Skocz do zawartości

Co ma być żeby fajnie żyć ?


Rafnowicki

Rekomendowane odpowiedzi

Przyczepa jest na pewno tańsza i w zakupie i w eksploatacji - więc najpierw zastanów się ile ksay chcesz na to wszystko przeznaczyć.

Druga sprawa - to dokładaniejsza forma turystyki jaką będziesz uprawiał. Kamperem, możesz nie zatrzymywać się na kempingach przez kilka dni - przyczepy raczej nie są takie niezależne. Jeśli często będziesz zmieniał miejsce - kamper będzie rozsądniejszy. Jeśli miejsce postoju zmieniasz raz na tydzień - spokojnie możesz się decydować na przyczepę.

 

Kolejna sprawa - budowy kampera. Jeśli nie masz jeszcze doświadczenia w tej dziedzinie to raczej mało prawdopodobne, że za pierwszym razem uda Ci się zbudować pojazd który odpowiada Ci w 100%. Dopiero "w praniu" wyjdą wszystkie niedociągnięcia. Jednak budowa własnego kampera napewno jest wielką przygodą :palacz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tak!!! :bevil: Budowa własnego domku na kołach to istna frajda :) Ja swojego niewiadowa robiłem od podstaw (można przeczytać w poście "moja przyczepka). Ale wiedz, że kasy w to pókdzie straszna ilość! Na swoje wnętrze, które i tak odstaje jakością od zachodnich przyczep (w porównaniu do oryginału polskiego może wyszło mi nieco lepiej :palacz: ) wydałem do tej pory ok. 1,5 tys. zł ale jeszcze nieco pewnie pójdzie.

 

Ja osobiście zdecydowałbym się na przyczepe. Chyba, że masz zamiar cały rok korzystać z tej formy wypoczynku w różnych miejscach to kamper będzie lepszy. A porównując koszt zimowania kampera z przyczepą napewno przyczepa będzie tańsza!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepa jest na pewno tańsza i w zakupie i w eksploatacji - więc najpierw zastanów się ile ksay chcesz na to wszystko przeznaczyć.

Druga sprawa - to dokładaniejsza forma turystyki jaką będziesz uprawiał. Kamperem, możesz nie zatrzymywać się na kempingach przez kilka dni - przyczepy raczej nie są takie niezależne. Jeśli często będziesz zmieniał miejsce - kamper będzie rozsądniejszy. Jeśli miejsce postoju zmieniasz raz na tydzień - spokojnie możesz się decydować na przyczepę.

 

(...)

 

Właśnie to, orócz oczywiście kaski jest głównym czynnikiem, który determinuje wybór sposobu. Kamper jest świetny do częstych :bevil: , ale ja ponieważ w znacznej części sezonu preferuję stacjonarny :palacz: wybrałem przyczepke :piwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo, a jeszcze z tego co się orientuje przeróbka dostawczaka na kampera wiąże sie z dodatkowym badaniem technicznym (specjalistycznym ze zmianą przeznaczenia pojazdu), co też pewnie nieco będzie kosztowało kilkaset złotych pewnie. Więc decyzje będziesz musiał poważnie przemyśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ta kasa to zawsze problem. Jednak ja nie potrafie usiedzieć w miejscu. Zawsze mnie gdzieś nosi. Naprawdę chcę poświęcić się takiemu stylowi wypoczynku. Objechałem już pół Europy przeważnie zach. Spanie w hotelach w różnych miejscach. Męczące. A jeszcze b. lubię :bevil::palacz: Myślę że z waszą pomocą podejmę właściwą decyzję. :piwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jeśli podróżujesz i domyślam się nie tylko w sezonie letnim to napewano kamper będzie lepszym wyborem. Koszt przeróbki a koszt zakupu przyczepy i tak byłby podobny (zależnie, co byś w środku chciał mieć). W dłuższych podróżach napewno przyczepa jest bardziej uciążliwa (trudniej cofać, w węższe uliczki wjeżdżać, gorsze pole widzenia za samochode, wolniejsza jazda...), samochód z domkiem w sobie napewno byłby poręcniejszy dla częśtych zmian pobytu. Więc kombinuj kombinuj :palacz::piwko::bevil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacje wod-kan w samochodach i przyczepach są bardzo proste. Jeśli chodzi o kabine: toaltea do zabudowy taka jak na zdjęciu poniżej:

xc3c9f0pp7z2jwb7.jpg

wymaga tylko wycięcia drzwiczek w ścianie kampera do wyjmowania zbiornika ze ściekami

k436aaj9jecisdii.jpg

 

Sprawa pryśnica i brodzika: słuchawka oprócz zaworu ma włącznik elektryczny - doprowadzasz do niej tylko instalacje z pompki i rurke z wodą. Ścieki w kamperach z tego co mi wiadomo spadają bezpośrednio do zbiornika na ścieki :bevil:. Nic trudnego problemem jest tylko cena tych wszystkich materiałów. Taka toaleta jak na zdjęciach kosztuje 760 zł na allegro :palacz:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym tylko miał kasę na kupno i utrzymanie nie wachał bym się ani chwili... TYLKO KAMPER!!!!!

Niestety koszta nazbyt duże więc kupie przyczepę,ale życzę powodzenia :palacz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, zawsze można jeszcze pokombinować w taki sposób, że kupisz przyczepke z potrzebnym osprzętem, wymontujesz go i spróbujesz wkomponować w kampera. Napewno obniżyło by to koszt budowy... tylko co później z przyczepą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by kupił coś rozbitego i patrzeć tylko czy działa lodówka, kuchenka, ogrzewanie, toaleta i raczej było by taniej. A z przyczepą - to co Ci zostało (np. jakieś okna, podwozie) posprzedawać na allegro, rzeczy nie przydatne na śmietnik :palacz:. Rejstrować przyczepy nie musisz - więc nie będziesz też wyrejstrowywał :bevil:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie tak - niepotrzebnego się pozbyć! A myśle, że i na rame od kempingu znajdziesz chętnego. Ktoś mógłby sobie zrobić zwykłą przyczepe towarową, albo również buda byłaby świetną bazą na przyczepe gastronomiczną. Rozwiązanie jest :palacz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.