Skocz do zawartości

Zakopane, Tatry, co warto zobaczyć?


terenowiec

Rekomendowane odpowiedzi

U nas na Dolnym Śląsku ferie, więc jest okazja by gdzieś się ruszyć z dzieciakami. Pomyślałem, że pojedziemy w Tatry. I choć w górach tych spędziłem "pół życia", to jednak było to dawno temu, a i poniżej 1300 metrów to prawie w tamtych latach nigdy nie schodziłem. 

Dlatego pytanie do osób, które Zakopiec i okolicę znają i mogą coś ciekawego zaproponować.

Możliwości i założenia są takie:

1. Jedziemy z dzieciakami (5 - 10 lat), wiec po graniach i przełęczach nie będziemy ich ciągać.

2. Chcemy zobaczyć trochę ładnych Tatr, ale i nieco kultury oraz ciekawostek.

3. Wyjazd będzie krótki 3 - 4 dni

4. Mile widziane piesze wycieczki, ale nie dłuższe niż 10 - 12 km, lub 4 - 5 godzin. 

5. Ciągnięcie autostradą do Morskiego Oka - ODPADA!

 

W naszych planach mamy:

A. Wycieczkę z Wierch Porońca na Rusinową Polanę i na Wiktorówki.

B. Wejście do Jaskini Mylnej. I tu pytanie, czy tak jak kiedyś można do niej wchodzić samemu? Czy jest czynna i jak to wygląda?

C. Odwiedzić baseny w Bukowinie Tatrzańskiej. Też pytanie do Was, jak tam sytuacja wygląda, bo nigdy nie byłem.

D. Chętnie bym zobaczył jakieś ciekawsze muzeum lub inną zakopiańską atrakcję. Co warto?

 

Wszelkie Wasze sugestie są mile widziane :przytul: .

Edytowane przez terenowiec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

C. Odwiedzić baseny w Bukowinie Tatrzańskiej. Też pytanie do Was, jak tam sytuacja wygląda, bo nigdy nie byłem.

D. Chętnie bym zobaczył jakieś ciekawsze muzeum lub inną zakopiańską atrakcję. Co warto?

 

Ad C: Jest super, ale zdzierstwo i krwiopijstwo.... ceny powalają. To juz lepiej wyskoczyć na Słowację do Meander Parku w Oravicy lub dalej do Popradu. Ceny pewnie podobne a atrakcji więcej :) W Oravicy, krzesło na stok narciarski, startuje prosto w aqaparku. Moczysz tyłek i oglądasz jak jeżdżą :)

 

Ad D: http://tpn.pl/ ; http://z-ne.pl/s,docid,21759.html

 

Na trzy, cztery dni wystarczy. Ponadto trochę pisałem o Zakopanem tu: http://forum.karawaning.pl/topic/15653-zakopane-kemping-pod-krokwi%C4%85-listopadow%C4%85-por%C4%85/?hl=listopadow%C4%85

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Twój wątek czytałem i wziąłem kilka propozycji pod rozwagę. Mam pytanie, gdzie to się idzie Pod Reglami w kierunku Doliny Białego? Bo pisaliście, że poszliście, ale nie pamiętam, czy tam kiedyś byłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idziesz jak na Krokiew, ale omijasz ją z prawej strony, wzdłuż ogrodzenia (wydzielony szlak) i dochodzisz do granicy lasu. Wzdłuż lasu ciągnie się własnie Droga Pod Reglami, idziesz nią kawałek w prawo (nie w stronę Kuźnic) i po kilkuset metrach dochodzisz od potoku. Skręcasz w prawo i idąc wzdłuż potoku dochodzisz do bramy wejściowej do Doliny. Dolina jest długawa, ma punkty wysokościowe, my doszliśmy chyba do czwartego, tak ok 1h. 

 

Polecam i powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wjedź kolejką na Gubałówkę! Jak będziecie mieli ładną pogode to macie wspaniały widok na całe polskie Tatry a wycieczka (zwłaszcza dla dzieci) atrakcyjna i nie męczaca.Można także wjechac na kasprowy Wierch i to juz jest wyższa półka niz Gubałówka. Polecam spacer Doliną Koscieliską lub Chochołowską (ta trochę długa).

