Skocz do zawartości

Co ma być żeby fajnie żyć ?


Rafnowicki

Rekomendowane odpowiedzi

Rozwijając tę myśl, mozna by jeszcze prościej. Czyli kupić odpowiednio dużą przyczepę i umieścić ją na ramie dostawczaka (strarszy Merc, Iveco czy w ostateczności Lublin - ale ten jest wyżej zawieszony więc problem)

W przyczepie po zdemontowaniu podwozia (i sprzedaży :banan: ) pozostaje "tylko" :piwko: wyciąć kawałek z przodu dla uzyskania połączenia z kabiną auta no i ewentualnie zrobić nadbudówkę nad tą kabiną na spanko (ale to tylko dla wytrwałych :bevil: )

No i w :palacz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super tyle pomysłów. Zaczynam działać może na lato 2007 coś wystrugam, narazie pozostają hotele i namiot. Podoba mi się pomysł z przyczepą Janusa ale to jest niezła kombinacja. Z czego u Was są meble. Płyta Mdf laminowana 18mm ?

Jak można dodać fotkę pod pseudo ? Pozdrawiam Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mebelki w przyczepie robione są z sklejek i płyt wiurowych grubości ok. 8 mm. Chodzi o to, żeby to wszystko było lekkie :bevil: - co często nie idzie w parze z solidnością :palacz:.

 

Jesli chodzi o emblemat (obrazek pod pseudo). Klikasz na górze na Profil (jeśli jest zasłonięty reklamą kliknij na przycisk "odśwież" w przeglądarce) potem na samym dole masz "Panel kontrolny emblematów". No i tam wybierasz "Wyślij Emblemat z twojego komputera" więc klikasz na przycisk "Przeglądaj" i wskazujesz miejsce na Twoim komputerze gdzie masz emblemacik. Musisz pamiętac, że jego szerokość nie może być większa niż 100 pikseli, wysokość większa niż 120 pikseli, a rozmiar większy niż 20kB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o czymś takim pisałem :bevil: ale można by zmniejszyć zakres prac kupując mniejsza przyczepę (pewien kompromis).

Widziałem tez patent, który polegał na tym, że przyczepa była nasadzana na podwozie (raczej auto wjeżdżało pod przyczepę) tylko na urlop, a w ciągu roku auto pracowało jako normalna bagażówka z plandeką na skrzyni :palacz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby autko wjeżdżało pod przyczepe tworząc kampera było by wręcz ideałem takie połączenie... ani użytkowość samochodu nie cierpi a buda zajmuje nawet mniej miejsca w przechowaniu niż normalna przyczepa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

I popatrz szary11 po tylu miesiącach ,niektórzy biorą się się za przerabianie samochodów dostawczych zamiast skorzystać z Twojego pomysłu i ........wjechać samochodem pod przyczepę.

Pozdrawiam - Robin

 

32956425943ea519cc4369ty6.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoje racje nt. kamper, czy przyczepw przedstawiłem w jednych z postów. Tu chcę się zatrzymać na sanitariatach. U mnie w kamperze ze wspólnego wejścia jest ubikacja z umywalką i za sładanymi drzwiami brodzik z prysznicem. Z kilkuletniego doświadczenia wiem, że prysznic był używany kilka razy. Z kąpieli korzystamy w obiektach sanitarnych na kempingach, polach namiotowych, stanicach lub gospodarstwach agroturystycznych. Dzisiaj w zasadzie wszędzie są prysznice. Ale ja fabrycznie mam zamontowane jeszcze "okienko" na zewnątrz i przez nie mogę faję wyciągnąć na zewnątrz - opłukanie się. W zwiżaku z tym zabudowałem pomieszczenie przeznaczone na prysznic i z tego jest większa korzyść. :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoje racje nt. kamper, czy przyczepw przedstawiłem w jednych z postów. Tu chcę się zatrzymać na sanitariatach. U mnie w kamperze ze wspólnego wejścia jest ubikacja z umywalką i za sładanymi drzwiami brodzik z prysznicem. Z kilkuletniego doświadczenia wiem, że prysznic był używany kilka razy. Z kąpieli korzystamy w obiektach sanitarnych na kempingach, polach namiotowych, stanicach lub gospodarstwach agroturystycznych. Dzisiaj w zasadzie wszędzie są prysznice. Ale ja fabrycznie mam zamontowane jeszcze "okienko" na zewnątrz i przez nie mogę faję wyciągnąć na zewnątrz - opłukanie się. W zwiżaku z tym zabudowałem pomieszczenie przeznaczone na prysznic i z tego jest większa korzyść. :]

 

 

Sprytne:)

 

Ja natomiast nie mając brodzika w przyczepie w inny sposób korzystam z prysznica. Kupiłem na allegro prysznic solarny (czarny worek na wode o pojemności ok 20 litrów z wężykiem) coś typu takiego tylko większy

http://www.allegro.pl/item142230806_mini_solar_prysznic_sloneczny_3l_wyprzedaz.html

 

i wieszam to gdzie chcę i zawsze można sie spłukać:] Tanie i wygodne rozwiązanie. I jak narazie dość trwałym (napełniałem go co prawda do 20 razy, ale nie widać śladów zużycia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.