Skocz do zawartości

Ciągnięcie przyczepy a zużycie paliwa


Arecky69

Rekomendowane odpowiedzi

Klapki dają radę, to fakt ( nie ta gazeta ) :] , ale te niskie spalanie to tylko przy niskich, przepisowych prędkościach  :swiety:

Tylko i wyłącznie przepisowe, zresztą spokojna jazda w Skandynawii plus to że np. przez 200km nie wyłączałem

tempomatu bo nie było takiej potrzeby wpływa na spalanie i to bardzo :ok:

Moc + tylne łapy i budka 1200 dmc zestaw idzie jak komornik po traktor  :>

:ok:   :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze jest jednak różnica w kulturze tam i na naszych drogach ... :/

ja do tamtego stylu jazdy przyzwyczajałem się pare godzin a po powrocie po 2 tyg miałem z tydzień świra

Dlatego nawet droższe paliwo jest rekompensowane prze mniejsze spalanie, a za spokojną

jadzę po zjechaniu z promu to mnie TIRy do rowu chciały zepchać :oslabiony:

Edytowane przez TOM3653 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo stracony czas w Skandynawii chcą nadrobić, a tu im jakiś zawalidroga blokuje. Chcesz paliwo oszczędzać, to w domu zostań ;) Oni muszą na czas towar dowieźć, a tam im kazali z przepisową prędkością jechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobiłem rekord… Octavia II FL, 1.6 z lpg, 2 rowery na dachu, 3 osoby, przyczepa DMC 1000kg (realnie pewnie poniżej 900kg), prędkości 80-100km/h, klima non stop (temp zewnętrzna 32-37 stopni) - 17l LPG/100km  :miga:  Nie miałem pojęcia że ten silnik może tyle spalić  :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobiłem rekord… Octavia II FL, 1.6 z lpg, 2 rowery na dachu, 3 osoby, przyczepa DMC 1000kg (realnie pewnie poniżej 900kg), prędkości 80-100km/h, klima non stop (temp zewnętrzna 32-37 stopni) - 17l LPG/100km  :miga:  Nie miałem pojęcia że ten silnik może tyle spalić  :]

Silniczek się napocił napracował to i picie 17l gazu mu się należało..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duze auto, srednia cepa + rowery a "silnik od dobrej kosiarki", musial wypic.

Ten silniczek w Pasacie B5 potrafi wypic po 11l LPG na trasie i 13l LPG w miescie.

Bylem bardzo zdziwiony bo moje 2.0 LPG ma takie samie wyniki tylko w FLu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje kiedyś B5fl 2,8 V6  w automacie i 4X4  na trasie paliło średnio 11-12l i to trasa zdecydowanie nie emerycka,ale jak ganiało się tylko po mieście to spalanie lpg od 17 lato do 21 zima ale to krótkie trasy z obciążeniem bo auto robiło za taxi bagażowe..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zakładać nowego tematu do jednego pytania, więc zapytam w tym wątku. Jadąc w upał z przyczepą na zwykłych częściowo zacienionych drogach (pobocza zadrzewione). temperatura silnika jest około 90 stopni. Wjeżdżając na rozgrzaną autostradę po pewnym czasie temperatura silnika dochodzi do prawie 100 stopni. Prędkości w obu przypadkach podobne i ukształtowanie ternu również. Czy to jest normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mówimy o Twojej Vectrze to tak. Ja co prawda 100wy u siebie nie zobaczyłem, ale było blisko. Natomiast jestem pewny, że jechałem na wiatrakach, ale cóż za oknem było 37,5 ale dała radę. Problemem jest nagrzana nawierzchnia autostrady, bo po górach do Zakopca deptałem i było prawie normalnie, tyle że przy zjazdach auto miało czas ochłonąć.

 

Acha... Koleżko jest przecież temat "Upały groźne dla holowników" :nono::] .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnie upały, jak jeździłem po drogach, to przydrożne termometry pokazywały temperaturę 37 w powietrzu i powyżej 50 przy asfalcie. Biorąc pod uwagę, że często nasze holowniki powietrze do chłodzenia biorą spod auta, to pewnie później trochę brakuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2000 km Chorwacja przez góry doliny średnio 22/100 Grand Voyager 3,3 LPG. Komfort w porównaniu do Koleosa nieporównywalny, na korzyść granda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Chorwacja, upał po autostradach ok 95-100km/h,  cepka dobre 1200kg (full załadunek),  po przebiegu 2200km,  wskazania komputera : srednie spalanie 9,5 L/100km,   Po przelitrazowaniu, czyli ile zatankowałem dieselka,  wyszło  niemalze 12L/km.   Nie bedzie mniej. No i .....spojlerek na dachu holownika !

A co do temperatury silnika, cieczy.  Własciwie cały czas na poziomie 90,   chociaż w drodze powrotnej podjazd pod tunel Mala Kapela  zrobił swoje,  na automacie ok 2000 obrotow/ 90km /h  temperatura szybko wzrosła pod czerwone pole.  Przeszedłem na sekwencję,   zmniejszyłem obroty do ok 1500,  predkosc do ok 70 km  i po chwili temperatura spadła do normalnej, 90 stopni.   Pozniej juz się nie powtórzyło, mimo iz przeszedłem na automat i ponownie obr ok 2000,  predkość 95-100km.  Jazda na tempomacie, ze stałą predkoscią,  wyznacznikiem  predkość obrotów silnika - ok 2000 obr/min

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Mala_Kapela_(tunel)

 

https://www.google.pl/maps/place/Tunel+Mala+Kapela,+Chorwacja/@45.0933256,15.2245389,13z/data=!4m2!3m1!1s0x4763f348cb1fab15:0x835db67cfb233dbc?hl=pl

post-1811-0-81042900-1440154792_thumb.jpg

post-1811-0-21305700-1440154830_thumb.jpg

post-1811-0-65539900-1440154888_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.