowane w Polsce więc obowiązuje Cię wyposażenie polskie a nie czeskie.

 

Miodzio chyba ma na myśli fabryczny brak lewarka, co jest wytłumaczalne homologacją pojazdu, która w ogólnych warunkach obowiązuje chyba w całej Unii tak samo... :hmm: Poza tym, chyba żaden samochód nie ma już klucza do kół, lewarka itp.... tylko zestawy do naprawy.  :oslabiony: Księgowi robią auta....

Edytowane przez Kajetan1975 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kąkolewski z Policji potwierdził jednoznacznie, że w aucie musi być to co określa Prawo w kraju jego rejestracji. 

Policje innych krajów żerują na niewiedzy kierowców a kierowcy dla spokoju  (tak jak ja) zaopatrują się w to co obowiązuje w obcym Państwie.

Słowem, jest to swego rodzaju karmienie trolla bo wystarczy raz solidnie odpowiednio wysoko tupnąć nogą i wróci porządek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja Ci mówię, że tak nie jest, ale twoja sprawa, jak się chcesz użerać z czeskimi pałkarzami , którzy nie są pozytywnie z przeszłości nastawieni do polaków -Twoja sprawa. Równie dobrze mógł byś zimą na letnich oponach jechać , no bo w Polsce nie ma obowiązku używania zimówek , a w Czechach  jest- no ale przecież auto masz z PL i nie pogadasz z nimi ,że tylko po piwko wyskoczyłeś na 2 godzinki.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w Czechach raz na 2 - 3 tygodnie. Policja tam jest na prawdę spoko. Pilnują ale nie tępią (wbrew obiegowej opinii). Masz wyposażeni zgodne z krajem rejestracji i tyle. Poza tym masz homologacje Eu i takie same samochody sprzedają w CZ. Napisz w jakim będziesz hotelu - może coś podpowiem, bo zwiedziłem chyba wszystkie w rozsądnej odległości od centrum. Wszędzie zapłacisz plastikiem. Gotówa przydaje się na zakup biletów komunikacji miejskiej w automacie i na taxi (nie chętnie łapią za plastik). Winiety bankowo dostaniesz na pierwszej stacji za granicą.

 

Kwestia zimówek to sprawa prawa o ruchu drogowym (tak samo jak ograniczenia prędkości) a nie warunków dopuszczenia do ruchu ( a te regulują wyposażenie pojazdu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.