Skocz do zawartości

GRECJA 2013 (Lefkada? - Nigdy więcej !!!)


Sisar

Rekomendowane odpowiedzi

Jak celnik lub straż graniczna kopie po aucie lub przyczepie to jest na nich sposób. Bierzesz aparat fotograficzny i robisz zdjęcia swojego sprzętu z osobą kontrolującą (funkcjonariusz publiczny). Nie robisz zdjęć samego przejścia granicznego. Ja kiedyś w taki sposób zniechęciłem celnika z Austrii, gdy jeszcze nie byli w Unii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 49
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ired ale co da ci wlozenie czegos do paszportu jak stoisz jak ciele w korku z wyłączonym silnikiem. Poronione i złośliwe te kontrole są. W całej europie ceny się wyrównały nie wiem czego głąby szukają. Chyba chcą swoją pracę jakoś uzasadnić ?!

ile powinien kosztować kemping w grecji?

Tzn ? Zależy jaki wybierzesz z 25% taniej niż w CRO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście przez Turków na granicy Serbsko-Węgierskiej w Szeged w drodze powrotnej staliśmy od 23:00 do...... 5 rano !!!!!

Staliśmy sami wśród samych Turków równolegle na 4 pasach ruchu....

 

-------------

 

Kiedy w końcu po 5-tej rano ruszyliśmy dalej to już tylko szukalismy miejsca na postój i sen... Wszystkie stacje na długości ponad 50 km zawalone przez..... sami sobie dopowiedzcie..

@Sisar napisał:

... przez Turków na granicy Serbsko-Węgierskiej w Szeged w drodze powrotnej staliśmy od 23:00 do...... 5 rano !!!!!

 

Staliście do 5 rano nie przez Turków tylko z własnej winy ... to był Wasz wybór.

 

Następnym razem wracając z GR zatrzymaj się przed granicą SRB/H

na tym  kempingu < polecam

(Na inne nasze noclegownie na trasie zapraszamy.)

 

Rano jak wstaniesz to właściciel podpowie którędy jechać...

Nam powiedział tak:

przez Roszke NIE ! = korek

jedż przez Tompa < w punkcie B, ku naszemu zdumieniu PUSTO  tylko my...

 

Pozdrawiam,

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sisar napisał:

... przez Turków na granicy Serbsko-Węgierskiej w Szeged w drodze powrotnej staliśmy od 23:00 do...... 5 rano !!!!!

 

Staliście do 5 rano nie przez Turków tylko z własnej winy ... to był Wasz wybór.

 

Następnym razem wracając z GR zatrzymaj się przed granicą SRB/H

na tym  kempingu < polecam

(Na inne nasze noclegownie na trasie zapraszamy.)

 

Rano jak wstaniesz to właściciel podpowie którędy jechać...

Nam powiedział tak:

przez Roszke NIE ! = korek

jedż przez Tompa < w punkcie B, ku naszemu zdumieniu PUSTO  tylko my...

 

Pozdrawiam,

 

wystarczy poczytać zanim się wyjedzie

ja w 2010 nie stałem 30min na przejściu SRB-HU

awaryjnie miałem opracowaną trasę na Tompę

przekraczałem ok 24 i z powrotem o 22

a 30min czekania to zmiana o 24

 

widzę że znowu swoje 2gr z cenami wrzucasz ;)

17e to tanio, ja przed sezonem płaciłem 26-27e

i to jest raczej standard w Gr (był w 2010)

oczywiście mowa o fajnych kempingach z zapleczem (plac zabaw, sklepik, knajpa, plaża, ew basen)

 

czekam na wyjaśnienie zagadki - "Lefkada? - Nigdy więcej !!!"

Ired ale co da ci wlozenie czegos do paszportu jak stoisz jak ciele w korku z wyłączonym silnikiem. Poronione i złośliwe te kontrole są. W całej europie ceny się wyrównały nie wiem czego głąby szukają. Chyba chcą swoją pracę jakoś uzasadnić ?!

 

Tzn ? Zależy jaki wybierzesz z 25% taniej niż w CRO.

 

To jest jednak granica UE, zobacz jakie są kolejki na granicy PL na wschód ;)

szkoda że nie ma tam specjalnego pasa dla obywateli UE, tak jak na granicy MCD-GR

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Tompie piszą wszystkie fora gdyby było tak słodko wszyscy bym tam lądowali. Czasami jak ma się pecha niestety trzeba odstać w tym kosmarnym korku, który zaczyna się ładnych kilka km przed granicą. Ci bez przyczep jeszcze kombinują jakieś zawracanie i uciczki z przyczepą nie da rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Tompie piszą wszystkie fora gdyby było tak słodko wszyscy bym tam lądowali. Czasami jak ma się pecha niestety trzeba odstać w tym kosmarnym korku, który zaczyna się ładnych kilka km przed granicą. Ci bez przyczep jeszcze kombinują jakieś zawracanie i uciczki z przyczepą nie da rady.

