Skocz do zawartości

Przyczepa 2,5 m szerokości


Tomiy

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktos z forumowiczów ma moze przyczepe o szerokosci 2.5m? Jako, ze jestem na etapie poszukiwan mojego wymarzonego domku na kolkach, zastanawiam sie, czy o wiele ciezej jezdzi sie z taka przyczepa w porownaniu do 2,3 m, a tym samym czy jest sens zawracac sobie glowe taka szeroka przyczepka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W Polsce z taką szeroką przyczepką musiał byś się poruszać raczej po głównych drogach. Ja jakoś z pomorza mam takie wspomnienia że są wąskie drogi i ciężko mi się było z TIRami mijać, przy szerokości przyczepki 2,05 m. Jakoś się stresuję że mi przyczepka na pobocze spadnie a to czasami potrafi być dużo niżej niż poziom jezdni :hmm:. Trzeba tez zauważyć że do miejscowości typowo turystycznych dojazd jest zazwyczaj kiepskimi drogami a ruch na nich wcale nie jest mały :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce z taką szeroką przyczepką musiał byś się poruszać raczej po głównych drogach. Ja jakoś z pomorza mam takie wspomnienia że są wąskie drogi i ciężko mi się było z TIRami mijać, przy szerokości przyczepki 2,05 m. Jakoś się stresuję że mi przyczepka na pobocze spadnie a to czasami potrafi być dużo niżej niż poziom jezdni :hmm:. Trzeba tez zauważyć że do miejscowości typowo turystycznych dojazd jest zazwyczaj kiepskimi drogami a ruch na nich wcale nie jest mały :hehe:

 

tu sie zgodze z Tomii-m , mnie spotkała taka nie przyjemna sytuacja w drodze dojazdowej do Łeby, .... :hmm: Tir mnie sciagnął na pobocze podczas wyprzedzania rowerzysty....targałem autem i przyczepka dobre parenascie metrów poboczem , dzi eka Bogu był na tym samym poziomie co jezdnia, a drzewa były sciete w tym miejscu.... :hmm:

 

a masz juz jakis model upatrzony z taką szerokościa.... czy poprostu robisz narazie rozeznanie w sprzetach ....????? :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja ma 2,5 m szerokości. I kupowałem ją z rozmysłem mając w pamięci poprzednią, która miała 2,1. Wystarczy wejść do środka aby zorientować się jak duża różnica - te 20 cm. Z pewnością łatwiej się jeżdzi węższą, ale przy pewnym doświadczeniu, uważnej jeżdzie można pokusić się o ciągnięcie szerszej. W tym roku przejechałem nią 6 tyś km w większości w Polsce i problemów na trasie nie miałem. No - chyba że chcemy zatrzymać się na kawę. Jak nie stoją TIR-y to się nie pakuję. Szersze przyczepki sa zazwyczaj cięższe i wymagają mocniejszych aut z "krótką" jedynką - ale jaka wygoda !!!!!!!!!! Pozdrawiam Adam :hmm::hmm:

post-32772-imported-94f0e1b4-afb0-4134-9d07-b00f1e130834_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja ma 2,5 m szerokości. I kupowałem ją z rozmysłem mając w pamięci poprzednią, która miała 2,1. Wystarczy wejść do środka aby zorientować się jak duża różnica - te 20 cm. Z pewnością łatwiej się jeżdzi węższą, ale przy pewnym doświadczeniu, uważnej jeżdzie można pokusić się o ciągnięcie szerszej. W tym roku przejechałem nią 6 tyś km w większości w Polsce i problemów na trasie nie miałem. No - chyba że chcemy zatrzymać się na kawę. Jak nie stoją TIR-y to się nie pakuję. Szersze przyczepki sa zazwyczaj cięższe i wymagają mocniejszych aut z "krótką" jedynką - ale jaka wygoda !!!!!!!!!! Pozdrawiam Adam :hmm::hmm:

 

Adam masz imponujący zestaw... mam pytanie ile metrów mierzy całośc...????

