Skocz do zawartości

Ciągnięcie przyczepy a zużycie paliwa


Arecky69

Rekomendowane odpowiedzi

Ja niestety muszę potwierdzić wypowiedź marfi, spalanie suzuki grand vitara 4x4 z automatyczna skrzynią bez przyczepy po trasie 12-15 litrów LPG a z balastem na haku 18-20 litrów LPG. Ale pociesza mnie fakt że przeliczając na benzyne czy ON koszty mniej wiecej są takie same :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę te Wasze wyniki w lpg mnie zadziwiają.... no może nie w przypadku  grand vitary :)

 

niby większe silniki miały sobie lepiej radzić z holowaniem przyczep, być mniej dociążone i przy tym mniej palić.... a tu efekty odwrotnie.

 

ja dodam od siebie - pisałem to już w kilku miejscach na forum - moja mazda 6 2.0 beznyna z gazem podczas holowania przyczepy o MR ok 1300kg spalała przy tym od 12 do 15,5l lpg/100km.

 

wynik 12 to prędkości rzędu 80km, a 15,5 to jazda po autostradzie ze stałą prędkością ok 100kmh - ale bez zwalniania czyli 4 bieg i dawał radę silnik...

 

duże macie te spalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 (tak mi się przypomniało).

Mój Pedziot bez przyczepy pali prawie tyle samo co z przyczepą , no może do litra różnicy... a czemu?: bo bez przyczepy jestem przyklejony do lewej bocznej szyby moim lewym uchem, lewą ręką środkowym palcem trzymam włącznik lewego kierunkowskazu, lewą nogę mam przygotowaną nad pedałem sprzęgła, lewym okiem wypatruję luki między nadjeżdżającymi z przeciwka samochodami... jak znajdę lukę to lewa ręka naciska włącznik lewego kierunkowskazu, lewa noga wciska sprzęgło -w tym czasie prawa ręka redukuje o jeden bieg,czasami o dwa,puszczam sprzęgło,  po czym prawa noga wciska pedał gazu do momentu aż obrotomierz zapełni czerwone pole, prawy migacz -chwila relaksu i znowu lewe ucho..... itd itd... A z przyczepą  ? prawa ręka jest na siedzeniu pasażerki..... i sooooobieeeee pommmaaałuuuu jeeedzieeeemyyyy , slow slow slow , nice, happy, woooow , again .. 

Proszę oto Twoja wypowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie większą różnicę w spalaniu odczujemy na aerodynamice przyczepy (nowsze modele) i rozsądnej prędkości 85-90 max, niż na kilku kilogramach więcej DMC.


Wituś dlaczego benzyny sie nie nadają? Nie licz spalonych litrów tylko złotówki...

Przecież 9 litrów ropy to ok. 48 zł, a 14 litrów LPG to ok. 37 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, jedyny problem pewnie krótki zasięg, wkurzało mnie jak miałem benzynę. Drugi problem to pewnie to, że coraz trudniej pewnie założyć gaz do tych turbibenzyn, które obecnie opuszczają salony. Koszmarem by było dla mnie to, że ktoś w nowym samochodzie coś mi dokłada, bebeszy - moje doświadczenia są kiepskie w tej kwestii. Ale nie ukrywam, że coraz częściej zerkam w kierunku benzyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opel i Chevrolet montują instaklację fabryczną, a nie dokładaną w salonie ale o tym bliżej to Kajtek się wypowie.

Ja na butli (wchodzi 44 litry gazu) robię 340-360 km z ogonem, co przy wakacyjnej prędkości odpowiada jakimś 5, a nawet 6-ciu godzinom jazdy. Więc tankowanie zwykle zbiega się z serwisem (wymiana płynów eksploatacyjnych, itd.) samych pasażerów :].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoda domontowyje a z chevroletem to mi wyglada na zagrywkę marketingową w stylu "kupować, kupowac bo do domu idę". A jak widać na ulicach, ludzie kupują: Cruzy, Orlanda, Aveo. Stylistyka bardzo oryginalna i śmiem twierdzić że ładna.

Zobaczymy za dwa lata...

Żeby nie robić OT dopisze, że też fajnniei ekonomicznie będa ciągnać przyczepy dwa pierwsze modele z 1,8 LPG lub 2.0 D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzja Chevroleta jest zupełnie niezrozumiała wyrobił sobie markę i zwinął interes. To oficjalne wynoszą się z Europy. Info zostało rozesłanie do klinetów. Kumpel z biura dostał.

Będę się martwił za dwa lata bo mój samochód ma 7 to może jeszcze pociągnie z 2-3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.