Skocz do zawartości

Telewizor


mp-pp

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tam jestem zadowolony z tego Philips. Zakładam, że ten mój to będzie to samo co to powyżej. Płaciłem miej więcej tyle samo.

 

Wrócę do przyczepy to zrobię zdjęcie swojego mocowania i uchwytu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 407
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam. Pracuję jako kierowca. Mam w aucie tv, miałem laptopa. Oba sprzęty zostają na weekend także zimą w środku. Jeżeli mechaniczne tv nie uszkodzisz nic mu nie będzie od temperatury. Tv w kartonie na czas podróży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

]Przez kilka lat miałem zamontowany tv we wnęce do tego przeznaczonej. Ale mimo że oglądam na wyjazdach tv bardzo rzadko. to irytowało mnie to że muszę włazić do budy, oraz że 16 bodajże cali to ledwie większe od telefonu. A więc za jakieś grochy nabyliśmy 32' i jest luzem. Mam ochotę być wewnątrz, to stawiam go w budzie na parapecie pod przednim oknem, a mam ochotę to stawiam go w oknie bocznym i oglądam z zewnątrz. Na czas jazdy zawinięty w kołdrę śpi sobie na wyrku. W końcu tv jest dla mnie, nie ja dla niego. On nie może mi ograniczać wolności. Ma być mobilny i stosunkowo duży. Jest tylko na 220 ale mam przetwornicę więc i na "bezprądziu" mógłbym oglądać.

 

 

post-3476-0-68413200-1472252817_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

]Przez kilka lat miałem zamontowany tv we wnęce do tego przeznaczonej. Ale mimo że oglądam na wyjazdach tv bardzo rzadko. to irytowało mnie to że muszę włazić do budy, oraz że 16 bodajże cali to ledwie większe od telefonu. A więc za jakieś grochy nabyliśmy 32' i jest luzem. Mam ochotę być wewnątrz, to stawiam go w budzie na parapecie pod przednim oknem, a mam ochotę to stawiam go w oknie bocznym i oglądam z zewnątrz. Na czas jazdy zawinięty w kołdrę śpi sobie na wyrku. W końcu tv jest dla mnie, nie ja dla niego. On nie może mi ograniczać wolności. Ma być mobilny i stosunkowo duży. Jest tylko na 220 ale mam przetwornicę więc i na "bezprądziu" mógłbym oglądać.

Super pomysł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

 

Od dzisiaj też jestem w posiadaniu takiej anteny, przedłużałem umowę i kupiłem za 5 dyszek. Do tego jeszcz trójnóg i przewód ale najważniejsze to TV - kompletnie nie wiem jaki, a wiem że miejsce jego umieszczenia w przyczepie jest nad lodówką, tyle że szafka ma wymiar: głębokość 51 cm, szerokość 55 cm a wysokosć 27 cm. Jaki TV tam wejdzie, no i pewnie musiałby być na jakimś wielo ustawialnym wysuwanym uchwycie  :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele osób pokazywało na forum swoje sposoby mocowania TV.

Osobiście mogę pokazać jedynie własny, który omówiłem w poscie #150 tego tematu.

Uchwyt zastosowałem właśnie taki, o jakim piszesz - ustawiany i "łamany" we wszystkich kierunkach i pozycjach, a wymiar TV dobrałem tak, aby po złożeniu uchwytu (do jazdy) mieścił się blisko ścianki szafki, w której swobodnie będę mógł zamknąć przesuwane drzwiczki. Nie wyobrażałem sobie sytuacji, abym musiał demontować TV przed każdą jazdą, stąd takie rozwiązanie.

Lubię mieć możliwość pełnego wykorzystania możliwości sprzętów przyczepy w każdej sytuacji i bez zbędnych czynności przygotowawczych/montażowych, a przygotowanie do wyjazdu z danego miejsca, nie może zajmować więcej, jak 3 - 5 minut (łącznie ze schowaniem podpór).

Wiem, że niektórzy stosują rozwiązania, które wymagają przed wyjazdem odkręcenia TV (rozmiar np. 40 cali), położenia go na łóżku, czy w jakimś schowku, wymagają też demontażu anten i kilku innych sprzętów, ale nie były to pomysły dla mnie.

Jak przejrzysz cały temat i kilka podobnych, to powinieneś znaleźć jakieś rozwiązanie, które najbardziej przypadnie Ci do gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Lubię mieć możliwość pełnego wykorzystania możliwości sprzętów przyczepy w każdej sytuacji i bez zbędnych czynności przygotowawczych/montażowych

...

Ergonomia. To już w naszej materii staje się sztuką najwyższych lotów, artyzm czasami zaskakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele osób pokazywało na forum swoje sposoby mocowania TV.

Osobiście mogę pokazać jedynie własny, który omówiłem w poscie #150 tego tematu.

Uchwyt zastosowałem właśnie taki, o jakim piszesz - ustawiany i "łamany" we wszystkich kierunkach i pozycjach, a wymiar TV dobrałem tak, aby po złożeniu uchwytu (do jazdy) mieścił się blisko ścianki szafki, w której swobodnie będę mógł zamknąć przesuwane drzwiczki. Nie wyobrażałem sobie sytuacji, abym musiał demontować TV przed każdą jazdą, stąd takie rozwiązanie.

Lubię mieć możliwość pełnego wykorzystania możliwości sprzętów przyczepy w każdej sytuacji i bez zbędnych czynności przygotowawczych/montażowych, a przygotowanie do wyjazdu z danego miejsca, nie może zajmować więcej, jak 3 - 5 minut (łącznie ze schowaniem podpór).

Wiem, że niektórzy stosują rozwiązania, które wymagają przed wyjazdem odkręcenia TV (rozmiar np. 40 cali), położenia go na łóżku, czy w jakimś schowku, wymagają też demontażu anten i kilku innych sprzętów, ale nie były to pomysły dla mnie.

Jak przejrzysz cały temat i kilka podobnych, to powinieneś znaleźć jakieś rozwiązanie, które najbardziej przypadnie Ci do gustu.

Możesz mi podać markę tego uchwytu, albo gdzie taki znaleźć? Mój też będzie musiał być regulowany w każdej płaszczyźnie bo sądzę że tv w szafce będzie musiał mieć pozycję leżąca lub pod kątem. Co do TV, trzeba mieć specjalny do karawaningu czy np zwykły Samsung czy tez LG będzie ok, nie uszkodzi sie od wstrząsów?

 

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mi podać markę tego uchwytu, albo gdzie taki znaleźć? Mój też będzie musiał być regulowany w każdej płaszczyźnie bo sądzę że tv w szafce będzie musiał mieć pozycję leżąca lub pod kątem. Co do TV, trzeba mieć specjalny do karawaningu czy np zwykły Samsung czy tez LG będzie ok, nie uszkodzi sie od wstrząsów?

 

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

 

Ja mam 22 calowy TV Philipsa w zasadzie chyba dedykowany do karawaningu, bo z możliwością zasilania na 12V np z gniazda zapalniczki. Ale prócz tego to najnormalniejszy TV :) 

 

 

Uchwyt w poprzedniej przyczepie miałem taki z blokadą:

https://www.amazon.de/UNIVERSALE-Systafex%C2%AE-WANDHALTERUNG-Reisemobil-TELEFUNKEN-schwarz/dp/B00TKT988W/ref=pd_day0_263_3?_encoding=UTF8&psc=1&refRID=9KMXWHM7KNDJKVXS5CWJ

 

W obecnej przyczepie mam fabryczny już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.