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam różnica jest na pewno - nawet i z zewnątrz widać te 2,5 metra, dla mnie to jednak jest sport prawie ekstremalny :hmm:. Może i dlatego że za dużo km z budką jeszcze nie natłukłem :hmm:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj Columbus ma 2.50 i uwazam ze tak samo sie ciagnie dobrze, czy nie dobrze, widac czy nie widac, jak w przyczepach po 10 cm wezszych z kazdej strony. Mysle ze taka naprawde wieksza roznice w szerokosci zauwaza sie miedzy 2 m a 2.5 Moj D. zawsze mowi ze ciezarowki tez prawie wszedzie jezdza i kazdy bierze to jako normalka, autobusy komunikacji miejskiej tez sie kreca po miastach, miasteczkach i tez to jest normalka.

Chociaz musze tez powiedziec ze napewno, sa plusy i minusy.

 

minusy to - stajac w zatoczce przewaznie wystajemy, na autostradach zeby wyciagnac ticket tz bilet lub zaplacic w budce trzeba wysiasc, bo reka jest za krotka :hmm: na waziutkich drozkach, trzeba patrzec w przerazone oczy kierowcy nadjezdzajacego z naprzeciwka..

 

plusy to - dla mnie jeden podstawowy i najwazniejszy, chcac miec tyle przestrzeni i taki komfort powierzchni przyczepa musiala by byc duzo, duzo dluzsza, co wydaje mi sie bardziej uciazliwe niz szerokosc. My jezdzimy dosc duzo, przemieszczamy sie z miejsca na miejsce i nie uzywamy przedsionka. Dla nas jest non sens rozkladac przedsionek na pare dni a Columbus zapewnia nam wystarczajaco duzo miejsca zeby wygodnie posiedziec wieczorami i w deszczowe dni.

 

serek, ale przeciez Twoja nie ma 2.50 :hmm: czyli takie sytuacje zdarzaja sie niezaleznie od szerokosci hihi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buda ma 7.58 + dyszel 1,18 + holownik 4,86 =13.62 mb i 18 m2 powierzchni mieszkalnej. I byłem z nią nad Wigrami w Rowach, Lubiatowie, Międzyzdrojach. Proszę nie straszyć nikogo, że takim zestawem nie mozna jeżdzić po Polsce. Jestem tak szeroki jak TIR i nigdy się nie zdarzyło aby były problemy z wymijaniem czy wyprzedzaniem. Ci w TIR-ach mają dobre wyczucie szrokości.Pozdrawiam Adam :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buda ma 7.58 + dyszel 1,18 + holownik 4,86 =13.62 mb i 18 m2 powierzchni mieszkalnej.

Proszę nie straszyć nikogo, że takim zestawem nie mozna jeżdzić po Polsce. Jestem tak szeroki jak TIR i nigdy się nie zdarzyło aby były problemy z wymijaniem czy wyprzedzaniem. Ci w TIR-ach mają dobre wyczucie szrokości.Pozdrawiam Adam :hehe:

 

fajny zestawik

:hmm:

 

ale nikt nikogo nie straszy :hmm: ..., i wogóle przepraszam ze zabrałem głos w tym temacie -, bo przeciez co ja z niewiadówką moge wiedziec.... :hmm::hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci w TIR-ach mają dobre wyczucie szrokości.

 

Adam jesteś hazardzistą ? :hmm::hehe::hmm:

 

Zapewniam Cię że jadąc z Jarosławca do Rowów nie minął byś się nawet z Busem :hmm:. Ja niestety musiałem zwalniać do zera i zjeżdżać na pobocze :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TOMII ci z przeciwka widząc jaki majdan ciągnę za sobą też zwalniają do zera i przy obopólnej współpracy jakoś się wymijamy. Do Rowów wjechałem główną drogą, na oporze w lewo, za campingiem ( beznadziejny ) w lewo na drogę z płyt a potem po gruntówce do asfaltu. Lekko nie było, ale się dało. Jeszcze jedna uwaga; dwuosiowa przyczepa jest mniej podatna na wachnięcia przy wymijaniu niż jednoosiowa. Wyrażnie to czuć gdy naprzeciwko jedzie TIR, mozna zostawić mniej miejsca niz przy jednoosiówce POzdrawiam Adam :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.