Skocz do zawartości

Ciągnięcie przyczepy a zużycie paliwa


Arecky69

Rekomendowane odpowiedzi

ostatnie wakacje, cztery osoby na pokładzie + rowery na dachu auta 9,8 l/ 100 km średnia (w tym  pewnie z 500 km bez budy) , autostrady tyle co niemiecki TIF pozwala dla przyczepy a czasem trochę więcej  przy wyprzedzaniu :]

drogi lokalne zgodnie z przepisami, w tym wjazd z budą pod Edelweissspitz na 2510 mnpm, przejazd przez Grosglocknerhohalpenstrasse i przejazd Jadrańską Magistralą w trakcie Bory :)

generalnie na dłuższych odcinkach średnie spalanie z budą najmniejsze jakie zaobserwowałem to 8,5/100 (po płaskim na krajówkach) a największe 24/100 (podjazd pod Edelweissspitz z 800 mnpm na 2500mnpm). Przy planowaniu przyjmuję średnią 11/100.

 

20180609_122245_resized.jpg

20180626_184215.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z przyczepą 1000DMC spalanie wzrasta o ok. 2,5 litra ON i oscyluje w granicach 8,5 - 9 l ( urealnione wyniki, bo komputer zaniża spalanie ). Prędkości 90 km/h praktycznie nie przekraczam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 90-ki po płaskim przy bezwietrznej pogodzie, przyzwoicie, jak na PB, ok. 9,8-10,3 l. Kilka km szybciej i cirka 11-11,5.

Porównywanie spalania z cepą to trochę loteria, wystarczy jechać pod wiatr albo po pagórkach, i spalanie czy to Pb czy ON szybuje. Ostatnio testowy przejazd po przeglądzie kawałkiem S-8, pod lekki ale stały wiatr, leciutkie górki-dołki, i wyszło 12, nie chciało ani grama mniej (tempo tirów), z powrotem za to przyzwoicie, 10,5.

Ganiając S8 do Wrocka podobne różnice "tam" i "z powrotem" to norma, wiatr wieje tam zawsze, przeważnie z jednego kierunku.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnie wakacje, cztery osoby na pokładzie + rowery na dachu auta 9,8 l/ 100 km średnia (w tym  pewnie z 500 km bez budy) , autostrady tyle co niemiecki TIF pozwala dla przyczepy a czasem trochę więcej  przy wyprzedzaniu :]
drogi lokalne zgodnie z przepisami, w tym wjazd z budą pod Edelweissspitz na 2510 mnpm, przejazd przez Grosglocknerhohalpenstrasse i przejazd Jadrańską Magistralą w trakcie Bory
generalnie na dłuższych odcinkach średnie spalanie z budą najmniejsze jakie zaobserwowałem to 8,5/100 (po płaskim na krajówkach) a największe 24/100 (podjazd pod Edelweissspitz z 800 mnpm na 2500mnpm). Przy planowaniu przyjmuję średnią 11/100.
 
20180609_122245_resized.thumb.jpg.37535cd95a7b3327e71571413bde2bf9.jpg
20180626_184215.thumb.jpg.5345206a5a4efda9ed2bc095a6b95036.jpg
Jakim jeździsz autem? Widzę screen z wyświetlacza VW, miałem na weekend na testy Tiguana TDI 150, docelowo chcemy kupić TSI 190 i właśnie na Grosslockner chciałbym drugi raz wjechać ale z cepą jakby dało radę, a Tiguan pewnie da...

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, borek6 napisał:

Jakim jeździsz autem? Widzę screen z wyświetlacza VW, miałem na weekend na testy Tiguana TDI 150, docelowo chcemy kupić TSI 190 i właśnie na Grosslockner chciałbym drugi raz wjechać ale z cepą jakby dało radę, a Tiguan pewnie da...

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
 

auto da radę ale z przyczepą na Grosslockner nie polecam, generalnie da się, mijaliśmy kampery i nawet autokary czy zabytkowe ciężarówki  ale jazda z przyczepą wymaga sporej uwagi i ciągłego pilnowania hamulców przy zjeździe i zamiast podziwiać otoczenie musisz się ciągle kontrolować, ja tą trasę z chęcią powtórzę solo a najlepiej na motorze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.06.2018 o 21:05, rumpel napisał:

U mnie z przyczepą 1000DMC spalanie wzrasta o ok. 2,5 litra ON i oscyluje w granicach 8,5 - 9 l ( urealnione wyniki, bo komputer zaniża spalanie ). Prędkości 90 km/h praktycznie nie przekraczam.

Fajne masz autko. A ten silnik pomimo małej mocy potrafi ciężko pracować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renault Espace 2.0 dCi 150kM 2008 + cepka Abi Marauder DMC 935kg + Boks dachowy i dwie deski windsurfingowe na dachu + dwa rowery na cepce po jednym przód i tył i oczywiście sporo bagażu wewnątrz. Coroczna trasa dokładnie 700km pokonana w czasie 11godzin +/- 15 minut. Z przystankami dla odpoczynku i pieska. Staram się jechać płynnie bez szarżowania 90km/h z małymi odchyłkami ale nie przekraczam 100km/h.

Spalanie średnie to 10,5-11l/100km.

Wydaje mi się że nie ma co optymalizować.

Z oplem Astrą 1,7CDTI 80kM z ta sama cepka i sprzętem i na tej samej trasie, czasy prawie te same zużycie średnie 7,5-8l/100km. 

Ale komfort jazdy nie ten sam. Astra była zbyt mułowata ale nawet sobie nieźle radziła. Ale rezerw nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przejazd Kraków Wiedeń ok 420km większość na tempomacie ustawionym na 96km bagażnik załadowany na dachu 4 rowery + przyczepa spalanie 10,8

 

Edit

Dzis dobiłem do 1200km trasa Wiedeń/Garda spalanie 11l

 

 

 

 

 

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.