 

jedynym sensownym rozwiązaniem jest chyba omijanie weekendu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Granica Macedonia/Serbia mapa  punkt A  < powrót z GR

Jak do paszportu nie włożysz "wkładki" stoisz d ł u g o, czekając na stempelek policji serbskiej.

... to jest tu >  więcej

Bez "wkładki" staliśmy ~6h, takiego upodlenia nie spotkaliśmy nigdzie w Europie.

 

Pozdrawiam,

PS

Po powrocie złożyłem pisemną skargę w ambasadzie w W-wie, wciąż czekamy na odpowiedż.

Ired za namawianie lub wkładanie wkładki można sobie pogorszyć.. :)

 

Pamiętaj że ludzie dzielą się na 3 warstwy społeczne.. :)

1. Ci co siedzieli

2. Siedzą

3. Będą siedzieć..

 

Wiec tak jak powiedział Witus nic nie da jak już podjechałeś pod same okienko.

Ostrożnie !!!

Ostrzegają na forach ze nie wolno dawać wcześniej (czyli w koreczku) paszportów tylko przy okienku bo to są przebrani turcy i za oddanie żądają 50E. może ty o takim procederze mówisz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedynym sensownym rozwiązaniem jest chyba omijanie weekendu ?

@konrad_b napisał jak wyżej:

Polecam wielokrotnie sprawdzoną i przejechaną przez nas trasę A - B - C < w obie strony

 

Pozdrawiam,

PS

Przejście w punkcie B jest wyjątkowo przyjazne turystom.

Zawsze dostawaliśmy od chorwatów mapy i broszury.

W punkcie B nigdy nie spotkaliśmy TURKÓW !

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tak, weekend koniecznie należy ominąć, my tej rady nie posłuchaliśmy i o ile granica Węgry-Serbia była w miarę Ok (ok. 1 h stania w sobotę), to Serbia-Grecja istny koszmar, 3 h czekania w korku w ponad 30 stopniowym upale, jakiś nawiedzony spieszący się Serb usiłował się wepchać, zahaczył o światła tylne naszej czepki i przerysował sobie auto, i zażądał 100 euro idiota, ale poszłam po grecką policję i się szybko wycofał. Tak, ze lepiej jechać w środku tygodnia, co uczyniliśmy rok później i było pusto aż głupio. W piątki soboty i niedziele korki gwarantowane, A co do przebierańców, też mieliśmy taką przyjemność przed granicą rumuńsko-bułgarską i daliśmy się nabrać, chociaż wcześniej czytaliśmy o nich, teraz wspominamy to ze śmiechem ale wtedy mąż był nieźle wkurzony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja właśnie wracałem poza weekendem - w czwartek 29 sierpnia.... o godzinie 23:00 stanąłem w kolejce na AMEN... Wiedziałem, że mam unikać weekendów....

Ale jak wcześniej zeznałem Węgry się doktoryzowały nad każdym autem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to widocznie nie ma reguły, w tym roku przed nami Albania, zobaczymy ile czasu stracimy na granicach. Nam też Węgrzy urozmaicili granicę, co dziwnego, w ogóle ostatnio nie wzięli paszportów, ale przyczepę obowiązkowo kazali otworzyć (dla samego faktu otwarcia, bo nic nie sprawdzali), i puścili dalej, dziwne....Ale to i tak było niczym w porównaniu do przekraczania granicy bułgarskiej (2005 i 2006 jak nie byli w Unii), gdzie co poniektórzy na pewno pamiętają przejeżdżało się po tajemniczej kałuży w celu dezynfekcji auta uiszczając naturalnie opłaty, prawdziwa egzotyka, ale to już nie wróci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to jest właśnie jak dla mnie, kwintesencja kempingowania - wolność, cisza, spokój, ludzi... brak :) 

 

post-9163-0-84090000-1390416209_thumb.jpg

 

 

 

I jak? Za rok tu wracamy czy może pojedziemy do .......? Nie, nie.... wracamy tutaj tato !!!

 

post-9163-0-13716600-1390416304_thumb.jpg

 

 

 

KONIEC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.