Skocz do zawartości

Przesionek z Jula Szer:3,9xWys:2,4xGł:2,4 m.


Puchatek78

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy ktoś z Was miał doczynienia z przedsionkiem z uniwersalnym z Jula Szer:3,9xWys:2,4xGł:2,4 m?   http://www.jula.pl/przedsionek-619416   , prosił bym o opinie lub ewentualnie poradę czy warto zakupić  taki nowy, czy może używany lepszej jakości .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, ze podobne pieniądze kupisz większą używkę w fajnym stanie.... i zawsze będziesz miał potem możliwość dokupienia dodatków i rozbudowy (daszek itp.) a tu nic juz nie zrobisz  :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie ten przedsionek z juli mocno się podoba - używałem podobnego tylko mniejszego - ok 2,5x2,5m - i był całkiem przyzwoity... a przede wszystkim ultralekki.

 

ten z linka waży 19kg... nie jest to mało ale w porównaniu do używki z konstrukcją stalową - wyjdziesz prawie 30kg do przodu.

 

jakościowo - przy dbaniu pewnie minimum 5 lat da radę.

 

ma to moskitiery w okienkach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek , wagowo to bije na głowę i to konkretnie co jest wielkim plusem.

Tak z czystej ciekawości zapytam , czy czas na rozłożenie jest porównywalny z tradycyjnym przedsionkiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek , wagowo to bije na głowę i to konkretnie co jest wielkim plusem.

Tak z czystej ciekawości zapytam , czy czas na rozłożenie jest porównywalny z tradycyjnym przedsionkiem ?

 

u mnie czas rozłożenia w 1 osobę nie przekraczał 5 minut, a w dwie jeszcze szybciej - ale ja miałem mniej elemetów

 

ten rozkłada się pewnie poniżej 10 minut, a pomylić elementów się nie da..

 

całe rozłożenie to wsadzenie namiotu w listwę alu, a później wstawienie 4 nóg.... na koniec kilka śledzi, chyba, że pogoda nie pewna to więcej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za podobne pieniądze kupisz od Pani Beaty super przedsionek dużo lepszej jakości w ekstra stanie.

U Pani Beaty ??? Może jakiś namiar na tą osobę, ponieważ nie znam niestety tej osoby a na forum jestem dość krótko .POZDRO

mnie ten przedsionek z juli mocno się podoba - używałem podobnego tylko mniejszego - ok 2,5x2,5m - i był całkiem przyzwoity... a przede wszystkim ultralekki.

 

ten z linka waży 19kg... nie jest to mało ale w porównaniu do używki z konstrukcją stalową - wyjdziesz prawie 30kg do przodu.

 

jakościowo - przy dbaniu pewnie minimum 5 lat da radę.

 

ma to moskitiery w okienkach ?

Ciekawy jestem czy nie przeszkadza zbytnio to że nie ma mocowanych boków do przyczepki . Nie przeszkadzało Ci to zbytnio , Materiał na pewno jest cieńszy coś w rodzaju "jak na parasol" Da radę przy  delikatnych podmuchach wiatru ??:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Pani Beaty ??? Może jakiś namiar na tą osobę, ponieważ nie znam niestety tej osoby a na forum jestem dość krótko .POZDRO

Ciekawy jestem czy nie przeszkadza zbytnio to że nie ma mocowanych boków do przyczepki . Nie przeszkadzało Ci to zbytnio , Materiał na pewno jest cieńszy coś w rodzaju "jak na parasol" Da radę przy  delikatnych podmuchach wiatru ?? :)

 

materiał jest mniej więcej taki jak na parasol - a tak na poważnie - to jest to coś jak w klasycznym namiocie - spokojnie daje radę. Namiot jest montowany do listwy alu, i rozpierany przez  te elastyczne nogi. Boki nie są przytwierdzone do przyczepy tylko do podłoża - dajesz tam mocne śledzie - pod przyczepą i spokojnie trzyma się ściana namiotu blisko przyczepy - deszcz tam nie zacina.

 

dla mnie to był fajny patent i na weekend i na 9 dni nad Bałtykiem, jedynie zawsze żałowałem rozmiaru. W powietrze nie poleciał nawet na silnym wietrze - jeżeli takiego się spodziewałem to wbijałem mu ok 20 śledzi i trzymał się super mocno.

 

musisz sobie odpowiedzieć czy chcesz nowy, ale słabszy od prawdziwego przedsionka czy chcesz używany przedsionek o wadze prawie 50kg, który będziesz rozkładał ok 45 minut ? który też nie koniecznie 5 lat posłuży...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie 

 

ja sobie zakupiłem markizę letnia w "juli" jeszcze nie rozkładałem ale materiał wydaje się mocny a stelaż jest taki jak w oryginalnym przedsionku który posiadam.

Ale brakowało mi takiego na krótkie wypady żeby troszkę cienia było myślę ze troszkę posłuży a kosztował tylko 190zł.

 

pozdrawiamy Basia i Michał 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie 

 

ja sobie zakupiłem markizę letnia w "juli" jeszcze nie rozkładałem ale materiał wydaje się mocny a stelaż jest taki jak w oryginalnym przedsionku który posiadam.

Ale brakowało mi takiego na krótkie wypady żeby troszkę cienia było myślę ze troszkę posłuży a kosztował tylko 190zł.

 

pozdrawiamy Basia i Michał 

To znaczy daszek przeciwsłoneczny , tez rozmyślałem o tym  w słoneczne dni  fajna sprawa i szybkość montażu. Zdążyłeś już go sprawdzić na wyjeździe???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie mogę się doczekać :D bo kupiłem go w zeszłym tygodniu a cepka budzi się z zimowego snu dopiero może w przyszły tydzień go przetestuje jak pojadę z żoneczką na rybki :) dam znać jak i co. Ale myślę że będzie oki bo materiał wydaje się mocny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy podobny przedsionek, jak ten z Juli, aczkolwiek ciut mniejszy (ale i przyczepa nie jest demonem wielkości). Przy przyczepie ma rurki pionowe, które dobrze trzymają ściany przedsionka, a górę - jak pisał kolega wyżej - montuje się w listwie alu. Pozostałe "rurki" są tam takie, jak w namiotach typu igloo. Montaż jest bardzo szybki. Przedsionek wytrzymuje i deszcz i wiatr. Dodam, że po deszczu szybko schnie na zewnątrz. Na załączonym zdjęciu widać, że nie ma zamontowanych pionowych rurek, nie było nawet takiej potrzeby.

post-14396-0-18347900-1393770437_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.