Skocz do zawartości

Kamping Wajk


Talapik

Rekomendowane odpowiedzi

kamping czyli pole jest oddalony od jeziora trzeba zejsć po stromej skarpie ok100m plaża w małej zatoce jeż Drawskiego raczej  tam jak dla mnie ponuro

jest to ośr łączony z domkami raczej czysto i cicho choć dość sporo ludzi na week zjeżdża można tanio zjeść obiad po ówczesnym zamówieniu

jak dla mnie nic szczególnego 

polecam pole, które jest przed Wajkiem u miejscowego gospodarza  nad jeziorem www.piaseczno16.pl.tl

Edytowane przez marcin traker (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego Talapik - fajne miejsca wyszukujesz - wprawdzie jeszcze nie odwiedzone - ale mogą kogoś naprowadzić na fajne miejscówki

 

ale:

 

zakładasz kolejny temat, gdzie proponujesz coś, oczekujesz odpowiedzi - po 2 postach temat zostawiasz i zakładasz nowy

 

"nad jeziorem" " sumowo" i ten.

 

może pisz o swoich pomysłach w jednym wątku (albo swoim, albo jest aktualnie "mazury 2014") i zrobi się z tego obszerny i ciekawy temat dla innych jako małe kompedium wiedzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Rosołek z góry przepraszam moja pomyłka- mogłem faktycznie dołączyć te dwa tematy do (mazury 2014).

Dokładnie to szukam fajne miejsce do wypoczynku w tym roku i tak sobie myślę że niektórzy koledzy i koleżanki może byli na tych kampingach i napiszą czy warto jechać tam z rodzinką i znajomymi.Na necie fajnie wszystko wygląda a w rzeczywistości to może być niewypał.

Dzięki koledze Marcin traker mogę sobie już jakieś zdanie wyrobić lecz czekam może jeszcze ktoś coś dopisze.

Jeszcze raz sorki na razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
A co sądzicie o tym kampingu http://www.wajk.pl/ ?

Mnie osobiście również się podoba i zastanawiamy się albo kamping nad jeziorem albo wajk.[/quote

 

 

 

Ja polecam Drawtur w Czaplinku. Bywam tam warunki super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam pole, które jest przed Wajkiem u miejscowego gospodarza  nad jeziorem www.piaseczno16.pl.tl

Zastanawiałem się nad Wajk'iem w ubiegłym roku, wyglądał zachęcająco, opinie też które czytałem ok. ale to nie całkiem mój klimat :)

Marcin dzięki że podrzuciłeś alternatywę,  stronkę zerknąłem, nie ma tam wiele ale wystarczy aby stwierdzić że to zdecydowanie mój klimat, już zacząłem trochę lubić ten obiekt :)  

Byłbym wdzięczny jeśli mógłbyś dorzucić szersze info, zatłoczenie choć pewnie nie, kapanie/plaża, czystość jez.,jak z prądem, poziom cen, z marszu czy trzeba wcześniej tyrknąć, itp.   :)

