Skocz do zawartości

Puszcza Knyszyńska


Romas

Rekomendowane odpowiedzi

Tak to się dzieje jak się człowiek od razu nie zmobilizuje i nie siądzie do pisania.

No ale, że wiosna zbliża się wielkimi krokami, a moje myśli coraz bardziej krążą wokół spraw przyczepkowych, to i zacząłem sobie przypominać różna miłe rzeczy z zeszłego roku.

Do Puszczy Knyszyńskiej wybieraliśmy się od jakiś 2 lat, ale zawsze jakoś nie mogliśmy się zdecydować. Głównym powodem była chyba kiepska baza turystyczna. Chyba że ja coś przeoczyłem. Ostatecznie wybór padł na gospodarstwo agroturystyczne Państwa Moczulskich w Surażkowie 

http://www.ritowisko.com/

W zasadzie nie są przygotowani na turystów przyczepowo - namiotowych, ale my bardzo ładnie prosiliśmy i ulegli  :]

Co wyróżnia to miejsce ?

Oczywiście lokalizacja, oraz stadnina koni Kladrubskich. Ja się na koniach nie znam zupełnie, ale nawet takiego laika jak ja, one zachwyciły. Piękne zwierzęta.

Tu macie film z naszego wyjazdu:

 

A jak dobrze poszukacie, to tam obok są jeszcze inne filmy z tego wypadu.

Miłego oglądania, a jak kto ciekaw szczegółów to pytać. Pytać, puki jeszcze pamiętam :D

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puszcze Knyszyńska warto pooglądać. Takie miejsca jak Supraśl, Królowy Most to już tradycja :) ale warto odwiedzić np. Poczopek, Grzybowszczyznę Starą itd, itp.

A co do bazy turystycznej to się fajnie rozwija. w Supraślu dzięki min. moim namowom, radni podrzucili pomysł i powstaje Parking dla Kamperów i przyczep. Nic szczególnego, po prostu kawałek utwardzonego polbrukiem placu z wodą, prądem i zapleczem sanitarnym. Może na dłużej to się tam nikt nie zatrzyma, ale noc można będzie fajnie spędzić, do tego tuż obok pięknego Monastyru i  bardzo fajnego Muzeum Ikon.

 

A napiszcie co Wy oglądaliście, bo sam filmik dużo nie pokazuje.

 

A dla tych którzy planują wyjazd w okolice Supraśla i Puszczy Knyszyńskiej, mój mały roadbook stworzony dla towarzyskiej i miłej przejażdżki z okazji  Pikniku Militarnego w m.Ogrodniczki

 

Do przejechania nie jest potrzebny terenowy samochód. Wystarczy zwykła osobówka... trasę ustalałem przemieszczając się swoja xsarą picasso

 

Trasa

Krótki opis punktów

i Mapa z trasą- ta trasa jest trochę dłuższa od opisywanej, bo powrót jest do Białegostoku.

 

PS.Mam nadzieje, że linki zadziałają. Jak nie proszę pisać, poprawię.

Edytowane przez stef (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod odsyłaczem "Trasa" i "Krótki opis punktów" otwiera mi się to samo. No i brakuje zdjęć do Twojej relacji.

 

My w Surażkowie byliśmy tylko trzy noce, więc siłą rzeczy wiele w tak krótkim czasie zobaczyć nie zdążyliśmy. Ten wyjazd potraktowaliśmy tak trochę jak rekonesans tamtych terenów. Następnym razem pojedziemy jak ............ jak skończą się wszystkie przebudowy w Białymstoku, bo w zeszłym roku zmitrężyliśmy kupę czasu błąkając się po mieście objazdami.

W czasie tego zeszłorocznego wyjazdu "zaliczyliśmy" Supraśl oraz Arboretum w Kopnej Górze. Resztę czasu poświęciliśmy na rowerową eksplorację najbliższych okolic.

Tu macie trochę zdjęć z tego wypadu.

 

https://picasaweb.google.com/111554757796412354296/PuszczaKnyszynska1518062013

 

Filmów jest więcej, nie tylko z naszego wyjazdu. Są na moim kanale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już poprawiam - Roadbook

Zdjęć nie mam, bo to tylko Roadbook tworzony na potrzeby Pikniku Militarnego.

Puszczę Knyszyńską zjeździłem wzdłuż i w szerz jeszcze jak miałem uaza i ze znajomymi leśnikami wędrowaliśmy po lasach. Fotki na mojej stronie - mojuaz.com

 

Macie fajne zdjęcia. Ciesze się, że Wam się podobało. Polecam jeszcze odwiedzić Dyrekcję Puszczy Knyszyńskiej w Supraślu - niedaleko muzeum ikon. Leśnicy opowiedzą wam cała historię Puszczy i pokażą gdzie są najciekawsze tereny pod względem i przyrodniczym i historycznym

 

A co do Białegostoku - to chyba nigdy się nie skończą te przebudowy... chociaż już w tym roku jest tego znacznie mniej. Ale za to mamy fajne obwodnice centrum i !! coraz więcej ścieżek rowerowych z prawdziwego zdarzenia !!

 

Widzę że lubisz Kolej...

A tu część druga filmu - śladami kolejki wąskotorowej której trasa wiedzie przez Puszczę Knyszyńską. Przepraszam za słabą jakość ale film kręcony był na analogowej kamerze i do tego z ręki jadąc Uazem po dość nierównym terenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że lubisz Kolej...

A tu część druga filmu - śladami kolejki wąskotorowej której trasa wiedzie przez Puszczę Knyszyńską. Przepraszam za słabą jakość ale film kręcony był na analogowej kamerze i do tego z ręki jadąc Uazem po dość nierównym terenie.

Owszem, lubię ! A szczególnie kolej wąskotorową. Kiedyś nawet oddzielny wątek w "naszych pasjach" założyłem :skromny:

W 2004 roku jechałem tą kolejką aż do drogi nr.19, a 2-3 lata później, po odbudowie szlaku, nawet do Czeremchowej Tryby. W międzyczasie (w 2005) przejechałem samochodem (nie terenowym) nie istniejący odcinek od Waliły-Stacja do Kopnej Góry, gdzie zachowane jest torowisko w kierunku Czarnej Białostockiej.

 

Rozstaw kół "ciut" nie wąskotorowy :]

post-3730-0-01717600-1393346942_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.