Skocz do zawartości

Telewizor


mp-pp

Rekomendowane odpowiedzi

Andrzej, ale zjechałeś z 32 na 19". Chyba 19 stka to jednak ciut za mało. Wcześniej wspomniałeś o 24" i do naszej wielkości przyczepek to chyba najlepsza wielkość, no ewentualnie 26 " jak wejdzie na ściankę szafy. Z tego co pamiętam, to szerokość boku szafy to coś koło 59 cm.

Rzuciłem ofertę i czekam na opinię i obserwuje przedpole.Przecież tak na logikę to kupię TV na wiosnę chyba ,że coś w rewelacyjnej cenie się wyłapie wcześniej np. na święta.

Ja cały czas myślę  ,słucham ,obserwuję,sam szukam,możne innym coś podpowiadam -kto jest zdecydowany na 19 cali :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 407
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja mam 19" Mantę, wbudowany dekoder dvbt i mpeg-4, zamontowałem na wysięgniku, więc mogę sobie dowolnie ustawiać, a do tego długi kabel, więc także można postawić w przedsionku, całkowicie wystarczająca opcja. Cena 400 z haczykiem w Oszołomie

post-14545-0-07554500-1384782068_thumb.jpg

Edytowane przez Robak70 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bok szafy. To ustawienie dla mnie jest najlepsze, bo można oglądać z rogu kanapy, leżąc, wysunąć i wtedy wszyscy siedzący na kanapie mogą oglądać w stronę przodu przyczepy, a także odwrócić telewizor i oglądać od przodu przyczepy, czyli np stojąc przy kuchni albo nawet siedząc w przednim pomieszczeniu i to wszystko bez odkręcania telewizora.

Edytowane przez Robak70 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na cztery śrubki, w uchwycie są tuleje dystansowe plastikowe, więc można dopasować go do różnych odbiorników. Nie byłem przekonany do manty, ale po porównaniu ofert i jakości zdecydowałem się i jestem bardzo zadowolony. Obudowa jest naprawdę ładna, nie tak jak niektóre traxy czy inne oriony, obsługa z pilota bardzo prosta, rozbudowane menu, jakość bez zastrzeżeń, teraz telewizor robi za dodatkowy w domu i jest wszystko super. Stosunek ceny do jakości więcej niż bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manty są dobre tylko krótkowieczne. Sam to doświadczyłem na różnych sprzętach między innymi na DVD. Ładnie odtwarzał 2,5 roku i zong. Koniec gwarancji, pół roku na otarcie łez i koniec - śmietnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby ten TV służył Ci latami, ile go masz? A reprezentacji Polski nie łącz tak bardzo z Mantą, bo reprezentacja  na to nie zasługuje. Manta jak sponsoruje tych nierobów to musi skąś brać kasę, dlatego nie wiem, czy nie bierze kasy ze swojego działu innowacyjnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !
Stosunkowo niedawno, oglądaliśmy tv na ekranach CRT o wielkości ok. 14 cali i nikt nawet nie myślał, aby wozić "coś większego" :pad: .

14-tka wystarczała nawet do obejrzenia meczu itp., a teraz - 19, 22, 24, a nawet 30 cali chodzi nam po głowie, tylko czy w przyczepie ma to jakiekolwiek uzasadnienie :niewiem: 
Pokażę, jak rozwiązałem omawianą kwestię u siebie.

 

post-8228-0-06779100-1384788592_thumb.jpg

 

Wybrałem 19 calowy ekran, ponieważ był to maksymalny rozmiar, który bezproblemowo mieścił mi się w szafce.

 

post-8228-0-24757300-1384788587_thumb.jpg

 

post-8228-0-42081400-1384788588_thumb.jpg

 

Ponadto, dodatkowym wymaganiem było całkowicie swobodne jego obracanie i ustawianie w dowolnej pozycji, łącznie z wysuwaniem poza obręb szafki, zarówno od strony dziennej wnętrza, jak i sypialni. Nie chciałem też demontować TV na czas jazdy, więc musiał się cały mieścić wewnątrz zamkniętej szafki przy złożonym zupełnie uchwycie (dłuższy bok TV ma wymiar szerokości szafki).

 

post-8228-0-99651900-1384788590_thumb.jpg

 

post-8228-0-05479800-1384788586_thumb.jpg

 

Obecnie mogę śmiało powiedzieć, że taka wielkość ekranu całkowicie mi odpowiada i w 100 % spełnia swoje zadanie w zastosowaniach karawaningowych. Moim zdaniem jest to doskonały kompromis odnośnie ceny, dodatkowej masy, poboru energii i ergonomii. Gdybym dzisiaj stał przed problemem wyboru wielkości ekranu, kupiłbym identyczny.
Tak na marginesie: nie jeździmy przecież z przyczepami, aby oglądać w nich telewizję :hmm: . Mój ekran w tym sezonie pracował łącznie może przez pół godziny.
IMHO

P.S.
Przypomnę o czymś, o czym już kilka razy pisałem.

Warto kupić sprzęt bardziej znanej / renomowanej firmy i to nie tylko z powodu jakości obrazu, ale zwłaszcza z uwagi na jakość zastosowanych podzespołów, jakość montażu i technologię połączeń (lutowania).
Jest to istotne zwłaszcza w takich przypadkach, gdy TV pozostaje na okres zimy w przyczepie.
Jak wiadomo, od pewnego czasu stosuje się zupełnie inną technologię połączeń i lutowania bezołowiowego (ma być ekologicznie), które niestety pod wieloma względami ustępuje poczciwemu i tradycyjnemu lutowaniu.
Z w/w powodów, proponuję poza czytaniem takich parametrów, jak rozdzielczość, czy pobór mocy, zwracać uwagę na jeszcze jeden - " max/min temperatura pracy i przechowywania". Gdy temperatury są w zbyt małym zakresie, a zwłaszcza gdy producent nie podaje ich wcale, to lepiej szukać czegoś innego.
Gdy do tego wszystkiego, mniej renomowany producent zastosuje jeszcze dodatkowe oszczędności i niestaranny montaż, to uszkodzenia sprzętu po bardzo krótkim okresie eksploatacji są niemal pewne.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.