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Byliśmy z żoną w wajku w zeszłym roku dwa tygodnie.  Wrażenia generalnie pozytywne. Po dwa kibelki i dwa prysznice w części damskiej i męskiej ale kolejek specjanie nie było. Ciepła woda non stop bez dodatkowych opłat (do mycia naczyń też), sanitariaty czyste. W części damskiej był kłopot z odpływem wody w prysznicach i czasem zbierało się  jeziorko po kostki. Pole dość kameralne - kawałek łąki i kilka tarasów ale to uznaliśmy za zaletę. Prąd jest bez problemu w dostatecznej ilości . Jest bar, sklep gdzie można zamówić świeże pieczywo. Sporo atrakcji dla dzieci, jest nawet strzelnica i można z wiatrówki postrzelać, zrobili też siłownię na świeżym powietrzu. Plaża niewielka ale wystarczająca, czysta i strzeżona a schodzi się do niej po niewielkiej pochylni ok 100m. sprzęt pływający w rozsądnych cenach. Na polu organizują spływy kajakowe, dwa razy w tygodniu dyskoteka ale do północy i potem spokój. Było też kilka imprez tematyczno - regionalnych. Generalnie wrażenia bardzo pozytywne. Ponieważ droga do wajka prowadzi obok pola "piaseczno 16" postanowiliśmy zbadać sprawę organoleptycznie. Miejsce urokliwe, z fajnym widokiem na jezioro. duży plac ale mało miejsca. Powód - mocno nachylony teren. Tak na prawdę przyczepę można postawić albo na samej górze (blisko drogi) albo na samym dole. Miejsce na dole bardzo sympatyczne ale wejdzie tam może 8 przyczep. w czasie naszych odwiedzin były dwa kampery na górze a na dole 2 kampery i trzy przyczepy. Dwa lub trzy zestawy jeszcze by się zmieściły na dole i może jeden lub dwa na górze. Fajne jezioro, fajny widok, nam się szczególnie spodobało na dole nad samą wodą. Obok domu gospodarzy pawilon z kibelkiem i prysznicem ( były chyba 2, bez podziału na damski i męski), wyglądały czysto i nie czuć było niegodziwych woni. Z drugiej strony domu, na podwórku gospodarzy bajzel jak u cyganki w tobołku. Dla dzieci nic tam niema oprócz jeziora.

To by było z grubsza tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w ubiegłym roku latem w Wajku i wytrzymaliśmy 3 noce.

Z Wajkiem jest jeden problem, że właściciel nie potrafi określić, dla kogo jest ten camping przeznaczony. Byli rodzice z małymi dziećmi, trochę starszych osób, ale też trochę młodzieży. Dla nas to nie były 3 spokojne noce. Młodzi ludzie rozbili się koła nas z dwoma namiotami i nawet siurali nam co chwilę przy kampingu nie mówiąc o rozmowach przy piwku. Poza tym każdy miał grilla, efekt był taki, że po południu nie szło ujechać, taki smród wszędzie. Drugi raz na pewno tam nie pojedziemy.

Ale to było latem, sądzę, że wiosną może być tam całkiem przyjemnie i spokojnie.

A teraz chociaż trochę plusów i minusów jeszcze:

- jeziorko w miarę, chociaż trochę ponuro przy zejściu

- siłownia zewnętrzna, korty, stół pingpongowy, pole do siatki

- plac zabaw beznadziejny, mogłoby go nie być wcale,

- dwa razy w tygodniu dyskoteka do 23.00 (więc dla rodzin z małymi dziećmi to też problem)

- kibelki i prysznice takie sobie.

Edytowane przez pitek17 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim pociechom wystarczy woda las i dużo przestrzeni ogólnie natura, place zabaw zbędne

woda w jeziorze czysta piasek długo płytko ,a to że miejsca najwyżej na 10 przycep też jest dla mnie plusem  anie minusem, wynika to chodzby z rach prawdopodobieństwa :pub: a sam plac jest ogromy

plac gospodarza, cóż ja na nim nie stojetak wygląda\ło kiedyś 90 % domostw wiejskich, tak wygląda gospodarka na własne potrzeby bez udziału UE ich kur w klatkach pestycydów chemii i pasz szybkowzrostowych

polecam ser biały ,który robi gospodyni palce lizać, chyba że musicie mieć marketowy  z popłuczyn mlecznych a nie prosto od krasuli

Edytowane przez marcin traker (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
  • 11 miesięcy temu...

Koledzy w pobliżu na Pojezierzu Drawskim nad Jeziorem Siecino są dwa ośrodki wypoczynkowe gdzie można przyjechać z przyczepą. Są to Ekoland i obok Ekoeden. Czy możecie coś napisać o tych ośrodkach, który bardziej polecacie, może fotki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.