Skocz do zawartości

Boczna przystawka gospodarcza


mas444

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałbym dokupić do swojego przedsinka tzw. przystawkę gospodarczą. Wpina się ją z boku zamiast płachty okiennej.

Czy ktoś z szanownych forumawiczów dokupywał takie coś i mógłby podzielić się doświadczeniem jak najlepiej dobrać pod kolor, rozmiar i fason przedsionka?

post-1520-0-05312000-1392465887_thumb.jpg

Edytowane przez mas444 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mas444 napisał:

Chciałbym dokupić do swojego przedsionka tzw. przystawkę gospodarczą. < jeden klamot więcej do wożenia...

W PL (zimno + leje) taka przystawka gospodarcza może i ma sens ?!
Na południu w takiej przystawce jest nie do wytrzymania z powodu wysokich temperatur.
W przyczepie śpimy od godz.23:00 - 24:00 do 07:00 rano póżniej jest  tak już wspomniałem.

 

HRvatska < przykłady > Italy

 

Całe życie w ciągu dnia śniadanie, obiad i kolacja jest poza przedsionkiem (pod parasolem) z powodów jak wyżej.
Naśladując sąsiadów na kempingu w gorące i parne noce ja śpię na łóżku polowym pod gołym niebem.
Reasumując przystawka namiotowa bez gospodarczej spełnia nasze potrzeby.

Pozdrawiamy,
Ir & Ed

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na wstępie autor napisał to jest kolejny klamot do wożenia ............ Ja swojej przystawki jeszcze nigdy nie rozstawiłem ostatnio to już nawet wyjąłem z przyczepy bo zajmuje miejsce. Ma jedynie sens przy rozbijaniu na minimum 2 tygodnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam setki klamotów, więc jeden więcej nie stanowi różnicy. Chcemy w przystawce postawić nasz przenośny kibelek no i jakieś klamoty oczywiście :smirk:

Masz rację macieku, że na krótko się nie opłaca, ale moja przyczepa stoi min. miesiąc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kibel są takie namioty typu tipi za bodajże 200zł gdzieś widziałem. Nie odwodzę Cię od przystawki ale weź pod uwagę że trzeba mieć też w oryginalnym przedsionku stosowną kedrę do mocowania przystawki i najlepiej kompatybilne zamki żeby łatwo było spiąć całość. Choć zamki podobno nie są wymogiem bezwzględnym ............ nie wiem bo w poprzednim przedsionku miałem kompatybilne z przystawką ale sprzedałem przedsion (budę zmieniłem na większą) zanim rozstawiłem komplet więc nie miałem okazji przetestować empirycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz w przedsionku wszyte z boku kedry (  takie same jak ta co wchodzi w listwę przyczepy ) to montaż jest prosty. Musisz kupić przystawkę, która też ma kedry i łączysz to listwą , jeśli nie masz kedry w przedsionku to już tak łatwo nie będzie, bo wtedy musisz kupić przystawkę którą się łączy suwakiem i to pasującym z tym co masz w przedsionku i to nie jest już takie łatwe. Można ewenyualnie kupić "na pałę" i potem wszyć we własnym zakresie kedry lub suwak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie wiem czy cały czas jesteś zainteresowany tą przystawką gospodarczą do przedsionka. Nie wiem dlaczego wszyscy Ci ją odradzają. Jest to bardzo fajna rzecz i sporo powiększa powierzchnię przedsionka. My zawsze mamy przyczepy z dostawkami i nawet jak jedziemy na trzy dni to ją roztawiamy. Jeśli jesteś nadal zainteresowany kupnem dostawki gospodarczej to daj znać bo ja mam jedną do sprzedania którą zostawiłem sobie z poprzedniej przyczepy, gdyby w następnej nie było. Jednak nową kupiłem też z dostawką gospodarczą. Pozdrawiam.

post-9093-0-57884000-1393146640_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Proszę o podpowiedź jak połączyć przedsionek z boczną przystawką gospodarczą. W jednym i drugim jest wszyta kedra, ale nie mam listwy łączącej. Może ktoś mi pomoże gdzie taką listwę kupić.


To tak wygląda. Sprzedający zapewne zapomniał dodać brakującą listwę.

post-16645-0-41500800-1398414815_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Zakupiłem przystawkę od kolegi Blazej. Po sprawdzeniu okazało się, że nie pasuje, gdyż łączy się z przyczepą kedrą, a z przedsionkiem suwakiem. U mnie zaś przedsionek w całości musiał być doczepiony kedrą do przyczepy. Wymyśliłem następujące rozwiązanie. Oddałem przedsionek i przystawkę do krawcowej, która w przedsionku po obu jego stronach doszyła dodatkowe suwaki, zaś w przystawce wymieniła suwak na podwójny i dłuższy - zamiast kedry. W rezultacie dopinam przystawkę do przedsionka tylko suwakiem i mogę to zrobić zarówno z lewej, jaki prawej strony przedsionka. Wszystko pasuje idealnie.

Koszty tej operacji to 200zł za trzy suwaki 5,3m. i 100zł za usługę krawiecką.

 

Jeśli ktoś potrzebowałby usługi krawieckiej w Warszawie z czystym sumieniem polecam panią Annę - anna@aquilan.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam przystawkę boczną do przedsionka Brandt wpinaną na oryginalny zamek zamiast ściany bocznej. Bardzo ją sobie chwalę, często dostawiam i używam do przechowywania rowerów i innych sprzętów. Ponadto w sytuacjach awaryjnych wpinam bawełnianą sypialnię i dwie osoby mają fajne spanko. Przetestowane i zachwalane, w upalne dni przyjemniej niż w przyczepie. Tak to wygląda u mnie.

post-10171-0-92389500-1402604323_thumb.jpg

post-10171-0-51482700-1402604329_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

U nas przedsionek główny i gospodarczy jest zakończony kedrą, więc musi być łącznik- listwa. Już znalazłam na allegro w cenie 35,00 za listwę 2,5 m

ale i tak dzięki za podpowiedź. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam, co sądzicie koledzy o takiej dostawce http://olx.pl/oferta/namiot-przedsionek-przystawka-cabanon-pn20-CID767-ID7mGTP.html Wiem że nie da się jej bez przeróbek połączyć z oryginalnym przedsionkiem ale na prysznic, WC lub kuchnie stojącą tuż przy przyczepie sprawdzi się w 100%. Czy ktoś miał z taka dostawką do czynienia? Dokładnie chodzi mi o firmę CABANON. Jak z jakością materiału,trwałością suwaków, wykończeniem?

Pozdrawiam i dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.