Miłych wrażen z Zakopanego

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja powiem coś o Jaskini Mylnej.........otwarta cały rok,zimą i latem stała temperatura ok. 10 stopni ,oczywiście przy wejściu i wyjściu miesza się z temp.otoczenia.Powyżej jest jeszcze jaskinia Raptowicka -też warto ją przy okazji zwiedzić a potrzeba poświęcić na nią ok.30 minut.

Do Mylnei i Raptowickiej wychodzi się z jednego miejsca w dolinie Kościeliskiej,przy czym do Raptowickiej wchodzi się tą samą drogą którą potem trzeba wrócić,następnie zwiedza się Mylną wchodząc jednym wejściem a wychodzi się w zupełnie innym miejscu.Trasa wewnątrz jest oznaczona jako czerwony szlak,(warto sobie wydrukować mapkę jaskini i zabrać ze sobą) koniecznie jedna latarka na osobę najlepiej czołówka bo ma się wolne ręce,kilka przesmyków jest niskich szczególnie dla nas dorosłych -dzieci spoko dadzą radę (wysokość ok.60-70 cm) więc można ubrudzić ubranie-spodnie (my na pierwsze wejście zabraliśmy spodnie ortalionowe które założyliśmy na normalne).

Podejście i zejście jest dość strome,tam może być ślisko.Jest kilka wysokich komnat w których można usiąść,wypić herbatkę z termosu i przekąsić kanapkę -taka atrakcja dla dzieci.

Uważam,że koniecznie trzeba je zwiedzić.

Co do wycieczek,nie długich to zdecydowanie polecam Nosal-tak blisko i fantastyczne widoki.Można wejść z Jaszczurówek zielonym szlakiem,następnie żółtym na przelęcz Nosalową i dalej zielonym na Nosal,po czym zejść do Zakopca lub z powrotem zielonym szlakiem  do Kuźnic pod stacje kolejki na Kasprowy i w dół chodnikiem do Zakopca.

Można tę trasę trochę wydłużyć zaczynając nie w Jaszczurówkach tylko Toporowa Cyrhla zielonym szlakiem przez Wielki Kopieniec.

Niestety bez mapy nie dasz rady połapać się w tych szlakach.

Rusinowa polana -PIĘKNA-tylko wydaje mi się ,że jeszcze będzie zupełnie puściutka-bez owiecek i oscypków.

 

Powodzenia i pięknej pogody na wycieczkach górskich.

pozdrawiam Irek

 

ps.

Kajtek napisał,że baseny drogie i to chyba prawda,może warto spróbować prawdziwych źródeł termalnych na Słowacji- Orawica ,dojazd przez Chochołów,są tam dwa obiekty;

klasyczny - Aquapark Meander-ze zjeżdżalniami i atrakcjami dla dzieci,

http://www.meanderthermal.com/pl/   

ale cena też zabija........

oraz dwa baseny otwarte na zewnątrz z wodami mineralnymi- leczniczymi,tam się tylko siedzi i moczy o ile pamiętam to temp.wody oscyluje w granicach 37 stopni,nie pamiętam ceny za wstęp ale chyba ok 5 euro.


ale cena też zabija........

oraz dwa baseny otwarte na zewnątrz z wodami mineralnymi- leczniczymi,tam się tylko siedzi i moczy o ile pamiętam to temp.wody oscyluje w granicach 37 stopni,nie pamiętam ceny za wstęp ale chyba ok 5 euro.

Edytowane przez gazirek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Terenowiec!
Polecam Ci tę lekturę: http://forum.karawaning.pl/topic/16124-kampery-w-zakopanem-tak-ale-tylko-na-kempingu-a-nie-w-centrum/ przed wyjazdem do Zakopca. Widać, że tam nie mogą się doczekać karawaningowców :nono:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju warto zwiedzić Atmę, zobaczyć Willę pod Jedlami, cmentarz na Penkswym Brzyzku (niedaleko od ronda pod Gubałówką) Kościółek autorstwa Witkacego w Jaszczurówce - przy drodze do Łysej Polany. A z górskich wycieczek -zależy to od  warunków pogodowych- polecałbym wyjazd na Kasprowy i zejście do Murowańca -schronisko w Dol. Chochołowskiej - i potem albo przez Skupniów Upłaz lub Dol. Jaworzynki wrócić do Kuźnic. Wycieczka z pięknymi widokami, jest gdzie odpocząć coś wrzucić na ruszt. Udanego wyjazdu

Edytowane przez ed (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dzieciakami polecam tatrzańskie doliny. Dla mnie najładniejsza jest Kościeliska. Wycieczkę (około 6km) można zakończyć w schronisku na hali pod Ornakiem. Do jaskini Mroźnej zimą nie da się wejść, ale możecie podejść do wąwozu Krakowskiego. Parking (płatny) jest w Kirach. My zatrzymujemy się tu: 49°16'32.68"N  19°52'3.67"E. Polecam też Strążyską - kaskady wodne, wodospady i wspaniały widok na Giewont.

