Skocz do zawartości

Kampery w Zakopanem tak, ale tylko na kempingu a nie w centrum


Ciutek

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawa wzmianka pojawiła się w dzisiejszym  Tygodniku Podhalańskim. Otóz kamper zaparkował w centrum na jedną noc i "zdenerwowany czytelnik" poinformował redakcję o barbarzyństwie jakim jest postój kampera na zwykłej ulicy :nono:

http://www.tygodnikpodhalanski.pl/?mod=news&strona=1&id=21931

Fajne są komentarze pod artykułem :skromny:  Polecam tę krótką lekturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. A my zawsze mozemy jechać w innym kierunku i zostawic pieniądze tam gdzie mamy ochotę.

 

I w moim przypadku niestety tak jest :( Po ostatnim pobycie w stolicy Tatr, na jakiś czas mi przeszło  :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio byłem z synkiem na Górze Żar. Wszystko jest tak zorganizowane, ze nie ma możliwości zaparkować, żeby nie zapłacić. 8 zł za dzień ....  :oslabiony:  Stałem może 3 godziny....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu akurat wsparłeś Górską Szkołę Szybowcową - pieniądze nie poszły w prywatne ręce - jeśli Cie to pocieszy :-). Zresztą jest to jedno z nielicznych źródeł pieniędzy, dzięki któremu ta szkoła naprawdę dobrze funkcjonuje (a przynajmniej robiła to do zeszłego roku - teraz to zobaczymy - trochę się w niej pozmieniało).

Trochę szkoda, że nie możesz z tego skorzystać na przykład wykupując lot szybowcem (jeśli oczywiście by Cię to interesowało) ale to przez takie przepisy, (które ktoś u nas w PL tak zinterpretował, że GSS żeby wozić pasażerów musiałby mieć certyfikat przewoźnika lotniczego - tak jak każda linia lotnicza) i jakiegoś nędznego dziennikarzynę, który w pogoni za sensacją narobił wielu kłopotów robiąc z ludzi w aeroklubach morderców i burząc sposób, który dość długo pozwalał obejść bezsensowne w tym wypadku przepisy - ale to dużo obszerniejszy i nie mający związku z tym forum temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie szkoda, fajnie latało się Puchaczem , nawet nie wiedziałem,że to już niemożliwe 

wracając do tematu jest wiele miejsc gdzie nie wolno kamperować na dziko w mieście ,nie tylko w naszym kraju

Edytowane przez piotrekbb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jedno prawie dzikie miejsce , bez prądu wody ....

Płacę 10 zł lub 5 zł ( w tygodniu) za wjazd.

Opłata symboliczna , ale wstając codziennie o 6 rano mamy całe pole wysprzątane .

To cieszy , bo te 10 zł cieszy dać , wiedząc że idzie na codzienne sprzątanie.

To samo dotyczy np. Żaru .

Symboliczna opłata nie idzie na marne. :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu akurat wsparłeś Górską Szkołę Szybowcową - pieniądze nie poszły w prywatne ręce - jeśli Cie to pocieszy :-)

 

O tym nie wiedziałem.

 

No to OK. Zwracam honor i to popieram. :blagac:

 

Choć nadal mam wątpliwości, bo osobnik, któremu płaciłem, ok 15.00 był już na "chuchu" i oczka miał już mocno "maślane"   :ee:

 

 

To cieszy , bo te 10 zł cieszy dać , wiedząc że idzie na codzienne sprzątanie.

To samo dotyczy np. Żaru .

 

Raczej nie idzie, bo to co leżało po krzakach wokół parkingu nie było świeże  :look: ....niemniej, świadczy to przede wszystkim o jego użytkownikach  :oslabiony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze ze 2 kampery górale namierzą na parkingach i wprowadzą opłatę parkingową 10 zł / godzina + klimatyczne

Jak zwykle: "Sprzedaż spada - podnosimy ceny".

Doskonały pomysł prowadzący do tego by zaczęli myśleć.

Nie zapłacę ani za miejscowy parking ani w knajpie ani w piekarni. Nie przyjadę bo ktoś mnie zniechęcił i moje złotówki z przyjemnością zostawię w bardziej przyjaznym miejscu. Proste.

Brudne łapska wsadza się do kieszeni turysty, a nie lepiej by turysta sam kasę chętniej wyjmował?

Aaaa.... problem.... bo jak to zrobić, co?

Myśleć!!!

Inni potrafią.

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie szkoda, fajnie latało się Puchaczem , nawet nie wiedziałem,że to już niemożliwe 

 

Wszyscy walczą, żeby znów można było wozić pasażerów - wszyscy byli z tego zadowoleni, szkoła, piloci (instruktorzy, bo tylko instruktorzy mogą wozić tam pasażerów), turyści. Nie jest to proste ale może uda się im coś wywalczyć - chodźcie i się podpytujcie, jeśli jesteście zainteresowani - będą przynajmniej czuli presję, żeby o to walczyć, a tak długo jak nie będzie nikt wchodził na pas, to nikt Was tam nie pogoni. :-)

 

Raczej nie idzie, bo to co leżało po krzakach wokół parkingu nie było świeże  :look: ....niemniej, świadczy to przede wszystkim o jego użytkownikach  :oslabiony:

 

I to jest bardzo przykre. Całkiem niedawno doprowadzono do małego przewrotu na Żarze - mam nadzieję, że nie wpłynie negatywnie - wiem, że poprzedni prezes starał się to jakoś ogarnąć i rozwijać - pożyjemy, zobaczymy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. A my zawsze mozemy jechać w innym kierunku i zostawic pieniądze tam gdzie mamy ochotę.

Popieram, i w związku z szerkopojętą gościnnością Zakopiańczyków i ich bliskich jadę sobie właśnie spokojnie do Białki T. Coż, wolny rynek mamy....

Edytowane przez MichalKJ (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzałem, tego kampera jak jechał jedną z głównych ulic. Mnie nie przeszkadza bo ja lubie kampery, góralom szkoda kasy i nawet potrafią napsocić, ale dlaczego nie zwracają uwagi na swoje kampery w Zakopanym to do dziennikarza który robił zdjęcie. Polska to wolny kraj jadę dalej. :ee: Tak marny i zaniedbany kamping i drogi to specjalność chyba tylko górali.Poztywne opinie o nim to wierutne oszustwo. Dudki dudkidudki........ Najlepsze kwatery i pensjonaty a także hotele te 5 gwiazdkowe są własnością warszawiaków - uczcie się od nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.