Edytowane przez nomadka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju warto zwiedzić Atmę, zobaczyć Willę pod Jedlami, cmentarz na Penkswym Brzyzku (niedaleko od ronda pod Gubałówką) Kościółek autorstwa Witkacego w Jaszczurówce - przy drodze do Łysej Polany. A z górskich wycieczek -zależy to od  warunków pogodowych- polecałbym wyjazd na Kasprowy i zejście do Murowańca -schronisko w Dol. Chochołowskiej - i potem albo przez Skupniów Upłaz lub Dol. Jaworzynki wrócić do Kuźnic. Wycieczka z pięknymi widokami, jest gdzie odpocząć coś wrzucić na ruszt. Udanego wyjazdu

Ed! Po pierwsze to o wycieczki pytał Terenowiec a nie ja (Andrzej).Po drugie - wytłumacz jak mam z Kasprowego przejść do Murowańca - chroniska w dol. Chochołowskiej i dalej przez Skupniów lub Jaworzynke do Kuźnic? Narobiłes niezłego misz maszu! Murowaniec jest na Hali Gąsiennicowej a dol. Chochołowska w Tatrach Zachodnich!. Mam nadzieję, że Terenowiec przed wycieczką popatrzy na mapę. No i z 5-cio latkiem na nóżkach z kasprowego....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za propozycje. Wasza oferta jest bogata i zupełnie wystarczająca, jak na 4 dni. W niektórych miejscach, o których mówiliście, kiedyś dawno temu byłem. Warto będzie do nich wrócić z rodzinką.

Pozdrawiam terenowiec - też Andrzej  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Jest takie przysłowie: "Niejednemu psu Burek"

Terenowiec to też Andrzej :]  

 

Ponadto zawsze myślałem, że Murowaniec to na Hali Gąsienicowej jest... :niewiem:

Hmmm... tak to jest jak się zna forumowiczów tylko z netu! W tym roku już muszę się wybrać na jakiś zjazd, żeby Was poznać osobiście i nie strzelać takich gaf jak z tym imieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ed! Po pierwsze to o wycieczki pytał Terenowiec a nie ja (Andrzej).Po drugie - wytłumacz jak mam z Kasprowego przejść do Murowańca - chroniska w dol. Chochołowskiej i dalej przez Skupniów lub Jaworzynke do Kuźnic? Narobiłes niezłego misz maszu! Murowaniec jest na Hali Gąsiennicowej a dol. Chochołowska w Tatrach Zachodnich!. Mam nadzieję, że Terenowiec przed wycieczką popatrzy na mapę. No i z 5-cio latkiem na nóżkach z kasprowego....

Masz rację - sam nie wiem co się stało że taki błąd przepraszam. Murowaniec jest na Hali Gąsiennicowej. Akurat zejście z Kasprowego do Murowańca nie jest trudne i nawet 5latek zajdzie pod warunkiem ze będą więcej niż dobre warunki.  Atak na marginesie Terenowiec to właśnie Andrzej. Pozdrawiam i przepraszam.

Edytowane przez ed (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację - sam nie wiem co się stało że taki błąd przepraszam. Murowaniec jest na Hali Gąsiennicowej. Akurat zejście z Kasprowego do Murowańca nie jest trudne i nawet 5latek zajdzie pod warunkiem ze będą więcej niż dobre warunki.  Atak na marginesie Terenowiec to właśnie Andrzej. Pozdrawiam i przepraszam.

Fakt! zejście z Kasprowego trudne nie jest. Myślę jednak, że dla 5-cio latka zejście z Kasprowego do Kuźnic może być zbyt męczące i do tego w drugiej części (po przejściu przełęczy między Kopami, nudne - cały czas tylko las i las...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.